yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

marek1977    1331

Gniezno i okolice też popadało i nie tylko woda była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    214

marek1977 napisał:

Gniezno i okolice też popadało i nie tylko woda była.

Zamojskie też lekki grad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    163
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, ravoj napisał:

Żebyś widział jak u mnie septorioza ciśnie w suszę to byś się za głowę złapał. Jej susza nie straszna, zrzera liscie w oczach. Delaro trochę pomógł i susza czy nie trzeba było pryskać, ale fakt choroby kłosa lubią wodę i w suszę niska presja, to lepiej zostawić te tebukonazlle na czerwiec jak doj**ie pora deszczowa 

Ale masz murzyńskiego kłosa, niezłe pęto 

Z Zimbabwe bo długi i gruby kłos 

Eeeę Polska odmiana wysokoplenna

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57
29 minut temu, marek1977 napisał:

Gniezno i okolice też popadało i nie tylko woda była.

Właśnie słyszałem w radiu że się zabieliło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    215
5 godzin temu, Okisz napisał:

co to za odmiana?

nie ważne obok ścieżki to jest normalne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1562

LRA/LBI Sahara 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2315
7 godzin temu, mds212 napisał:

Jak popadalo u CIebie i pszenice ładnie rokuja to pryskaj nie ogladaj sie bo to ostatni termin

Ostatni termin na co?? 🤣 Nie wiesz kiedy T3 się wykonuje to lepiej nie odpowiadaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2139

W poznych pszenciach jest teraz pozne t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2315

On pytał o T3 i dopiero mu kłosy wychodza. 

Ja robiłem w nocy T2, potas, mikroelementy nic nie znaczące i szkodnik. Po północy rosa delikatnie siadła. 

IMG_20240518_220346.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    371
mds212 napisał:

W poznych pszenciach jest teraz pozne t2

w mojej później pszenicy wychodzi dopiero flagowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    371

dziś ubezpieczyłem pszenicę od gradu, grosze wyszło bo było jeszcze dofinansowanie z ministerstwa. A głowa trochę spokojniejsza patrząc po dzisiejszym dniu w kraju

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1140

jak kłos na wierzchu to można przenice priaxorem plus tebu pryskać ? Nie zaszkodzi to ? Wcześniej nie pryskalem bo była susza, w sumie nadal jest ale wczoraj trochę popadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    215
18 minut temu, Piffpaff napisał:

dziś ubezpieczyłem pszenicę od gradu, grosze wyszło bo było jeszcze dofinansowanie z ministerstwa. A głowa trochę spokojniejsza patrząc po dzisiejszym dniu w kraju

to za 2tyg zacznie działać ubezpieczenie 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    131
Piffpaff napisał:

dziś ubezpieczyłem pszenicę od gradu, grosze wyszło bo było jeszcze dofinansowanie z ministerstwa. A głowa trochę spokojniejsza patrząc po dzisiejszym dniu w kraju

to teraz różaniec i modlić się aby przez dwa tygodnie nic nie było. Na jaką kwotę ubezpieczenie ha ? I ile zapłaciłeś? pytam bo ja zawsze na zimę ubezpieczam i ciekawy jestem jaka cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1880
32 minuty temu, Piffpaff napisał:

dziś ubezpieczyłem pszenicę od gradu, grosze wyszło bo było jeszcze dofinansowanie z ministerstwa. A głowa trochę spokojniejsza patrząc po dzisiejszym dniu w kraju

Przecie to wychodzi z 20zl/ ha czemu tak późno? :( W Gnieźnie armagedon 20 zł ludziska

21 minut temu, FarmerDyzio napisał:

jak kłos na wierzchu to można przenice priaxorem plus tebu pryskać ? Nie zaszkodzi to ? Wcześniej nie pryskalem bo była susza, w sumie nadal jest ale wczoraj trochę popadało.

Właśnie z taka mieszanka zjechałem z pola kłos prawie cały na wierzchu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1140

właśnie czytałem etykietę i priaxor do 69 bbch, zastanawiam się tylko ile tebu dodać. Z mocznika i siarczanu rezygnuje. może minimalnie rsm żeby lepsza przyczepność była ale nie chcę popalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    360

A to prawda że Etefon poprawia parametry ziarna? 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    505
Napisano (edytowany)

Żadnych rsm i  moczników nie dodawaj. Tebu 125/150g. Bajki o tym żeby Etefon podnosił parametry ziarna to ja tego nie słyszał . Tu mój LG Keramik 

IMG_3598.jpeg

Edytowano przez SawekBraczyk
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2315
6 minut temu, FarmerDyzio napisał:

właśnie czytałem etykietę i priaxor do 69 bbch, zastanawiam się tylko ile tebu dodać. Z mocznika i siarczanu rezygnuje. może minimalnie rsm żeby lepsza przyczepność była ale nie chcę popalić

Ja 10l ale w nocy zabieg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz067    5
2 godziny temu, XTRO napisał:

LRA/LBI Sahara 

Kujawsko pomorskie cli też lipa 

17162288139733380864193663318521.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2044
Dnia 17.05.2024 o 14:29, boogie7 napisał:

Akurat te po regulatorach kłoszą się później 😎  Przed chwilą wracałem z roboty, to kolejny napaleniec latał w pszenicach z nawozem (pewnie N ). Pszenice niebieskie od nalotu woskowego (nie padało od ponad 4 tygodni), miejscami wypaleniska że liście już przyschnięte 🤦

Może celowo 🤔

Jak w terminie siane to i po regulacjisie zaczynają kłócić. Nie każdy ma granatowe w tym roku 

Dnia 17.05.2024 o 14:59, Piffpaff napisał:

jeszcze miesiąc temu co drugi dodawal ccc do t1 więc się nie dziwcie. Zabieg tani a co roku susza coraz większą. Ja w tym roku dałem 0.5kg medaxu na 140kgN i jeszcze się trzyma pszenica

Gdzie jest wilgoć to ok a gdzie nie ma po górkach to odpuściłem skracanie i pszenica taka sama na wysokość jak ta regulowana 

Dnia 17.05.2024 o 16:03, kamil800 napisał:

Ja dalem 0,4 moddusa i 0,5l ccc i pszenica troche za kolano. Ja tez okolicy lhr i u mnie zaraz 3 tygodnie bez deszczu ale z tego co slyszalem to w lhr tydzien temu przeszla burza i polało. Resztki wilgoci sa to tez jade t2. Moze i sucho a dtr sobie juz na liscie wchodzi. Robie i niech sie dzieje juz co chce. Moze akurat sie zlituje i cos popada

Dziś w Zamościu ulewa w Hrubieszowie ulewa sąsiednią wioska ulewa a qqq u mnie jak ksiądz kropidłem no ale padało w hrubieszowskim 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    196

Ja 10km od hrubieszowa i 0,5mm wiec wiesz... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2315
5 minut temu, Damianek20 napisał:

Jak w terminie siane to i po regulacjisie zaczynają kłócić. Nie każdy ma granatowe w tym roku 

 

Moje w terminie i liść flagowy dopiero. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj