yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

tommy66692    2318

Na suszę i wahania temperatury moim zdaniem najlepszym zabiegiem będzie wypicie piwa, w takich warunkach lepiej nie pryskac 

  • Like 4
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    377

jeśli uprawy wyglądają dobrze i dopiero zaczynają pokazywać się obiawy suszy to warto bawić się mikro i makro dolistnie ale jak uprawy zasychaja to nic oprócz wody nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2320

Trzeba czaić się na t2 + 2000g potasu i micro + rsm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    377

Jak pisalem wcześniej, z t2 czekam na deszcz, wcześniej nie wjeżdżam. Jadąc przez wioski widać dużo przypalonych zbóż. Na jednaj działce widziałem pojedyncze plamki DTR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    360

Na wybrzeżu jeszcze suszy nie widać. Deszczu niestety też nie. ☹️

Coś tam się pryska wieczorami gdy słońce już nisko i robi się chłodniej. 
 

Problem tylko że nie raz jeszcze przed zachodem słońca wchodzi rosa. 
Bardzo ona obniża skuteczność fungicydów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2320
9 minut temu, Piffpaff napisał:

Jak pisalem wcześniej, z t2 czekam na deszcz, wcześniej nie wjeżdżam. Jadąc przez wioski widać dużo przypalonych zbóż. Na jednaj działce widziałem pojedyncze plamki DTR...

Popalone bo robione w nieodpowiednich warunkach pewnie. Zimna woda już robi swoje. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1335
14 minut temu, tobago napisał:

Na wybrzeżu jeszcze suszy nie widać. Deszczu niestety też nie. ☹️

Coś tam się pryska wieczorami gdy słońce już nisko i robi się chłodniej. 
 

Problem tylko że nie raz jeszcze przed zachodem słońca wchodzi rosa. 
Bardzo ona obniża skuteczność fungicydów? 

Punkt rosy jest idealny na zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    360
19 minut temu, Tomek90 napisał:

Popalone bo robione w nieodpowiednich warunkach pewnie. Zimna woda już robi swoje. 

 

Nie zawsze jest możliwość gromadzenia wody by ta się nagrzała. 
Sam mimo że leje z kranu to staram się chociaż część nalać wcześniej. 

Ale chyba wieczorne zabiegi po godz 20 raczej od tej strony nie są ryzykowne. Nawet gdy trzeba jechać z wodą prosto z kranu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    521
6 godzin temu, dariusz86 napisał:

Cześć

Słuchajcie, może głupie pytanie bo wiele osób uważa że te wszystkie mikro i makro elementy to gówno warte są i strata kasy ale chciałbym Was zapytać, może ktoś kto nie jest sceptykiem co do działania tego typu środków, poleci coś naprawdę skutecznego, co pomogło by pszenicy znieść lepiej suszą a jednocześnie zasiliło by ją trochę w potrzebne składki, zwłaszcza azot. Bo T2 nie zrobiona bo sucho. N3 nie zrobione bo brak wody więc ta granula się nie rozpuści. A pszenica która jest naprawdę doinwestowana i pięknie się prowadziła, dosłownie marnieje w oczach. Chciałbym jej jakoś pomóc. Niby zapowiadają deszcze jakieś na przyszły tydzień ale w tym tygodniu też miało padać. I co? ani kropli. Aż serce boli na to patrzeć. 

Woda 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1394

To się chyba dobrze składa, może na weekend coś popada. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2497

No przydało by się,  to chociaż te szczeliny by pozalewało trochę,  ale czy te deszcze nadejdą? Bo co dzień inaczej pokazują 

20240514_173626.jpg

20240514_173600.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    521

Tylko opady konwekcyjne, czyli b.lokalnie. Na południu solidnie popada dopiero wtedy, gdy znajdziemy się w zasięgu jakiegoś niżu śródziemnomorskiego (genueńskiego), ale póki co, nie ma warunków do utworzenia się takiegoż niżu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polarek    3

Panowie da się w tej fazie zwalczyć miotłę zboża lub zachamowac? Czy to walka z wiatrakami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    36
1 minutę temu, Polarek napisał:

Panowie da się w tej fazie zwalczyć miotłę zboża lub zachamowac? Czy to walka z wiatrakami?

moze pumą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2320

Niektórzy to tam wilgoci mają bo dawali N3, nie płaczcie ze sucho. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    134

sucho się robi na borowinach 8 zastanawiam czy dawać t2 czy poczekać do deszczu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    133

Ja czekam, jeszcze chwilę z T2 mogę bo flaga nie do końca wysunięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    377

Panowie, miałem dać priaxor i protio ale na najbliższe 10 dni nie widać sensownego deszczu. Pszenicę zaczyna łapać DTRka. Może być tak że deszcz spadnie jak zboże się już wykosi więc strobiluryny odpadają bo nie chce zielonej slomy (i gowno burzy na forum). Więc czym pryskac na takie spóźnione t2 na klos? protio, tebu? co zwalczy DTRkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3736

A może teraz solo 100-125g azoksy 🤔 bądź co bądź ona ładnie działa na rdze, DTR 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    521
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Niektórzy to tam wilgoci mają bo dawali N3, nie płaczcie ze sucho. 

Są i tacy, którzy w lutym ogłaszali że wody już więcej nie potrzebują, bo to co napadało przez zimę, wystarczy do osiągnięcia wysokich plonów 😜

1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Niektórzy to tam wilgoci mają bo dawali N3, nie płaczcie ze sucho. 

Widziałem w zeszłym tygodniu, jak koleś napierał w ładnej pszenicy z saletrą, bo miało niby padać. Spadło wtedy 2,5 mm, a wcześniej już sucho było jak diabli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj