Polecane posty

hubertuss    4654
19 godzin temu, Huberto89 napisał:

Tego mi nie powiedzieli jak zadzwoniłem, to że niby zmieniła się laborantka.

Z rzepakiem nic nie było robione tak jak zdjęty z przyczepy tak leżał. W pomieszczeniu nic nie było, robione ani przechowywane, no oprócz prasy ale ona zapachu nie wydziela. Tak jak w poprzednich latach leżał było dobrze w tym nie. Poszło na paszę ale na samochodzie już trochę w plecy jest.

A może kombajn na zimę ropą czy olejem w środku smarowałeś? Bo czytałem że tak niektórzy robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
6 godzin temu, miwigos napisał:

1680, jutro raczej taniej, też masz na depozycie

W tym roku leżał u mnie na magazynie, większość już poszła, ostatnia sprzedaż 50t w zeszłym tygodniu 1850 netto.

Prawda, że w tym roku do rzepaku liczą koszt depozytu jak w zbożach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

Jedna firma liczy , druga  nie, mam darmowy, to wcześniej pdpisany kontrakt , jaka firma brała, w silosie  czy na magazynie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

Lokalny magik brał i szło na germanię, magazyn płaski. To kto liczy a kto nie? My tylko w Agro-Kam mieliśmy depozyty w poprzednich latach, ale przed żniwami straszyli opłatami i zdecydowaliśmy się pierwszy raz spróbować z przechowywaniem rzepaku u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
Napisano (edytowany)

Dlatego ja mam w Dece, Gabryś brał ?

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
Dnia 14.01.2024 o 15:25, KarolaKarotka napisał:

W tym roku leżał u mnie na magazynie, większość już poszła, ostatnia sprzedaż 50t w zeszłym tygodniu 1850 netto.

Prawda, że w tym roku do rzepaku liczą koszt depozytu jak w zbożach?

gdzie takie ceny? 
Lubelskie wschód 1670 netto.........;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

kujawsko pomorskie wielkopolskie, ale pytanie powinno być kiedy takie ceny ... pomiędzy świętami - końcówka roku, obecnie jest na pewno niżej, ile nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62
Dnia 14.01.2024 o 13:46, hubertuss napisał:

A może kombajn na zimę ropą czy olejem w środku smarowałeś? Bo czytałem że tak niektórzy robią.

Kombajnu nie mam, ale nie był smarowany do tego kosił wcześniej zboże. Niby właściciel kosił swój wcześniej ale jeszcze nie sprzedawał.

Dnia 14.01.2024 o 13:41, miwigos napisał:

Byłeś na skupie jak brali próbe ?

Nie nigdy nie jeździłem bo mam kawałek drogi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004

Zemsta PIS- innego wytłumaczenia nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

nie wiem po co tu szukają przyczyny na siłę skoro jej nie ma, jakieś rozlane płyny, paliwa, że się od smarowanego kombajnu zapach dostał to już w ogóle science fiction

ile tej chemii by musiał w te tony wlać? po prostu prawdopodobnie polecieli sobie w kulki na skupie bo im tak pasowało, i tyle w temacie jeśli sam wiesz że wszystko było zawsze ok, inne dostawy ok ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4654

Na siłę raczej nie szukają bo niby czemu mieli by nie kupić jak od innych kupują. Może ich aparatura zainfekowała powiedzmy ziarno może coś się pomieszało w sensie próbki lub jakiś inny błąd skoro wykluczony kombajn i magazyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Witam współpracował ktoś z was z firmą Corn Trans z Zamościa ? Macie jakieś opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanuel    32

Ja swoje kilka ładnych aut po 1750 netto na początku grudnia pchnąłem po odliczeniu depozytu, ponieważ nie zanosi się na nic lepszego, a kasa się przyda. Po co brać kredyty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1547

ja w tamtym tyg wywiozłem dwa auta po 1750 z podwórka. PMN Agro

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
2 godziny temu, PanPawel napisał:

Jakie ceny na rzepak Lubelskie?

Viterra Werbkowice 1670 netto bez zmian od początku grudnia, 
W sumie nie wiem kiedy ta cenę ustawili, ale juz bardzo długo tak stoi bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

e to chyba pierwszy raz od nie wiem kiedy całkiem dobrze zrobiłem że sprzedałem we wrzesniu raps z podwórka po 1850netto, pszenice w ost tygodniu przedwyborzym i kupiłem ciągnik po upustach za 405k netto gdzie teraz bliżej mu do 5 z przodu będzie... 

nie wiem co powiedzieć na pocieszenie tym co trzymają większość towaru, ale marne dosyć szanse na chociażby takie 1850netto w lubelskim w najbliższym czasie.. przykro mi :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464

Jaki to ciągnik bo upusty to raczej największe robili listoppad grudzień  i teraz pewnie tak samo , więc  wątpię żeby akurat ciągnik który kosztował we wrześniu  400 tys , to teraz kosztuje 500 tys . Moim zdaniem przez ten czas na pewno nic nie podrożało,  a pod koniec roku jak były wyprzedaże  rocznika to na pewno można było kupić taki ciągnik parę tys taniej niż  kupiłeś.  Przynajmniej w większość dilerów ma taką politykę sprzedaży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273

Pewnie ze niema 5 z przodu, dobrze żeby podrożał 10 tys od tej ceny za którą kupil, być może przez ten okres wogole nie skoczyło 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

Normalnie kosztowal na tamtą chwile 430, ciągnik był z placu, w najbliższych tygodniach bd wiedzial ile taki bo będą zamawiać nowe ale najpewniej 470-480 bedzie. Nie wiem za co. Źródło pewne i bez ściemy a myślcie sobie co chcecie. Bo to nie temat na takie dywagacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

Jak myślisz że jesteś zabawny to wg mnie tylko Ty tak myslisz, ale widzę, że następnym razem jak będę coś kupował trzeba się do Ciebie zgłosić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj