yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Szczepek22    13

Witam. Wczoraj spadlo 15l na m2 pierwszy deszcz od konca kwietnia. 3 Dawki azotu nie bylo sensu dawac myslicie ze jest sens popryskania mocznikiem tak okolo 5kg na ha z siarczanem w dawce też 5kg.jutro pochmurno w nocy jakieś opady. 3 liście jeszcze są zielone w dużej części plantacji

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893
Łukaszek napisał:

Zredukowany do 160 , tu sporą część ludzi od kilku lat maksymalnie takich dawek nie daje ?

i co w związku z tym? mam się patrzyć na ludzi czy na potencjał gleby która uprawiam?


Szczepek22 napisał:

Witam. Wczoraj spadlo 15l na m2 pierwszy deszcz od konca kwietnia. 3 Dawki azotu nie bylo sensu dawac myslicie ze jest sens popryskania mocznikiem tak okolo 5kg na ha z siarczanem w dawce też 5kg.jutro pochmurno w nocy jakieś opady. 3 liście jeszcze są zielone w dużej części plantacji

u mnie ostatni azot 10 kwietnia poszedł

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepek22    13
16 minut temu, yacenty napisał:

u mnie ostatni azot 10 kwietnia poszedł

 

Eh uprawa pod chmurką w maju myślałem że będzie 10t

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
1 godzinę temu, yacenty napisał:

i co w związku z tym? mam się patrzyć na ludzi czy na potencjał gleby która uprawiam?

 

u mnie ostatni azot 10 kwietnia poszedł

@yacenty  czytaj root adnim..(admine..hehe) płakaniem wody nie dodasz... u mnie ostatni 20 marca i co w związku z tym...  mam się spuszczać ze najlepsze we wiosce, w okolicy...ja wole się spuszczać w laski najlepsze w okolicy(okolice totak ze 150 "r" wodzącego) niż w pszenice czy rzepaki... jak się nie ma rozdzielności to tak się pisze jak Ty....a nauki to biorę u których kapelanów,  to....zastrzeżone(bbn).... root admin Tyś wyrocznią....:;)))

mam jak Ty... brak zwodu... przy wife...(rozumiem...te okulary mogą babie ograniczyć orgazm.

Edytowano przez taux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

rób co chcesz, ja mam co robić wieczorami, pozwolisz ze na Twoje nauki przychodził nie będę, a w polu będę robił tak aby optymalnie wykorzystać sytuację glebowo, pogodowo, polityczną.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepek22    13
5 minut temu, taux napisał:

@yacenty  czytaj root adnim..(admine..hehe) płakaniem wody nie dodasz... u mnie ostatni 20 marca i co w związku z tym...  mam się spuszczać ze najlepsze we wiosce, w okolicy...ja wole się spuszczać w laski najlepsze w okolicy(okolice tot tak ze 150 "r" wodzącego) niż w pszenice czy rzepaki....

Nie bardzo rozumiem co forum rolnicze ma wspólnego ze spuszczaniem się w laski? A jeśli nawet coś ma to kasa napewno w tym troszkę pomoże😉 wracając do tematu to ktoś praktykował pryskanie rozpuszczonym mocznikiem po kwitnieniu 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

spróbuj, ale ja bym się nie odważył na całym polu, dla mnie mocznik, sucho, stresy dla roślin to tylko proszenie się o problemy, ale moze się mylę, bo nigdy nie stosowałem mocznika tak późno.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

@Szczepek22 jak jesteś misiem o bardzo małym rozumku(czytaj bajka...) to można pryskać mocznikiem lub rsm jak pisał @mysza103, ale efektów nikt Tobie nie zagwarantuje... azotem to się wali pod korzeń tak  jak PK.... mikro to co innego...

Edytowano przez taux
@yacenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Ja będę dawał mocznik NHCL Delta  fosfor potas. A po dwóch dniach pójdzie t3 z robakiem albo ma odwrót zobaczę jak z mszycami będzie. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    492

Ja zrobiłem wczoraj jeden kawałek na próbę 10l Rsm + 5kg Siarczan + i tu uwaga 7kg cukru . I zobaczy się w żniwa czy będzie różnica czy nie . I czy to miało ogole sens czy nie , nie wiem . Jak nie sprawdzisz to się nie dowiem . 

Edytowano przez SawekBraczyk
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    492

Głównie o parametry chodzi czy będzie różnica czy nie . O grzyby się nie boje bo zwalczone przy T3 Tebukonazol + Metkonazol . Z ciekawości zrobiłem co mi szkodzi . 1ha tego zrobiłem . 

Edytowano przez SawekBraczyk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
6 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Głównie o parametry chodzi czy będzie różnica czy nie . O grzyby się nie boje bo zwalczone przy T3 Tebukonazol + Metkonazol . Z ciekawości zrobiłem co mi szkodzi . 1ha tego zrobiłem . 

ale ręka czy miałeś ministanta....grzyb ..grzybem ale jest...hiv....

Edytowano przez taux
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepek22    13

@taux jeśli azot daje się tylko pod korzeń to wytłumacz mi po co jest 3 dawka azotu na kłos. A i tak na przyszlosc czytaj ze zrozumieniem dopiero odpowiadaj mialem ci wytlumaczc o co chodzi ale szkoda mi czasu na pisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7647
21 godzin temu, VonVegans napisał:

U mnie każdy deszcz na wagę złota.

Ucie nic nie pada ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verati    3

Przyszły mi dziś wyniki badania gleby z nowej dzierżawy i się załapałem zobaczcie sami teraz jest tam kukurydza ale spodziewałem się trochę lepszych zasobności zastanawiam się od czego zacząć co myślicie jak po zbiorach kukurydzy jako pierwsze dam wapno magnezowe a wiosna gnojowica na orke niestety na jesieni nie mam dostępu do niej. Wiadomo chce to zrobić możliwie tanio nie mam zamiaru pójść z torbami przez dzierżawę. A Może wy coś doradzicie przed siewem kukurydzy poszło 500kg wapna kredy 

20230616_201217.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Spadło 10l. Pszenica miejscami wypalona, miejscami taka se ale przetrzepana,  a miejscami ładna jak na tą suszę. Mozaika na polach spora. Muszę jechać na robaka. Pytanie ile dać tebu I metko żeby nie robić za dużych kosztów. Ale żeby coś to zadziałało.

Edytowano przez kat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2286

Jak wyrzuci pylniki to tam dla kieszeni dobre, ale niektórzy inaczej uważają. 

Robaka samego niewiem czy jest sens robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    350
Verati napisał:

Przyszły mi dziś wyniki badania gleby z nowej dzierżawy i się załapałem zobaczcie sami teraz jest tam kukurydza ale spodziewałem się trochę lepszych zasobności zastanawiam się od czego zacząć co myślicie jak po zbiorach kukurydzy jako pierwsze dam wapno magnezowe a wiosna gnojowica na orke niestety na jesieni nie mam dostępu do niej. Wiadomo chce to zrobić możliwie tanio nie mam zamiaru pójść z torbami przez dzierżawę. A Może wy coś doradzicie przed siewem kukurydzy poszło 500kg wapna kredy 

20230616_201217.jpg

powiem ci ze jak nie masz gwarancji czy to na papierze czy słowny jest wlasciciel to ciężko jest tanio i szybko doprowadzić pole do normy bo najlepsza była by kreda która szybko podniesie pH i powinna uwolnić czesc fosforu ale to już twoja decyzja i twoja kasa. Przejąłem gospodarstwo po ojcu z podobnymi wynikami i w pierwszym roku wapnowanie magnezowe 4t/ha i kolejne 3 lata po 1t po zniwach i pH wzrosło do ok 5.5 a do tego co roku 300kg polifoski i sloma zostaje na polu to po 5 latach mam pH 5.8-6.1 fosfor średni a potas i magnez wysoki. Tanio nie było ale to moja działka a nie dzierżawa... chyba że masz zamiar kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893
Tomek90 napisał:

Jak wyrzuci pylniki to tam dla kieszeni dobre, ale niektórzy inaczej uważają. 

Robaka samego niewiem czy jest sens robić. 

jutro jadę z robakiem bo az grubo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Robiłem t3 w zbożu i pękła mi membrana w pompie od opryskiwacza - olej albo poszedł z opryskiem albo po prostu na zewnątrz. Zaszkodzi to roślinom?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    350

ani trochę nie zaszkodzi, rok temu ostatni oprysk na pszenicy I też olej poszedł do zbiornika z cieczą i zauwazylem dopiero jak skończyłem pole a cały zbiornik w oleju i żadnych problemów czy tam fito


yacenty napisał:

Tomek90 napisał:

Jak wyrzuci pylniki to tam dla kieszeni dobre, ale niektórzy inaczej uważają. 

Robaka samego niewiem czy jest sens robić. 

jutro jadę z robakiem bo az grubo

wczoraj robiłem robaka w owsie bo aż na spodniach zostaje po przejściu po poku ale w pszenicy spokój. 22.05 t2 z cyperkillMax i od tamtej pory czysto w oziminach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Badwolf napisał:

Ja kiedyś, dawno miałem ostrogę. Teraz jakoś nie mogę się przekonać do odciętej pszenicy. Mi się też metronom lepiej zapowiadał, a potem się okazało że w warunkach niedoborów wody kariatyda dała 1 t/ha wiecej

Mam obok metronoma to kłos wygląda biednie u niej w sensie mały ale typowe dla niej. Już raz ją miałem i na ph 3.8 zrobiłem 6 ton... nie wiem jak ale sypało. Po latach do niej wróciłem i wygląda dużo piękniej jak wtedy choc biedniej jak metronom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2473
4 godziny temu, taux napisał:

@Szczepek22 jak jesteś misiem o bardzo małym rozumku(czytaj bajka...) to można pryskać mocznikiem lub rsm jak pisał @mysza103, ale efektów nikt Tobie nie zagwarantuje... azotem to się wali pod korzeń tak  jak PK.... mikro to co innego...

Skoro już o mnie wspomniałeś , to dzisiaj z pół godziny temu właśnie zjechałem z pola , pryskałem pszenicę rsm + deko siarczanu magnezu , i to już drugi raz po wykłoszeniu , 1 raz rsm szedł z t3 , a teraz rsm poszedł sam ( z niewielkim dodatkiem siarczanu magnezu ) i tak jak powiedziałem jak warunki będą odpowiednie to pójdzie jeszcze raz takie coś za 7 -10 dni 

 

4 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Ja zrobiłem wczoraj jeden kawałek na próbę 10l Rsm + 5kg Siarczan + i tu uwaga 7kg cukru . I zobaczy się w żniwa czy będzie różnica czy nie . I czy to miało ogole sens czy nie , nie wiem . Jak nie sprawdzisz to się nie dowiem . 

Na 100 litrów wody to dałeś , czy na ha , bo jak się pszenica wykłosi do stężenie 5 % max powinno iść . Ja daje stężenie 6,5- 7 % tyle ze dodaję rsm 26 (około 100 litrów rsm na beczkę 1500 litrów) on wydaje mi się bezpieczniejszy , bo w większości ma azot amidowy , co zatem idzie nie parzy tak jak np 32 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj