yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

GABBER85    1314
1 godzinę temu, Andpol napisał:

Foxx i Spirella

ile dostała N w ilu dawkach ?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1542
18 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Nie będą rekordowe, chyba że w koło Ciebie jest fak cacy. W mojej okolicy jest gorzej niż  w tamtym roku i też Lubelskie. A jak dostaje zdjęcia od znajomych x Wielkopolski to tragedie tam mają, podobnie na północy kraju.

On z Zamojszczyzny a tam zawsze mają dobre opady a jak mniejsze to ziemia i tak wytrzyma. Zerknij ile w przeciągu ostatnich lat mieli opadów w tamtych regionach, zazwyczaj normalnie. Ale lubelskie to nie tylko Zamojszczyzna

18 godzin temu, mysza103 napisał:

Ja tebu i prochloraz

Jechałem tak 3 lata i było ok. W tym roku odpuszczam t3 bo od miesiąca nie było praktycznie opadów. Ostatnio spadło 4mm i teraz coś podziubalo, ale to za mało na jakiś zabieg 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Do żniw jeszcze 1,5 miesiąca to co tam można pisać o rekordowych zbiorach.

Ostatnie dwa sezony to właśnie końcówka czerwca była krytyczna i tak samo będzie w tym roku. Jest wiele regionów w kraju, gdzie dodatkowy tydzień, dwa bez deszczu to będzie duża redukcja plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1542

pszenżyto na 5 klasie typowym piachu suche w pień, tylko kłos zielony, gdzie lepsze podglebie to ma 1-2 liście zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Jak dobrze pójdzie to w tym roku będziemy mieli większa produkcje od Ukrainy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1978    5

Doradźcie. Pszenica kończy kwitnąć. T2 było robione 22. 05 Ascrą. T3 miałem zamiar dać około miesiąc później, ale teraz zrobiło się przekropnie i się zastanawiam czy nie przyspieszyć T3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

robić T3? w czerwcu poki co 6l
Treffer, Tarroca i Aventinus

20230611_113007.jpg

20230611_113107.jpg

20230611_113143.jpg

20230611_113415.jpg

20230611_113530.jpg

20230611_113536.jpg

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

więcej padac? czerwiec 6l


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
1 godzinę temu, SawekBraczyk napisał:

Euforia 

C163351A-811F-47C3-ABA4-5D5DCC626BD8.jpeg

Jakie piękne pszenice  a powiadają że są liche nie będzie plonów .

Od jutra  ma padać w całym kraju jak rozmawiałem z rodzinką to powiadali że opady  przez 3 dni .

 

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

ze względu na susze odpuściłem t2 na niektórych kawałkach, a teraz popadało i zrobię t3 i mam protiokonazol i azoksystrobione i dawać to razem czy wystarczy sam protio około 120g?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
24 minuty temu, Maniek101 napisał:

ze względu na susze odpuściłem t2 na niektórych kawałkach, a teraz popadało i zrobię t3 i mam protiokonazol i azoksystrobione i dawać to razem czy wystarczy sam protio około 120g?

 Na azaksystrobinę może być delikatnie za póżno , zależy jak dawno ci się wykłosiła , lepszy by był do priotkanozolu  tebukonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

jak tylko zrobi się pogoda jadę 125g tebu i 30g metkonazolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

pytanie z innej beczki jak opryskalem odrzywka uprawe i po pół godziny poszedł powolny deszcz to cos to podziała , dodam ze od dłuzszego czasu u nas susza była 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

no to trafiłeś, susza, a ty opryskałeś akurat przed deszczem hehe najważniejsze że popadało 

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
17 godzin temu, oregano napisał:

Do żniw jeszcze 1,5 miesiąca to co tam można pisać o rekordowych zbiorach.

Ostatnie dwa sezony to właśnie końcówka czerwca była krytyczna i tak samo będzie w tym roku. Jest wiele regionów w kraju, gdzie dodatkowy tydzień, dwa bez deszczu to będzie duża redukcja plonu.

w najbliższych 3 dniach popada prawie wszędzie, i jeszcze wszystko  będzie dobrze 

 

16 godzin temu, XTRO napisał:

pszenżyto na 5 klasie typowym piachu suche w pień, tylko kłos zielony, gdzie lepsze podglebie to ma 1-2 liście zielone

O 5 klasie to nawet się nie mówi , tylko o ziemiach klasy 4 i w dół 

 

10 godzin temu, tobago napisał:

Za miesiąc żniwa a wy jeszcze coś pryskacie? 

Wczoraj kończyłem t3 z rsm i siarczanem magnezu , a jak się pogoda będzie taka wilgotna jeszcze utrzymywać , to po niedzieli spowrotem dostanie rsm 4%+ siarczan magnezu 2%, i nie jest wykluczone że za 2 tygodnie pójdzie tak samo rsm i SM 

@tobago z czego się śmiejesz ? tak właśnie myślę zrobić , aby podbić parametry to właśnie trzeba dolistnie dać wówczas jak ziarno nalewa w fazie wodnistej ziarna , a okazyjnie mtz może się też deko podciągnie 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

2e9e041ff4dec.jpg

 

Nad morze idą potężne deszcze. Ludzie wyciagajcie rozsiewacze i rura z saletrą w pszenice. 
Z białkiem poniżej 14% wstyd pojawiać się na AF. 😆

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
38 minut temu, mysza103 napisał:

w najbliższych 3 dniach popada prawie wszędzie, i jeszcze wszystko  będzie dobrze 

 

O 5 klasie to nawet się nie mówi , tylko o ziemiach klasy 4 i w dół 

 

Wczoraj kończyłem t3 z rsm i siarczanem magnezu , a jak się pogoda będzie taka wilgotna jeszcze utrzymywać , to po niedzieli spowrotem dostanie rsm 4%+ siarczan magnezu 2%, i nie jest wykluczone że za 2 tygodnie pójdzie tak samo rsm i SM 

@tobago z czego się śmiejesz ? tak właśnie myślę zrobić , aby podbić parametry to właśnie trzeba dolistnie dać wówczas jak ziarno nalewa w fazie wodnistej ziarna , a okazyjnie mtz może się też deko podciągnie 

To jakie stosujesz nawożenie RSM?? 

Ja odkąd leje azot nie miałem paszowej, żadnych azotów dolistnie, czasami 10l się wleje jak pada do grzybówki jak w nocy robię. 

Jakieś 520kg rsm 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj