Polecane posty

Tomek90    2292
10 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Czy ja wiem czy piękna przy kosztach…… 

🤣🤣🤣🤣🤣

A jakie koszty na 1t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113
54 minuty temu, miwigos napisał:

Kto tyle płaci ,w olejarnii, czy skup

Skup

 

21 minut temu, Tomek90 napisał:

A jakie koszty na 1t?

Koszt 1ha wyszedł 6500

W tym od a do z wszystko zapisane. 

Do zysku jeszcze dopłaty trzeba doliczyć 

Edytowano przez przemek28_28
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167

Kolego, to taki skrót myślowy z tą piękną ceną, wiadomo, że jest ona jakąś tragifarsą przy tych kosztach, chodziło mi o obecne chore realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1324
12 godzin temu, AdamKutno napisał:

Piękna cena, u mnie nieosiągalna.

Dla mnie jest wręcz tragiczna , ale może mam inny kalkulator.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

Co się dziwić kraj zawalony towarem ściąganym z UA. Ludzie jeszcze mają prywatnie.  Towaru w kraju opór to i ceny niskie. Areały się powiększają, plony rosną. Z drugiej strony rolnik nie chce ON b7, ruch ciężarowy po wdrożeniu sankcji w PL spada. Na zachodzie diesla zastępują auta elektryczne. To jak może drożeć. Musi tanieć. Poczekajcie jak wezmą UA do UE. Oczywiście nie dziś ani jutro. Dopiero będzie jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1499

no niestety taka prawda dziś 50ha nie mają czego szukać, jutro 100 ha a za tydzień bez 500ha szkoda będzie się bawić w ten cyrk. B7 też dobre paliwo, najgorzej to jest chyba mieszać b7 i b0, albo jedno albo drugie. 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

No chyba jednak zależy bo chcą a z ich ziemiami to oni nawet restrykcji się nie boją. I tak tyle chemii nie walą w sensie nawozów a urośnie to samo co nam. Restrykcje uciążliwe tylko będą mieli co do ochrony roślin itd. Te wielkie firmy sobie z tym poradzą. A małe gospodarstwa których nie ma tak dużo jak w PL będą konkurowały tanią siłą roboczą i niskimi kosztami.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167
2 godziny temu, marek1977 napisał:

Dla mnie jest wręcz tragiczna , ale może mam inny kalkulator.

Cena jest tragiczna, to prawda. W żniwa sprzedałem część po 1850 netto, teraz podpisany po niecałe 1800. Została połowa. Wiadomo, liczymy na podwyżki, część z nas ma w głowie ruchy na giełdach w momencie, kiedy Rusek rozpoczął działania na UA. Ale czy większe skoki są możliwe? Ciężko powiedzieć, wszystko się kisi na określonym pułapie. W tamtym roku straciłem na przetrzymaniu duże pieniądze, w tym zanosi się też nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9029
1 godzinę temu, Tigon napisał:

no niestety taka prawda dziś 50ha nie mają czego szukać, jutro 100 ha a za tydzień bez 500ha szkoda będzie się bawić w ten cyrk. B7 też dobre paliwo, najgorzej to jest chyba mieszać b7 i b0, albo jedno albo drugie. 

B7 dobre , to weź wytłumacz dlaczego wielu rolników do tych pięknych nowych ciągników z ,,ekologia" przy silniku  czesto leją i zamawiają b0? 

Co proponujecie gospodarstwom do 100ha w takim razie🤔

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

Bo ktoś im kitów na wciskał. Tym czasem ludzie do najnowocześniejszych silników diesla w samochodach często droższych od nie jednego ciągnika leją na stacji b7. A rolnik do siuntki b0. Taki 2,0 tdi z mocą fabryczną 240 koni tuningowany do 300 chodzi na b7 a siuntka musi na b0. A potem jęk, że rzepak tani. Tak wiem nie cały rzepak idzie w b7 ale tak to działa tu mniej towaru chcą tu mniej chcą a towaru więcej i cena w dół.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1499

Nie wiem, albo uprawa dopłaty i etet, łącznie się gospodarstw na zasadzie udziałów to mrzonka w naszych realiach. Ale przecież z 100 ha jakieś 5 klasy nie ma szans się rozwijać, wyżyć można ale to wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

Grupy producenckie zwłaszcza przy zakupach maszyn tych drogich typu kombajn itd gosp jako drugie źródło dochodów praca żony jeśli tylko zboża praca samego rolnika.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1499

20 lat temu to się kupowało olej  w biedrze w piątkach i do teraz pompa chodzi nie tykana w bizonie. 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2292
5 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Skup

 

Koszt 1ha wyszedł 6500

W tym od a do z wszystko zapisane. 

Do zysku jeszcze dopłaty trzeba doliczyć 

Przy jakim plonie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2292
5 godzin temu, marek1977 napisał:

Dla mnie jest wręcz tragiczna , ale może mam inny kalkulator.

Bez przesady nie jest tragiczna, bo tragiczna to byłaba <1500, ale każdy ma inne koszta i inne plony. Przy tej cenie napewno da się zarobić, tak samo jak przy wyjściowej cenie kukurydzy mokrej na poziomie 450.

Wszystko podejście indywidualne. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    320

rzepak i kuku sieją bambry którzy często mają dodatkowy koszt ,  a nie chętnie o nim wspominają on się zwie czynsz

trochę dupkę ratują w tym roku  wysokie plony i  dopłaty do zeszłorocznych plonów i nawozów , a co będzie za rok ????

wyborów nie przewidują to raczej dopłat nie będzie , ziemia wyczerpana i zapasy nawozów wyczerpane to i z plonem może być różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2292
17 minut temu, jajanek1 napisał:

rzepak i kuku sieją bambry którzy często mają dodatkowy koszt ,  a nie chętnie o nim wspominają on się zwie czynsz

trochę dupkę ratują w tym roku  wysokie plony i  dopłaty do zeszłorocznych plonów i nawozów , a co będzie za rok ????

wyborów nie przewidują to raczej dopłat nie będzie , ziemia wyczerpana i zapasy nawozów wyczerpane to i z plonem może być różnie

A partacze co nie sieją rzepaku i kuku to co sieją? 😂 Żyto po życie i tak przez całe życie. 

 

Nie ważne czy wspomina czy nie, ważne ze wrzuca w koszta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2479
3 godziny temu, Tigon napisał:

20 lat temu to się kupowało olej  w biedrze w piątkach i do teraz pompa chodzi nie tykana w bizonie. 

Nowe taż mogą chodzić na samym oleju , W książce w case maxuum mam wbite że ciągnik przystosowany do spalania b 100 , Po drugie tu też ktoś jezdzi na b100 , przynajmniej się chwali że sam robi biodizel , ale jakoś wyleciało mi z głowy o kogo chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9029
1 godzinę temu, jajanek1 napisał:

rzepak i kuku sieją bambry którzy często mają dodatkowy koszt ,  a nie chętnie o nim wspominają on się zwie czynsz

trochę dupkę ratują w tym roku  wysokie plony i  dopłaty do zeszłorocznych plonów i nawozów , a co będzie za rok ????

wyborów nie przewidują to raczej dopłat nie będzie , ziemia wyczerpana i zapasy nawozów wyczerpane to i z plonem może być różnie

Ja nie bamber i rzepak sieje, 3 rok już. 

57 minut temu, mysza103 napisał:

Nowe taż mogą chodzić na samym oleju , W książce w case maxuum mam wbite że ciągnik przystosowany do spalania b 100 , Po drugie tu też ktoś jezdzi na b100 , przynajmniej się chwali że sam robi biodizel , ale jakoś wyleciało mi z głowy o kogo chodzi

V11 , ten chłopak od mocznik UFF?🤔

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kevinekk
      Elevate your dating game with the top site for hassle-free connections.
      Free relationships, easy and simple
      True Females
      Exemplary casual Dating
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez riderZ056
      Luck is knocking on your door, enter this giveaway now!
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj