-
Postów
364 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
Osiągnięcia respecto088
-
Patrząc na zdjęcia z tamtego roku dokładnie z 26 czerwca, to w Lubelskim ziemie hrubieszowske wszystko w tym roku wcześniejsze jest o minimum 10-14 dni. Rzepak tyle o ile się trzyma, ale pszenice upał zaczyna brać fest, a szczyt fali gorąca dopiero nadchodzi.
- 20653 odpowiedzi
-
- pszenica
- pszenica ozima
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
W mojej okolicy ludzie co mają pszenice po burakach to uschnięte na pniu.
- 20653 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- pszenica
- pszenica ozima
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dlatego sieję i polecam każdemu pszenicę Landrich, nawet w formie przetestowania na małym areale. Sypie super, ziarno fajne, białko jest, zimnotrwałość super, krzewi się super, nawet jesienią robi fajną biomasę z rozwiniętym systemem korzeniowym stąd też i suszy nie odczuwa. Z tych odmian co mam najlepiej znosi ten suchy sezon. Mówią że nie ma złotego środka, a jednak.
- 20653 odpowiedzi
-
- 2
-
-
- pszenica
- pszenica ozima
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ja piachu nie mam, ale za to mam pola gdzie mozaika od 1 do nawet 4b. Lepszy od Keramika jest Landrich, chyba top 1 przenic jakie miałem przez 15lat, przebija legendarnego w niektórych kręgach Agila(którego swoją drogą kiedyś uważałem za najlepszą odmianę).
- 20653 odpowiedzi
-
- pszenica
- pszenica ozima
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
No to powiem Ci, że kiepsko jak tak. Pallasa mam po sąsiedzku to bez szału, Pontiform zapewne przereklamowany. Ciężko będzie znaleźć coś konkretnego żeby miało fest odporność na wymarzanie. Także na kolejny sezon jedynie Landrich pewny.
- 20653 odpowiedzi
-
- pszenica
- pszenica ozima
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
RGT Diplom, pomimo rekordów w tamtym roku, po tym sezonie kończę przygodę z tą odmianą. Mam posianą na klasie ziemi 2/3a przy uregulowanym PH i powiem szczerze, że nie wygląda zbytnio w porównaniu do innych odmian. Najbardziej podatna na suszę, silnie zareagowała na regulację ale "oddało" jej. Nie wygląda a odda(tak była reklamowana) chociaż cudów się nie spodziewam. W tym roku spróbuję nowości od HR Strzelce typu Bestia.
- 20653 odpowiedzi
-
- pszenica
- pszenica ozima
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wg mnie zdecydowanie. Landrich lubi dobre nawożenie i dobre ziemie, krzewi się jak wściekła, białko zawsze 12.5+ Ale ja mam w miarę ziemię od 2 klasy do 4a. Tu Landrich z dziś, nie patrz na przypalony liść flagowy bo resztki grzybówki na tym odcinku pola wypryskać chciałem więc tam i potrójna dawka miejscami.
- 20653 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- pszenica
- pszenica ozima
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Tak średnio. W tym roku więcej na jesień poszło bo 350kg polifoski 6, 170kg saletrosanu/saletrzaku przy okazji rozsiewania pod rzepak N1 i za tydzień przed pierwszym i jedynym deszczem na wiosnę 250kg saletry. Akurat wyszło mi na dobre takie nawożenie azotem wiosenne praktycznie w 1 dawce.
- 20653 odpowiedzi
-
- pszenica
- pszenica ozima
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Klasyka, na ściernisko rzepaku wapno z magnezem, na jesień 300kg polifoski 6, wiosna N1 100kg saletrzaku + 100kg saletry, N2 200kg saletry. Z Kreamika zrezygnowałem na rzecz SY Landrich.
- 20653 odpowiedzi
-
- pszenica
- pszenica ozima
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Bardzo dobrze się krzewi, trzeba uważać z obsadą, siew 15-20 września 300 roślin to już dywanik ładny.
- 20653 odpowiedzi
-
- pszenica
- pszenica ozima
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
LG Keramik. Ona to i na piachu swoje odda. Odporna na choroby grzybowe liści - źbłba(T1/T2 możesz po taniości, ważne aby T3 zrobić na kłos bo fuzarioze lubi złapać) , średniej wysokości, sztywne źdźbło, jej jedyny problem że ciężko przebić 12+białka. Ostatni raz miałem ją 2 lata temu. Zdjęcia z działki z PH 4.5-5. Klasa ziemi 3b-4a.
- 20653 odpowiedzi
-
- 2
-
-
- pszenica
- pszenica ozima
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nie zawsze rzepak który wygląda sypie, czasami ten niby słabszy i mizerny sypie jak wariat. Miałem kiedyś Keplera przez 3 sezony. Siany na 2/3 klasie, wyglądał jak milion dolarówza każdym razem a sypał w granicach 4 ton. Derrick czy wygląda czy nie to swoje odda. Próbuje teraz Onca, bo myślę że Derrick jak niegdyś Sherlock zostanie wycofany. Teraz promują Laurosa który w moich okolicach ani nie wygląda ani do tej pory nie sypał.
- 19943 odpowiedzi
-
- rzepak
- rzepak ozimy
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Trudno powiedzieć zależy od pogody, aczkolwiek wszystko się jakoś opóźnia mimo braku wody co jest dziwne.
- 19943 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- rzepak
- rzepak ozimy
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
- 19943 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- rzepak
- rzepak ozimy
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Cholera wie, siane 125kg na hektar, swoim materiałem, to ciężko powiedzieć ile docelowo powinno być na m2, ale Landrich to tak ma, ile byś nie zasiał to i tak będzie gęsta.
- 20653 odpowiedzi
-
- pszenica
- pszenica ozima
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
