yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tytanowyJanusz    3615

Śmiało dodawaj, a pogoda przy takich środkach to bardzo ważna sprawa ...

 

Zakończyliście już panowie nawożenie azotem? Ostatniej nocy spadło 15L i tak się zastanawiam czy nie dopruszyć saletry trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3615
3 minuty temu, przemo93pl napisał:

Po lancecie na pszenicę teraz bende mógł jesienią po orce zasiać lucerne czy wiosną siał ktoś tak nie będzie nic lucernie?

Może być jej ciężko, ale jeśli przewalisz ziemię pługiem to może się jej udać

1 minutę temu, Michal014d napisał:

@tytanowyJanusz  wez przypomnij na t2 0.5l tebukonazolu 250 + 0.5l tazera 250 bedzie ok na zabieg budżetowy?

Tebu 0.5-0.8L/ha 

Tazera ni mniej, ni więcej tylko 0.5L/ha

 

3 minuty temu, tobago napisał:

Większość nawożenie zakończyła w marcu. ;) 

Zostało mi odrobinę saletry i kusi żeby podrasować najlepszy kawałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, mysza103 napisał:

Do każdych zabiegów zbijasz to ph , (prócz tych sulfomoczników) czy tam gdzie najbardziej pasuję zbić ph typu na robala czy coś w tym stylu?

a ja chyba się dziabłem z tym kwaskiem w tym roku 🤔- tzn. dałem 350g/600l do każdego wiosennego zabiegu (tj. grzyb, skracanie, robal, herbicyd) i z automatu dałem go również do zupki z tribenuronem- co prawda do 2 beczek, ale zawsze; łącznie 30g Coridy jak poszło się... 🙄, inaczej bym sobie za to 15zł życie ułożył, ale cóż- może podziała. bo od razu pryskane

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Tribenuron można do liścia flagowego, przetestowane i nawet etykiety tak mówią. A jak to jest z fluroksypyrem? Chciałem wymieszać dwie substancje. Pszenica pewnie po drugim kolanku (tydzień temu R1). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
27 minut temu, tobago napisał:

Tribenuron można do liścia flagowego, przetestowane i nawet etykiety tak mówią. A jak to jest z fluroksypyrem? Chciałem wymieszać dwie substancje. Pszenica pewnie po drugim kolanku (tydzień temu R1). 

A np granstar ultra co ma trubenuron + tifesulfuron też mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
17 godzin temu, Piffpaff napisał:

pszenica ma już 2 kolanko a miejscami 3 czym zwalczyć chwasty dwuliścienne, Mustang forte?

Nie radzę, chyba że chcesz plon zmniejszyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5

Jaka minimalna temp na moddusa?dziś słonecznie i 13,w nocy 1 a jutro 16 i słonecznie.Wystarcza takie temperatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138
Dnia 15.04.2023 o 10:24, darek154 napisał:

Braki magnezu? Tylko dlaczego po łapach głębosza są ciemne pasy? Pszenica zasiana bez orania po talerzówce tylko. 

IMG_20230415_101945.jpg

 

Ma ktoś jakiś pomysł? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5
15 minut temu, STIG13 napisał:

robić tak żeby była jak największa operacja słoneczna

Ale temperatura nie jest już tak istotna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
1 godzinę temu, marcinguru napisał:

Ale temperatura nie jest już tak istotna?

Temperatura jest istotną , słońce nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Chce w sobotę opryskać zboża mocznik 10kg/ha+ basfolriar 4l/ha + siarczan magnezu 5kg/ha i został mi agro sorb folium tylko się zastanawiam czy można go mieszać z mocznikiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
3 godziny temu, darek154 napisał:

Ma ktoś jakiś pomysł? 

u mnie tez pszenica żółknie miejscami, przypuszczam, że od deszczu, być może tam, gdzie bardziej ubita woda nie przesiąka wgłąb profilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
3 godziny temu, poosa21 napisał:

Nie radzę, chyba że chcesz plon zmniejszyć. 

Mówisz konkretnie o pryskaniu teraz Mustangiem czy ogólnie o pryskaniu herbicydem w tej fazie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak późno raz pryskałem pszenicę bo ziele wyszło. Chwastoxem bo wydawało mi się że nie zaszkodzi ( czegoś mocniejszego nie chciałem dla bezpieczeństwa) no i potem pszenica była cała czarna. Tutaj akurat zdjęcie gdzie w miarę jeszcze ale większość dużo bardziej porażona. Tam gdzie mijak albo nie dopryskane pszenica ładna i bez chorób także że swojej strony nie polecam

Screenshot_20230427-132943_Gallery.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2
53 minuty temu, STIG13 napisał:

po co kupować basfoliar jak się daje mocznik? 🤔

Został z t1 i r1 i szkoda go wylać, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138
jahooo napisał:

u mnie tez pszenica żółknie miejscami, przypuszczam, że od deszczu, być może tam, gdzie bardziej ubita woda nie przesiąka wgłąb profilu

Tylko właśnie u mnie co widać właśnie te place to jest to na piaskowej ziemi, w miejscach gdzie zawsze miałem mokro i woda stała to piękna zielona pszenica. Półtora roku temu pod poprzednią uprawę szedł Radkowit Premium to trochę dziwne że teraz byłyby niedobory magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
2 godziny temu, tobago napisał:

Mówisz konkretnie o pryskaniu teraz Mustangiem czy ogólnie o pryskaniu herbicydem w tej fazie? 

Raz opryskalem mustangiem jak było 2 kolanko, chwasty zlikwidowałem i 1/3 kłosa była pusta, tam gdzie nie opryskałem to kłos normalny, więc wina mustanga. Powyżej 2 kolanka to granstar lub kiedyś starane miało rejestrację do liścia flagowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj