yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

GABBER85    1314

Koncówki pszenicy filotetowe/czerwone od czego  to jest, od mrozu ? MIKRO MgS, poszło z tydzien temu  NPK jest


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

Ja tez jeszcze poczekam do przyszłego tygodnia z T1 i skracaniem aż to się w końcu do porządku ociepli i więcej słońca będzie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
GABBER85 napisał:

Koncówki pszenicy filotetowe/czerwone od czego  to jest, od mrozu ? MIKRO MgS, poszło z tydzien temu  NPK jest

zrobi się ciepło to irmd razu się zazieleni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12 napisał:

1 minutę temu, Rolnikzkujww napisał: Co lepsze na nawożenie dolistne: Yara Kristalon zielony 18-18-18 czy Intermag plonvit Zboże? Źaden

Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467
Napisano (edytowany)

To chyba na T2 mu się uwidziało a nie na T1 😅

Edytowano przez SawekBraczyk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157
4 godziny temu, Piffpaff napisał:

zrobi się ciepło to irmd razu się zazieleni

roslina nie pobiera fosforu bo zimno , stad objawy.

8 godzin temu, pawelol111 napisał:

A jak widzicie Wirtuoza Pro 1l na ha?

Na bogato,normalnie jest 0.75-1.0l /ha

U mnie poszło wczoraj 1.3 Axial Pack ,za tydzien T1, i skracanie i saletra.Coś rzadkie te zboza w tym roku...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Jak dobrze pamiętam to gęsto siejesz i masz rzadkie , ja rzadko sieje i jest dosyć geste

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    86

A ja gdzie wyszło mi około 280kg to tam jest teraz takie jak ma być. Tam gdzie 220 to trochę słabo ale jeszcze za wcześnie żeby się o to martwić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
2 minuty temu, Patryk1234455 napisał:

Na przyszły tydzień temperatury do 20 stopni w dzień po 7 w nocy ktoś planujcie t1 i r1?

Ja t1 i dokrzewienie jednej późno sianej odmiany.

Ile odstępu między r1 a t1 dobrze zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
1 godzinę temu, Rolnikzkujww napisał:

Dlaczego?

A co, będziesz uzupełniał niedobory fosforu i potasu przez liście?

1 godzinę temu, KULAWA_KOZA napisał:

U mnie poszło wczoraj 1.3 Axial Pack ,za tydzien T1, i skracanie i saletra.Coś rzadkie te zboza w tym roku...

Na bogato, czy aż tyle potrzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467
6 minut temu, Okisz napisał:

Ja t1 i dokrzewienie jednej późno sianej odmiany.

Ile odstępu między r1 a t1 dobrze zrobić?

Razem mieszam T1 i R1 . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
9 minut temu, Patryk1234455 napisał:

Na przyszły tydzień temperatury do 20 stopni w dzień po 7 w nocy ktoś planujcie t1 i r1?

U mnie bedzie zimniej , ale moze sie uda najpierw chwasty porawka , nastepnie miks  grzyb , wulehanie i mikroo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    106
Napisano (edytowany)
40 minut temu, Gimmeshelter napisał:

A ja gdzie wyszło mi około 280kg to tam jest teraz takie jak ma być. Tam gdzie 220 to trochę słabo ale jeszcze za wcześnie żeby się o to martwić 

Nawet grochu tyle nie sieje

Liczyłeś obsadę czy tak na oko twierdzisz że żadkie?

Edytowano przez Zapracowany
Dopis
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
22 minuty temu, SawekBraczyk napisał:

Razem mieszam T1 i R1 . 

sorry... pomieszało mi sie r1 z odchwaszczaniem :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
48 minut temu, Patryk1234455 napisał:

Na przyszły tydzień temperatury do 20 stopni w dzień po 7 w nocy ktoś planujcie t1 i r1?

Tak, priorytet to T1

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie jest sens dodać na t1 azoksystrobine 100g/ha  do wirtuoz pro 0,75l/ha czy może lepiej coś innego zamiast azoksy 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
4 minuty temu, jajonasz napisał:

Tak, priorytet to T1

Wyleganie na równi z chorobami, zreszta to jest jeden zabieg łączony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Dziś rozlałem N2  w RSM - troszku za wcześnie , bo pasowało by za tydzień ale na noc i na jutro pokazują parę litrów deszczu , a potem na 2 tygodnie nic , więc postanowiłem podać teraz . W środę pójdzie grzybówka ze skracaniem , a w piątek -sobotę  chwasty  - poprawka po zimie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
1 godzinę temu, KULAWA_KOZA napisał:

roslina nie pobiera fosforu bo zimno , stad objawy.

Na bogato,normalnie jest 0.75-1.0l /ha

U mnie poszło wczoraj 1.3 Axial Pack ,za tydzien T1, i skracanie i saletra.Coś rzadkie te zboza w tym roku...

Ty od 10 lat na tym forum  szukasz właściwej odmiany pszenicy i obsady .Kiedy dojdziesz do wprawy ? Posiej 400kg na ha może będzie gesta 😂😂😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
22 minuty temu, mysza103 napisał:

Dziś rozlałem N2  w RSM - troszku za wcześnie , bo pasowało by za tydzień ale na noc i na jutro pokazują parę litrów deszczu , a potem na 2 tygodnie nic , więc postanowiłem podać teraz . W środę pójdzie grzybówka ze skracaniem , a w piątek -sobotę  chwasty  - poprawka po zimie 

I dobrze, bo trzeba wody po nawożeniu a jeszcze 5 lat temu pisali tu że nie trzeba, sypać sypać i nie patrzeć. Poszli wszyscy po rozum jak saletra skoczyła na 3.5 tys. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Jakbym teraz rzucił saletre już w N2 to strzał w kolano, łonka totalna 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj