yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

8 minut temu, rocco0987 napisał:

Ma ktoś poprawki po środku qulex? zazwyczaj nie odchwaszczałem jesienią ale w tym roku mnie skusiło i nawet długo było czysto, a teraz chwastów coraz więcej. Też sporo pszenic nie odchwaszczanych prysnąłem sobie axialem komplet przed tym ochłodzeniem, liczyłem że to tylko z 2-3 dni będzie,,, ciekawe czy podziała.

Ja stosowałem Quelex. Ogólnie jestem zadowolony. Jednak w miejscach podmokniętych gdzie da się przejechać ale jest po prostu mokro, coś zaczyna sie pojawiać. Będę obserwował ale z racji że mam takich terenów bardzo mało to poprawek nie planuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

warto dodawać do dr green jakiś dodatkowy składnik typu mangan czy coś? po świętach planuje modus, ccc, siarczan, dr green 2kg i może coś jeszcze dorzucić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39
Artis napisał:

21 minut temu, micgal39533 napisał:

Proviso 300 EC 1L + Cyflux 50 EW   

stosował ktoś jakieś opinie?

Używałem 0,4 + 0,15 było ok stanowisko po rzepaku 

Mi sprzedawca poleca Protendo 300 EC ( protiokonazol ) w dawce 0,6l/ha solo koszt 150zl /ha 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
20 minut temu, Piffpaff napisał:

musisz patrzeć na to z innej strony, najlepszy efekt jest jak pszenica ma kolanko 1cm ale nie wcześniej, pierwsze kolanko jest momentem w ktorym roslina intensywnie rosnie w gore i to jest czas zeby tez wzrost zatrzymac na pewien czas. W zeszłym roku miałem jedna działkę gdzie pszenica miała 2 kolanko i dopiero została skrócona i też ustala ale była wyzsza o kilka cm, niby nie duzo ale była bardziej podatna na wyleganie.

Mylisz się , bo właśnie pszenica najbardziej będzie skrócona jak zostanie opryskana jak się tylko kolanko oderwie , przykładowo mamy pszenice taką samą odmianę  , ale część jest w fazie 1 kolanko - 1cm , a druga część jest kolanko się dopiero oderwało , i obie jak zostaną opryskane w tym samym czasie np, 1 litr CCC , to gwarantuję że ta co się kolanko dopiero oderwało będzie bardziej skrócona , piszę to z doświadczenia na własnych polach , ale w tym roku niestety , tak nie będzie bo już na niektórych odmianach kolanko jest na 1 do nawet 2 cm , a oprysk pewnie dopiero za tydzień jakiś będzie 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    334

z tego co wiem to przemiany hormonalne w roslinie nie zmieniają się w kilka godzin. Do momentu aż kolanko się nie oderwie to roślina ma tendencje do krzewienia a proces zmian fitohormonów zachodzi jakiś czas więc optymalnym terminem skracania jest pierwsze kolanko na 1 cm kiedy roślina nastawiona jest hormonalnie tylko na wzrost a nie w momencie jak kolanko tylko się oderwie. Nigdy nie próbowałem robić skracania w tak wczesnej fazie więc mogę się mylić bo nie mam doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464

Krzewić to się krzewi do czasu strzelenia w zdzbło , a  to nie jest faza że 1 kolanko jest 1 cm nad węzłem krzewienia , bo najpierw roślina strzela w zdzbło , a dopiero po jakimś czasie się odrywa 1 kolanko , a nim 1 kolanko jest 1 cm nad węzłem , to trochę czasu mija od strzelenia w zdzbło 

Edytowano przez mysza103
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Skrócić to pszenice trzeba jak jest ciepło, mokro i zdrowo plus dobrze w glebie. A nie jak  kolanko 2 mm wyżej czy 5mm niżej i co rok to awantura.  Takie moje zdanie. 

  • Like 2

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39

Dziś z przymrozkiem chciałem dokończyć N 2 bo wczoraj zgonił mnie śnieg z deszczem. Teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem bo pszenica była ładnie oszroniona i nie wiem czy nie przypale ją saletrą ??

qa.jpg

s.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1547

Na północy lubelskiego dzisiaj tylko lekki przymrozek. Ponoć do rana ma spaść ok 5mm, oby  się sprawdziło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266

U mnie dziś -3 i ze 2cm śniegu w nocy, a teraz deszcz tylko trzeszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewenement    1

Panowie, czym najlepiej z doświadczenia regulujecie pszenice? 

W dwa lata szło u mnie 1l CCC + 0.3 moddus i był w miarę. 

Czytałem o medaxie, lepiej nim? gorzej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    11

Stosował ktos fundamentum + galaper 200ml/ha + fenoxin 0.5//ha ? Taka mieszanka wezmie miotle? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    340

Medax ostatnie lata stosowałem, bardzo fajnie działał, nie potrzebuje takich warunków do zabiegu jak CCC z modusem co jest dużym plusem. Jednak w tym roku jego cena przeraża. Za drogi zabieg i postawiłem na modus + stabilan. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
16 godzin temu, krzysiek1614 napisał:

Mi sprzedawca poleca Protendo 300 EC ( protiokonazol ) w dawce 0,6l/ha solo koszt 150zl /ha 🤔

Ja bym dał 0,5l Protendo + Andros na mączniaka 0,3l tylko, żeby stosować protio musi być ciepło, a nie zanosi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    111
4 godziny temu, ewenement napisał:

Panowie, czym najlepiej z doświadczenia regulujecie pszenice? 

W dwa lata szło u mnie 1l CCC + 0.3 moddus i był w miarę. 

Czytałem o medaxie, lepiej nim? gorzej? 

U mnie było przeważnie 1l CCC plus 0,3 Modus. Rok temu CCC zmniejszyłem do 0,5 a w tym roku po rozmowie z wujkiem agronomem spróbuję samym modusem. Właściwie to jakimś zamiennikiem winstarem. Wujo twierdzi że 7 ton to bez regulacji ustoi a u mnie jak przysuszy i przygrzeje to trudno o więcej. Rekord gospodarstwa to 7,6 t średnia z ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    481

Wujek raczej nakłania by nie stosować CCC ? Rok temu po rzepaku miałem 8,1t i tak ciekawe jak na samym Moddus by się to zachowało ? Jeszcze w tym roku to T1 będzie na styk jak się uda w przyszłym tygodniu wjechać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    65
8 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Wujek raczej nakłania by nie stosować CCC ? Rok temu po rzepaku miałem 8,1t i tak ciekawe jak na samym Moddus by się to zachowało ? Jeszcze w tym roku to T1 będzie na styk jak się uda w przyszłym tygodniu wjechać . 

Mi się udało 2 lata temu w pszenicy 9t/ha i jęczmieniu ozimym >10t/ha utrzymać przy 0,4l moddusa. Chyba największą kwestię odgrywa odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    285
Ernst98 napisał:

Mi się udało 2 lata temu w pszenicy 9t/ha i jęczmieniu ozimym >10t/ha utrzymać przy 0,4l moddusa. Chyba największą kwestię odgrywa odmiana.

dokładnie tak, euforię położyć to sztuka, arkadii nie położyć też sztuka

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Też daje tylko Modus 0.3 na pierwsze kolanko.

2020 średnia 9t wszystko stało , w 2021 7.5t też stało . W 2022 średnia 9.3t , findus  jak uwalowany , artist i keramik pokręcony a admond stał jak drut. 12 lipca cały dzień huragan i deszcz tak że niektóre kukurydze  leżały 

 

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj