yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Witam

Pszenica euforia zabieg T1. Czy waszym zdaniem 120g protiokonazol, 0.6kg unix i 0,4 fenopropidyny to nie za dużo? Nie wiem czym skutkować w ogóle mogą za duże dawki. A może to za mało? Czy może coś byście dali więcej a coś mniej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83
14 godzin temu, krzysiek1614 napisał:

Można do dr green dodać mocznik i siarczan mg i jeśli tak to ile na ha?? Pszenica w fazie 2 kolanka

nawet wskazane, mocznik można nawet całą dawkę, siarczan minus 0,75 kilograma na każdy kilogram drgreen - bo w nim już są siarczany. Tylko pamiętaj że mikro nie działa przy zimnie, min. 15°C w momencie aplikacji musi być dla odpowiedniego pobrania składników, a już poniżej 10°C i prognozy zimnej nocy to nie warto ani w pole jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Lepiej zaczekać 3-4 dni i jechać w dobrych warunkach niż jechać w warunkach złych , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Te wasze testy na paru ml sprawdzają się potem w opryskiwaczu przy 2000 czy 3000 wody ? Mi proaqua nie zbija ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39
Korbol napisał:

14 godzin temu, krzysiek1614 napisał:

Można do dr green dodać mocznik i siarczan mg i jeśli tak to ile na ha?? Pszenica w fazie 2 kolanka

nawet wskazane, mocznik można nawet całą dawkę, siarczan minus 0,75 kilograma na każdy kilogram drgreen - bo w nim już są siarczany. Tylko pamiętaj że mikro nie działa przy zimnie, min. 15°C w momencie aplikacji musi być dla odpowiedniego pobrania składników, a już poniżej 10°C i prognozy zimnej nocy to nie warto ani w pole jechać

Też tak myślę. Pojadę jak się ociepli. Teraz niby 15 do słońca ale wiatr i na dworze zimnota. Rano było 3 stopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Mam na kilku działkach problem z ostrożniem polnym. Co polecacie na poprawkę po Axial Komplett Pak? Mam Triben Super (tribenuron metylowy) 30 czy 40g/ha środka zastosować? Czy polecacie coś innego, zabieg mam w planach wykonać w majówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, usieq96 napisał:

Mam na kilku działkach problem z ostrożniem polnym. Co polecacie na poprawkę po Axial Komplett Pak? Mam Triben Super (tribenuron metylowy) 30 czy 40g/ha środka zastosować? Czy polecacie coś innego, zabieg mam w planach wykonać w majówkę.

W pszenżycie stosowałem w ilości 40g/ha i pięknie bierze ostrzeń, im mniejsze rośliny tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Witam, proszę o pomoc w identyfikacji tego chwastu, czy to przytulia na 100% czy coś innego? Mam tego sporo, a miejscami to praktycznie na wysokość zboża, a jesienią poszła bacara trio 0,5L w dobrych warunkach, wody pod dostatkiem na Mazowszu. Z góry dziękuję za pomoc. 

IMG_20230426_133009.jpg

IMG_20230426_132317.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11111    23
48 minut temu, EmilPlayP napisał:

Witam, proszę o pomoc w identyfikacji tego chwastu, czy to przytulia na 100% czy coś innego? Mam tego sporo, a miejscami to praktycznie na wysokość zboża, a jesienią poszła bacara trio 0,5L w dobrych warunkach, wody pod dostatkiem na Mazowszu. Z góry dziękuję za pomoc. 

IMG_20230426_133009.jpg

IMG_20230426_132317.jpg

Chaber.Najtańszy środek chyba tribenuron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzucać tu coś na skracanie jak dałem 0.4 optimusa i antywylegacz 0.8 przy t2? Czy już lepiej odpuścić temat bo za późno?  Niezbyt późne t2 planuje 

Screenshot_20230426-153109_Gallery.jpg

Screenshot_20230426-152756_Gallery.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

Panowie pszenica ostroga co jej jest? Grzyb czy jakieś fito, są plamki prawie na wszystkich listkach

W sobotę robiłem oprysk huzarem na chwasty,  wygladała dobrze. Dziś jestem na działce a ona żółta się robi, 

Miałem w tym tygodniu robić t1 duete na start i skracanie, teraz mam dylemat bo jutro możliwy przymrozek i w piątek. 😥

20230426_152952.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

pszenica ma już 2 kolanko a miejscami 3 czym zwalczyć chwasty dwuliścienne, Mustang forte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Nie utnie plonu takie teraz odchwaszczanie? Ja nam niewielkie ilości chabra i nie wiem czy jechać czy olać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Lub tribenuron, metsulfuron, florasulam, fluroksypyr, halauksyfen, amidosulfuron, tifensulfuron, tritosulfuron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiak    23
1 godzinę temu, tobago napisał:

Nie utnie plonu takie teraz odchwaszczanie? Ja nam niewielkie ilości chabra i nie wiem czy jechać czy olać. 

0,1-0,2 litra /ha chlopyralidu   załatwi  sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
8 godzin temu, masa24 napisał:

Te wasze testy na paru ml sprawdzają się potem w opryskiwaczu przy 2000 czy 3000 wody ? Mi proaqua nie zbija ph

tak jak ja wsypie 0.5kg kwasku cytrynowego na 1000l to ph mam 5.7 wody specjalnie sprawdziłem, raz w roku to robię później kwasek sypie w ciemno chyba że boru dodaje to wtedy badam znowu 

no i jak się pryska sulfynomocznikami jakkolwiek to się pisze to ph nie zbijamy wtedy bo słabo zadziała oprysk 

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353
16 minut temu, misiak napisał:

0,1-0,2 litra /ha chlopyralidu   załatwi  sprawę

Mam z zapasów fluroksypyr i Tribenuron. Bez sensu byłoby kupować coś innego. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, suffeks napisał:

tak jak ja wsypie 0.5kg kwasku cytrynowego na 1000l to ph mam 5.7 wody specjalnie sprawdziłem, raz w roku to robię później kwasek sypie w ciemno chyba że boru dodaje to wtedy badam znowu 

no i jak się pryska sulfynomocznikami jakkolwiek to się pisze to ph nie zbijamy wtedy bo słabo zadziała oprysk 

Do każdych zabiegów zbijasz to ph , (prócz tych sulfomoczników) czy tam gdzie najbardziej pasuję zbić ph typu na robala czy coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

Pogoda jaka jest to jest ale koło soboty będę chciał skrócić pszenicę może wkońcu się uda, mam na skrócenie windsar 250, czy mogę od razu dodać do niego wirtuoza?? Ewentualnie mocznik i siarczan magnezu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

Po lancecie na pszenicę teraz bende mógł jesienią po orce zasiać lucerne czy wiosną siał ktoś tak nie będzie nic lucernie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj