Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jurek87    345
15 minut temu, danielhaker napisał:

komagra kosów 1905

ciekawe czy doczekamy się 2 z przodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Oho dziś czerwień. Zobaczymy co będzie dalej


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
11 godzin temu, poosa21 napisał:

@Marl co to twojej agrotechniki to nie dawaleś nic siarki, ani jesienią ani wiosną?

Zastanawiałem się nad Kornkali ( w nim jest też siarka ) ale ze względu na cenę zrezygnowałem. U mnie było dość dużo deszczu ( Małopolska ) i stąd te plony.

W inne lata dawałem około 100 kg siarczanu magnezu z Siarkopolu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
7 godzin temu, Jurek87 napisał:

ciekawe czy doczekamy się 2 z przodu 

Może zima, może w maju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
4 godziny temu, kubamako66 napisał:

vittera Werbkowice 1770neto

A gdzie oni skupują ? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    558
9 godzin temu, ravoj napisał:

A gdzie oni skupują ? 

z tyłu za cukrownią jechać tędy obok betoniarni 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Ja wtopiłem z tym przechowaniem. Trzeba było na przyczepie potrzymać bo był suchy to dziś bym wybrał gdzie zawieźć. Najlepiej było sprzedać w dzień młócenia po 1930. Ten hytrusek gdzie zostawiłem trzyma cenę 1700 brutto i chyba w takiej dziś wypiszę  fakturę. Koniec z rzepakiem, bo tu jestem bezradny, nie mam jak przechować, uzależniony od ceny dnia a wahania ogromne nawet w tydzień. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
11 godzin temu, miwigos napisał:

Może listopad

Albo na Św Dygdy🤭

9 godzin temu, danielhaker napisał:

Komagra na jutro -40zł

Co się dziwić, na yutubach facebokach same rekordy biją z plonami, yak wychwalają odmiany, taki dobry rok  ....I za razem suszowe pewnie składają. 

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

jeszcze trochę ciepła i będzie podkiełkowany gotowy do siewu plony rzeczywiście rekordowe jednak musi być jakieś ale i nie ma co czekać jak kombajn daje radę trzeba zbierać bez względu na wilgotność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
29 minut temu, ravoj napisał:

Ja wtopiłem z tym przechowaniem. Trzeba było na przyczepie potrzymać bo był suchy to dziś bym wybrał gdzie zawieźć. Najlepiej było sprzedać w dzień młócenia po 1930. Ten hytrusek gdzie zostawiłem trzyma cenę 1700 brutto i chyba w takiej dziś wypiszę  fakturę. Koniec z rzepakiem, bo tu jestem bezradny, nie mam jak przechować, uzależniony od ceny dnia a wahania ogromne nawet w tydzień. 

Gdzie dawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Ja wożę wszystko do Transway przy szkole rolniczej, bo mam najbliżej a Grześka właściciela znam od lat, w sumie wódkę się razem pije czasami, ale przecież nie będzie dokładał do mojego interesu, hytrusek to tak pieszczotliwie, bo sam chciałem być hytrzejszy. Poszedł mi na rękę i przytrzymał trochę rzepak, czego zwykle nie robi. Uważam go za rzetelnego handlowca, ale on rozkręca interes i cen wielkich nie ma, uśrednione powiedzmy. Moje ryzyko było. Pierwszy raz rzepak miałem  to się człowiek uczy. Rozmawiałem w dniu młócenia z innym kupującym znajomym i cena miała podskoczyć, więc się tym zasugerowałem, żeby poczekać kilka dni, a tu jebło w dół. 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Handlowiec to handlowiec każdy stara się zarobić jak najwięcej to obowiązkiem sprzedającego jest rozeznać rynek i zrobić tak aby pasowało .po zawarciu umowy nawet ustnej nie ma że boli .Dalej wygląda podobnie od nich też ktoś to kupuje i są ryzykanci co tracą . I nie ma sentymentów wpływ ma co nieco wielkość transakcji i to ile rocznie kupujesz a już na pewno nie obniża ceny ze względu na twoją dostawę .Tak wygląda wolny rynek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
58 minut temu, v11 napisał:

jeszcze trochę ciepła i będzie podkiełkowany gotowy do siewu plony rzeczywiście rekordowe jednak musi być jakieś ale i nie ma co czekać jak kombajn daje radę trzeba zbierać bez względu na wilgotność 

Spokojnie , patrząc na prognozę pogody , to lepiej się wstrzymać dzień czy dwa dni dłużej niż kosić mokre (mówię oczywiście o tych co nie mają suszarni) bo teraz już się niebo powoli przeciera , a z każdym dniem ma być lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Można czekać  ale rzepak to nie wszystko to tylko przerywnik w pszenicy  ci co czekali już żałują  dwa tyg temu też uważałem że koszenie od 9 wilgotnego do 2 w nocy to dur nota dziś patrzę inaczej mieli racje -a nie przepadam za zarządzającymi .Jak by nie było zebrano przyzwoicie ponad 50% a reszta zobaczymy .Pogoda cóż zmienną jest i łba nie położę że to już koniec pory deszczowej .Majac nawet naście ha swojego do zbioru obojętne czego i potracenie np 20- 30 zł kosił bym i byle pozbyć straty będą większe a dziś porośniętego nawet drobiarze nie chcą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
3 godziny temu, ravoj napisał:

Ja wożę wszystko do Transway przy szkole rolniczej, bo mam najbliżej a Grześka właściciela znam od lat, w sumie wódkę się razem pije czasami, ale przecież nie będzie dokładał do mojego interesu, hytrusek to tak pieszczotliwie, bo sam chciałem być hytrzejszy. Poszedł mi na rękę i przytrzymał trochę rzepak, czego zwykle nie robi. Uważam go za rzetelnego handlowca, ale on rozkręca interes i cen wielkich nie ma, uśrednione powiedzmy. Moje ryzyko było. Pierwszy raz rzepak miałem  to się człowiek uczy. Rozmawiałem w dniu młócenia z innym kupującym znajomym i cena miała podskoczyć, więc się tym zasugerowałem, żeby poczekać kilka dni, a tu jebło w dół. 

 

Rok temu też wielu liczyło na wyższe ceny...krótka macie pamięć czy co? 

Ludzie z poprzedniego roku jeszcze zapasy mają...Nie wiem czy to dobrze wróży  na cenę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj