Polecane posty

Gość   
Gość

I tak jeszcze drogo. 2 porównaniu do tego co jeszcze czeka z zeszłoroczną dopłatą. 

tylko szkoda że tak mało 😌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1788

@HF86  podwórko złotem by wysypał i wraz byś gadał że mało

U mnie tak bardzo jeszcze nie staniało saletra 3200-3300 mocznik 3400 fosforan 3500 sól potasowa 3750. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja nie taki pazerny. 

I tak wynik ekonomiczny nie kiepski. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2159
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Palmusny napisał:

jop podobno juz import saletra 2200 przy aucie i mocznik po 2100 ... dobrze niech się d*pa im pali !

Wypowiedzi tego użytkownika należy ignorować, już nie pierwszy raz w tym temacie farmazony wypisuje. 

Dziś dostałem SMS z takimi cenami:

Mocznik 2790 netto

Saletrzak 2455 netto

Saletra 2855 netto

DAP 18-46 3990 netto

Edytowano przez misio3p
  • Thanks 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
57 minut temu, Marl napisał:

Zamawiałeś? ile sam koszt wysyłki? Ile ton zamówiłeś? Bo do jednej tony to wysyłają kurierem. 300 zł wysyłka 1 tony?

Nie zamawiałem bo mi się nie śpieszy, a nóż jeszcze potanieje. Ale jak w okolicy nie stanieje to zamówię, dużo nie potrzebuje, a nie będę dymał parędziesiąt km po nawóz w normalniejszej cenie. Dwa big bagi po 500kg mocznika na paletę wchodzą. 280zl wysyłka. Dokładnie wychodzi 3240brutto na tą chwilę tona mocznika z przesyłką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Jasne jak dwa biegi ma paletę 80*120 wstawisz?nawet 100*120 się nie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, marijusz napisał:

Jasne jak dwa biegi ma paletę 80*120 wstawisz?nawet 100*120 się nie uda

Nie wiem, nie interere mnie to. Opcja dostawy db schenker ADR do 1000kg- 280zł. Mogą wysłać i dwie 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
Napisano (edytowany)

A i wagowo by przekraczało bo razem z 1025 kg by bylo

Ciekawe ile kosztuje utylizacja tony mocznika ,bo jak trend się utrzyma to w lipcu mogą za darmo rozdawać aby nie ponosić kosztów utylizacji😝

Edytowano przez marijusz
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

RSM 28 - 2540 ZL BRUTTO. BLM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, marijusz napisał:

A i wagowo by przekraczało bo razem z 1025 kg by bylo

Ciekawe ile kosztuje utylizacja tony mocznika ,bo jak trend się utrzyma to w lipcu mogą za darmo rozdawać aby nie ponosić kosztów utylizacji😝

Mądre głowy myślały nad tym. Przy dwóch bb i woreczku 30kg już opcja dostawy schenkerem znika 😉. Więc dwa bb powinny przejść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Myślę że jak mało mocznika krajowego się sprzeda to będzie akcją polowa z kontrolami. Nawet o tym słyszałem że trzeba się na kontrolę przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
14 minut temu, marijusz napisał:

A i wagowo by przekraczało bo razem z 1025 kg by bylo

Ciekawe ile kosztuje utylizacja tony mocznika ,bo jak trend się utrzyma to w lipcu mogą za darmo rozdawać aby nie ponosić kosztów utylizacji😝

Kupią ludzie ten nawóz, nie przesadzajcie, ze na wsi taka bieda... Pszenice sprzedażą po 1000 zł a mocznik kupią nawet po 1800zł/t.

Pisałem wczesniej, ze był niedaleko mnie na składzie   mocznik polski, 3300zł brutto, sprzedał się w pół dnia... 16 palet , mały worek na palecie.

Rolnictwo nigdy stabilne nie było, zawsze było ryzyko kursowe. 

2 tłuste lata zatarły w ludziach zdolności przewidywania, 

Nadszedł krach i juz... UA zasypała zbożem, ale na giełdach swiatowych tez spore spadki.

Gorszy bedzie 2023 r, skupujacy surowce rolne wtopili mnóstwo kasy, czesto z kredytów obrotowych.

Jak towaru nie sprzedażą przez żniwami to z czego kupią nastepny towar??

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    345
1 godzinę temu, misio3p napisał:

Wypowiedzi tego użytkownika należy ignorować, już nie pierwszy raz w tym temacie farmazony wypisuje. 

Dziś dostałem SMS z takimi cenami:

Mocznik 2790 netto

Saletrzak 2455 netto

Saletra 2855 netto

DAP 18-46 3990 netto

Najlepiej tego osobnika zablokować bo już na początku grudnia pisał że jest mocznik poniżej 3tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wied7min    1
Dnia 1.02.2023 o 17:45, ViveN napisał:

 

Uśredniając i tak lepszy wynik niż u większości, ja kupiłem tylko auto soli po 2400zł i 2t mocznika na którym już jestem grubo w plecy ale mówi się trudno wszystkiego nie da sie zrobić idealnie.

 

Siarczan potasu - mówisz o tym z firmy Florovit czy jakoś tak w fioletowym worku?  Zadowolony jesteś z niego? Forma peletyzowana trochę irytująca przy wysiewie 

W jakim okresie najlepiej siać siarczan potasu pod porzeczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1352

prawda jest taka że nas oyebali  i teraz przy cenie  np. 2400 za tone saletrzaku  to jest 180% normalnej ceny... czyli zarabiają kilkaset %, ...weź zgłoś  do NIK , UOKIK...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Rokas napisał:

 

RSM 32 2400

RSM S 2060

Przed chwilą, Rokas napisał:

 

RSM 32 2400

RSM S 2060

Wielkopolska

RSM S to jest 28 N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
Napisano (edytowany)

Na olx mocznik import 2499 netto z dostawą  w całej Polsce. 

Rsm S to 26% N +3%S

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

na dzień dzisiejszy kupowanie saletry powyżej 1500 to szaleństwo

przecież za chwile ta cena ziarna może ybnąć w dół o 300

to co kupili  nawozu delikatnie posiać opryski zostawić na następny rok  , a ziarno trzymać jak już się nie zdążyło sprzedać jak było drogie

za niedługo czereśnie , młoda kapusta po co się denerwować

jeszcze w tym miesiącu komik z władkiem będą wódkę pić

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3913

Podejrzewam, że w tym roku to może być problem ze sprzedażą ziarna. Kolega pracuje w firmie, wozi pszenice z ukrainy to cena zakupu tam około 650 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2209
4 godziny temu, Marl napisał:

U mnie w TPI , jeden skład wystawił mocznik polski na olx za 3300 brutto. dziś zadzwoniłem i już wszystko wysprzedane :/ Ludzie jednak mają pieniądze :)

Pozostałe składy albo stare ceny i narzekanie, ze oszukali się w styczniu lub jeszcze nie wiedzą ceny bo wizieli na przechowanie nawóz, co ciekawe w styczniu mówili, że nikt nawozu nie chce dawać bez płatności natychmiastowej... 

pewnie dopłaty dostali. tak jak i ja dzisiaj 2 transze 177zł i 9 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61
10 minut temu, stach12 napisał:

jeszcze w tym miesiącu komik z władkiem będą wódkę pić

ponoć wczoraj ruski okrążyli Bachmut i zaczęli się świniobicie,

  • Confused 1

"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1788
1 godzinę temu, Marl napisał:

 

Rolnictwo nigdy stabilne nie było, zawsze było ryzyko kursowe. 

2 tłuste lata zatarły w ludziach zdolności przewidywania, 

Nadszedł krach i juz... UA zasypała zbożem, ale na giełdach swiatowych tez spore spadki.

Gorszy bedzie 2023 r, skupujacy surowce rolne wtopili mnóstwo kasy, czesto z kredytów obrotowych.

Jak towaru nie sprzedażą przez żniwami to z czego kupią nastepny towar??

Dokładnie 👍 ale zaraz się zacznie się pisanie żes handlarz albo jak nie jeden tu pisał co go to obchodzi że handlarz stracił jak w tamtym roku zarobił.

Będziemy po żniwach 2023 dokładnie sprawdzać odbiorców żeby nie zrobili w bambuko

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156
malorolny121 napisał:

Na olx mocznik import 2499 netto z dostawą  w całej Polsce. 

Rsm S to 26% N +3%S

W tym roku jest również 28% N + 5%S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7266

O kurde aż takie obniżki 🤗 co to blak frajdej? 

Bardzo dobrze, jeszcze żeby Pan Bóg dał zimę z mrozem do połowy marca to już całkiem by im doopy wypaliło. Ja czekam jeszcze. Mam tylko 2t saletry zeszłorocznej

  • Like 2
  • Haha 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    87
8 godzin temu, androproteam napisał:

Tego samego dnia jedziesz z mocznikiem? Stosowałeś już tak wcześniej? Jak efekty? 

Nie stosowałem wcześniej pierwszy rok mam tak zaplanowany więc efektami będę dzielić się po sezonie 😊

Szkoda że jest embargo na nawozy z phosagro. 😑 Bardzo ciekawą ofertę mają, szczególnie interesuje mnie płynny azot z fosforem 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj