Polecane posty

mysza103    2463

Na następny sezon to się w żniwa kupi bez paniki , i to poniżej tych 2tys

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Skad wiesz?? Już byli tacy co mówili że nie kupie taniej jak w żniwa a jednak sie udało.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mocznik 3100 brutto łódzkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
Napisano (edytowany)
6 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Mocznik 3100 brutto łódzkie 

Gdzie ? I po ile saletra ?

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

borealis saletra 2860 netto 

Prosan max S  3950 netto  , troche ich pojebalo;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
20 minut temu, Tomek90 napisał:

Skad wiesz?? Już byli tacy co mówili że nie kupie taniej jak w żniwa a jednak sie udało.

Skoro teraz gaz jokoś nie drożeje , to tym bardziej po sezonie zimowym nie powinien drożeć , do tego jak już będzie po sezonie na nawozy to też powinny być spadki , bo jak by nie patrzeć to teraz te ceny mimo spadku , i tak są wygórowane względem cen światowych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2208

gaz może drożeć bo europa będzie chciała uzupełnić magazyny a bez rosyjskiego gazu będzie z tym ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Gaz będzie tanieć, a nawozy drożeć, baryłka będzie stała nisko, a ropa u nas drożeć będzie. Zapomnieliście jak było?? Za prosto by było tak łatwo odszyfrować ruchy, 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Ale bańka już pękła , i nie będzie tak że jeśli gaz bedzie taniał to nawozy pójdą do góry , bo import wymusi obniżki , tak samo jak teraz , bo sami z siebie raczej nie obniżyli nawozów , tylko import to wymusił

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398
25 minut temu, Bercik92 napisał:

gaz może drożeć bo europa będzie chciała uzupełnić magazyny a bez rosyjskiego gazu będzie z tym ciężko

To co ty mówi pani minister. Słuchaj pisiorów a będziesz zimą w trampkach chodził.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2447
2 godziny temu, jan88 napisał:

1500 nie będzie bo przy cenie 2000  każdy będzie kupował całymi składami na 3 lata do przodu 

bez przesady w zeszłym sezonie to z dopłatami saletra kosztowała 1300 zł, gorzej jest w tym jak większość ma kupione po około 4000 i raczej żadnych dopłat nie będzie

Na zeszły sezon to niektórzy normalnie kupowali saletrę po 1300zł, a na ten z dopłatami to też podobnie mogło wyjść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

takich co na ten sezon maja jeszcze  te nawozy z dopłatami jest mało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
41 minut temu, Bercik92 napisał:

gaz może drożeć bo europa będzie chciała uzupełnić magazyny a bez rosyjskiego gazu będzie z tym ciężko

Magazyny prawie pełne. Jak UE na koniec zimy może zjedzie z wypełnieniem na 60-70 procent.  Lekka zima 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Na następny sezon to się w żniwa kupi bez paniki , i to poniżej tych 2tys

no ja nie byłbym tego taki pewny że będzie poniżej 2 tyś , wg mnie jeśli gaz będzie dalej zniżkował to najniższe ceny mogą być w kwietniu i maju ewentualnie w czerwcu, pozatym nie zapominajmy że trwa wojna i w jeden dzień sytuacja może się odwrócić z cenami

Edytowano przez jan88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Się ktoś dziwił że siali nawóz. Ja dzisiaj kizeryt na całość ozimin. Ostatni dzwonek pewnie. Nie ma co czekać.

IMG_20230207_160713.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

masz mało śniegu na polu to możesz siać 

2 minuty temu, migacz napisał:

Się ktoś dziwił że siali nawóz. Ja dzisiaj kizeryt na całość ozimin. Ostatni dzwonek pewnie. Nie ma co czekać.

IMG_20230207_160713.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2447
15 minut temu, migacz napisał:

Się ktoś dziwił że siali nawóz. Ja dzisiaj kizeryt na całość ozimin. Ostatni dzwonek pewnie. Nie ma co czekać.

IMG_20230207_160713.jpg

Teoretycznie tak, praktycznie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
29 minut temu, jan88 napisał:

no ja nie byłbym tego taki pewny że będzie poniżej 2 tyś , wg mnie jeśli gaz będzie dalej zniżkował to najniższe ceny mogą być w kwietniu i maju ewentualnie w czerwcu, pozatym nie zapominajmy że trwa wojna i w jeden dzień sytuacja może się odwrócić z cenami

Niech zboże zacznie drożeć na giełdach to i ceny nawozów podniosa

Dzis walneli w rure z gazem w donbasie to obstawiam jutro podwyżki na 20 % gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Jak już tak się chwalicie to nie będę gorszy, od wczoraj też akcja KornKali i kizeryt, dość dużo śniegu ale mam takie pola, że jak puści ziemia to szybko nie wjadę. 

Jutro ma przyjechać jakaś nowa pani co handluje min. nawozami to dam znać jak tam ceny, a i przejadę się na lokalny skład i ciekawe czy coś spuścił z ceny. 

IMG_20230206_102547.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
37 minut temu, jan88 napisał:

no ja nie byłbym tego taki pewny że będzie poniżej 2 tyś , wg mnie jeśli gaz będzie dalej zniżkował to najniższe ceny mogą być w kwietniu i maju ewentualnie w czerwcu, pozatym nie zapominajmy że trwa wojna i w jeden dzień sytuacja może się odwrócić z cenami

W kwietniu jeszcze będą się starali utrzymać jak najwyższą cenę , bo ludzie jeszcze będą kupować pod kukurydzę i na ostatnie dawki na zboża , ale na koniec maja myśle ze zacznie tanieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

na uzupełnienie magnezu to chyba dolomit najlepszy 

tani a i pH pomoże utrzymać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
37 minut temu, jan88 napisał:

no ja nie byłbym tego taki pewny że będzie poniżej 2 tyś , wg mnie jeśli gaz będzie dalej zniżkował to najniższe ceny mogą być w kwietniu i maju ewentualnie w czerwcu, pozatym nie zapominajmy że trwa wojna i w jeden dzień sytuacja może się odwrócić z cenami

Ktoś wrzucił na poprzedniej stronie link z informacjami, że kilka fabryk z nawozami w UE stoi a reszta to i na pół gwizdka i mamy teraz duże zapasy magazynowe u producentów. Kiedyś rusza z produkcją nawozów to i cena pójdzie w dół jeszcze. 

W Donbasie poszła rura i w sumie co z tego? Gaz na zachód przez nią nie idzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2447
9 minut temu, pawel885 napisał:

na uzupełnienie magnezu to chyba dolomit najlepszy 

tani a i pH pomoże utrzymać 

 

U mnie co roku szedł Kizeryt ok 100kg/ha, w tym roku Dobrocalc MgS 300kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj