yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

koniu    842

i nie bedzie śnieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    21

To co, myślicie że można pojechać w suszę priaxorem w ilości 1l/ha + siarczan 10kg/300l wody + ewentualnie jakieś mikro czy radzilibyście czekać na deszcz? A tebukonazol zostawił bym sobie najwyżej na T3. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    373

Pytanie do tych co już zrobili t2, jakk pasze pszenicę wyglądają, nie przypaliło jak wody brakuje? Bo wrocilem z pola i moja pszenica trzyma się choć widać że już wosk na liściu jest ale jest taka wiotka i dolne liście usychają. Miesiąc od t1 i kij wie co robic, dzis prsymrozek -1 a jutro nad ranem zapowiadaja -3... chyba czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3733
Napisano (edytowany)

Prawdopodobieństwo "fito" bardzo wysokie obecnie 

Edytowano przez tytanowyJanusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9059
51 minut temu, Piffpaff napisał:

Pytanie do tych co już zrobili t2, jakk pasze pszenicę wyglądają, nie przypaliło jak wody brakuje? Bo wrocilem z pola i moja pszenica trzyma się choć widać że już wosk na liściu jest ale jest taka wiotka i dolne liście usychają. Miesiąc od t1 i kij wie co robic, dzis prsymrozek -1 a jutro nad ranem zapowiadaja -3... chyba czekac.

Dzień przed i dzień po mówią aby nie robić, a nawet niektórzy zalecają 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7723

Wody jeszcze nie brakuje wilgoć w ziemi jest .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7723
Napisano (edytowany)

Tak powiadam to co widzę  , wody jeszcze nie brakuje .

Edytowano przez galan99
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
respecto088    12

Sucho jest, ziemia popękana, ale póki co pszenica trzyma się bardzo dobrze. T2 zrobiłem w piątek, mimo azoksy, triazoli, czy moczniku z siarczanem itd efekt widoczny już dziś, dwie ciepłe noce zrobiły swoje. Pszenica pociemniała jeszcze bardziej, zero przypaleń, bije od niej zdrowie. Gdyby coś popadało było by teraz ideolo, tym bardziej, że jezczmień jary wręcz błaga o wodę. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    373

t2 trzeba będzie ryzykować i robić mimo suszy bo ona kiedyś się skończy i obstawiam że Czerwiec będzie mokry, bo nie wierzę że do żniw koniec z deszczem. Front z suchego kilkutygodniowego zmieni się na mokry kilkutygodniowy gdzie będzie problem z grzybem a warunków na zabieg nie będzie. Kilka lat temu tak bylo

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2303
30 minut temu, Andpol napisał:

Zależy od kl. ziemi

Zależy kto klasyfikował 😁 u mnie na 5 klasie najwięcej wilgoci a na 3 już robi się sucho 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    430

ma ktos pszenice Aveniu? jak ona sie prezentuje przy tak wczesnej wegetacji? mokrym lutym i suchym kwietniu? przy cieplym a potem zimnym kwietniu? mam ja ochote zasiac w tym roku, ale coekawi mnie jak ona sie sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1505    0

Sąsiad zasiał w tym roku Wygląda ok a jak będzie to zweryfikują zniwa Ja planuję też ja zasiać na jesień W okolicy większe gospodarstwo ja sieje i bardzo zadowolone z plonów i szybko schodzi z pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    36

Panowie to miotła? 

Czym to lecieć teraz jak już miejscami  klosy na górze? 

Messenger_creation_a3d33117-b477-426d-9724-b93509492d5b.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    510

To perz. Teraz już nic z tym nie zrobisz. Ja tak samo teraz chodzę i kurde ile tego mi wylazło. Już tak długo z nim walczę bo i graminicydy w rzepaku i glifo. I nie wiem czy to ze bezorkowo zrobiłem to jeszcze pogorszyło mi sprawę. Ale chyba tak. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    36
1 minutę temu, SawekBraczyk napisał:

To perz. Teraz już nic z tym nie zrobisz. Ja tak samo teraz chodzę i kurde ile tego mi wylazło. Już tak długo z nim walczę bo i graminicydy w rzepaku i glifo. I nie wiem czy to ze bezorkowo zrobiłem to jeszcze pogorszyło mi sprawę. Ale chyba tak. 

 To sam nie wiem co gorsze. Perz czy miotla XD

Można w ten łan jeszcze jechać protio I azoksystrobina na t2 czy już za późno? Chciałem opóźnić trochę  bo zimne noce i chyba przeciągnąłem za dużo...

Coraz więcej kłosów widac

150 prorio I 125 azoksy miało isc

20240512_143612.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    430

napisze cos, co mi sie przypomnialo, odnosnie wplywu azoksystrobiny na pszenice. moze to i przypadek, ale w tamtym roku zostalo mi sie protio i azoksy. nie chcialem robic zabiegu na klos, wiec chwile poczekalem i jak wyszlo cześć klosow , opryskalem ta mieszanina. być może susza to glowna przyczyna problemu, ale tak slabej pszenicy dawno nie miałem. od jakiegos czasu nie schodze ponizej 7 ton, a w tamtym roku 6. cecha charakterystyczna problemu, byly male klosy, drobne ziarno, nawet takie male, czarne kloski sie trafialy. na doprawionym kawalku dala 7, ale na slabszych, takich niedoprawionuch dala 5.5. srednio wyszlo 6. tak jak wspomnialem, moze susza, moze malo azotu, ale azoksy tez dalem. nie chce a alizowac, przedstawilem tylko fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2149
3 godziny temu, tommy66692 napisał:

Zależy kto klasyfikował 😁 u mnie na 5 klasie najwięcej wilgoci a na 3 już robi się sucho 

Dokładnie….. wujas na 4-5 zbiera po 8 ton pszenicy a u mnie usycha wtedy😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3569

Rozumie z IV zrobić V , ale z III na V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105
1 godzinę temu, Okisz napisał:

 To sam nie wiem co gorsze. Perz czy miotla XD

Można w ten łan jeszcze jechać protio I azoksystrobina na t2 czy już za późno? Chciałem opóźnić trochę  bo zimne noce i chyba przeciągnąłem za dużo...

Coraz więcej kłosów widac

150 prorio I 125 azoksy miało isc

20240512_143612.jpg

Perz jest gorszy. Miotle jak kosisz to jest masy, i kurzy. Ale w sumie to tyle. I to i to niszczy plon. Może miotła bardziej, ale główny problem jaki miałem z perzem w tym roku (A był naprawdę wysyp) to uprawa pożniwna. Zboża ozime bardzo ciężko siać. Wszystko się ciągło, pchało. Pole wygląda bardzo źle przy uprawie lepszej niż zazwyczaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    922
21 minut temu, miwigos napisał:

Rozumie z IV zrobić V , ale z III na V

Kiedyś kiedyś poszła dobra flaszka i teraz niski podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Które rozwiązanie lepsze na T2 na samym początku kłoszenia?

125 g/ha tebu + 125 g/ha azoksy + 100 g/ha protio

czy

125 g/ha azoksy + 150 g/ha protio

Nie padało od jakichś dwóch tygodni, ale wilgoci w ziemi jeszcze jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj