Polecane posty

pedro2    7251
21 minut temu, v11 napisał:

Sondują rynek a chłopy jak ze sraczką się poderwały 

Ty się nie podrywasz bo musisz pieprzyć się ze swoim UFFem zeszłorocznym. Mieszaj gotuj 🙈

  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

ja wczoraj popołudniu po pierwszych info ,o obniżkach w GA , anulowałem zamówienie na saletrę z przed dwóch tygodni , zobaczę co zrobią .zamówiona po 2950 zł wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Grupa azoty nie jest poważną firmą współpracującą z rolnikami... Yara i inne firmy nie produkowały azotu jak gaz był po niebotycznych cenach, nam się wmawiało że sprzedamy pszenice powyżej 1600zł (minister kolwaczyk) i nawóz musi być na akceptowalnym poziomie 3 tyś.. Powiem tak dawno ten cały pislam powinni ludzi wywieść na taczkach tamci nas łupali łyżeczką (PO) ale nie wprowadzali w błąd i robili durnia jak to się dzieje obecnie i na taką skale robiąć propagande i ciemnogród w tv. Banda złodziei i tyle a ludzi przekupią rzucą parę groszy więcej gdzie zabierą to w rachunkach np za prąd. Już kiedyś pis rządził i wyleciał teraz zobaczyli że dać ludziom kasę na konto i każdy chwali tak myślą tylko nieroby. Praca = Kasa nic za darmo...

  • Like 6

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137
9 godzin temu, marjanmeme napisał:

Kupował ktoś bezpośrednio z sklepu agrochem Puławy? ceny o połowę niższe niż w składach

Jeśli mówisz o sklepie internetowym to tam masz podane ceny brutto za 1 bb czyli 500 lub 600 kg ewentualnie mały worek, nie za 1000 kg.

https://sklep.agrochem.com.pl/

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2260
9 godzin temu, MarekUA napisał:

Grupa azoty nie jest poważną firmą współpracującą z rolnikami... Yara i inne firmy nie produkowały azotu jak gaz był po niebotycznych cenach, nam się wmawiało że sprzedamy pszenice powyżej 1600zł (minister kolwaczyk) i nawóz musi być na akceptowalnym poziomie 3 tyś.. Powiem tak dawno ten cały pislam powinni ludzi wywieść na taczkach tamci nas łupali łyżeczką (PO) ale nie wprowadzali w błąd i robili durnia jak to się dzieje obecnie i na taką skale robiąć propagande i ciemnogród w tv. Banda złodziei i tyle a ludzi przekupią rzucą parę groszy więcej gdzie zabierą to w rachunkach np za prąd. Już kiedyś pis rządził i wyleciał teraz zobaczyli że dać ludziom kasę na konto i każdy chwali tak myślą tylko nieroby. Praca = Kasa nic za darmo...

Przecież jak u nas mówiło o tym że przestaną produkować to nawet na tym forum większość płakała że jak to tak zabraknie nawozu itp. widocznie byli/są gotowi kupić nawet po 10 tys za tonę 

  • Like 3
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psikuta1    0
11 godzin temu, marjanmeme napisał:

Kupował ktoś bezpośrednio z sklepu agrochem Puławy? ceny o połowę niższe niż w składach

Kupowałem na stronie agrochemu w zakładce sklep detaliczny ceny trochę wyższe niż w cenniku hurtowym, ale duzo niżej niż na lokalnych skladach. Robisz sobie zakupy a pózniej dzwoni koleś i informuje o kosztach przesyłki. Do mnie przyjechały dwie palety za ok. 360 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

To nawet nie jest tak źle z tymi kosztami dostawy. Jak mi braknie mocznika to się bez problemu u nich zamówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
2 godziny temu, tommy66692 napisał:

Przecież jak u nas mówiło o tym że przestaną produkować to nawet na tym forum większość płakała że jak to tak zabraknie nawozu itp. widocznie byli/są gotowi kupić nawet po 10 tys za tonę 

Masz rację ale rząd i zarząd spółki powinien podejmować trudne decyzje nawet w brew ludowi bo lud ciemny i się nie zna. 

Sam miałbym pewnie sraczkę, że zamykają produkcje ale wznowią jak gaz stanieje. Ale za to mamy taki efekt, że inne fabryki się pozamykały jak był drogi gaz i nie produkowały a ruszyły jak staniał. U nas za to mamy dużo nawozu z drogiego gazu a ogranicza się produkcję jak gaz potaniał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    165
45 minut temu, Bercik92 napisał:

Oni zapewniają transport?

Ślą to spedycją na palecie ot co. Zwykła wysyłka paletowa. Pewnie jakimś schenkerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1002

Po rozwoju tej dyskusji widzę że jedyną propozycją powinna być kolejna horrendalna podwyżka .Ruchali was przez ponad rok a wam nadal jest mało -dla satysfakcji chętniej kupiłbym nawozy produkcji Ruskiej  niż krajowe -wróg zdefiniowany jest wrogiem (ruski) natomiast jadowita żmija snująca się pod nogami czekająca na okazję   jest dużo  groźniejsza (to nasze azoty). Gdybym zarządzał azotami cieszył bym się że mam tak durnych nabywców -trzeba tak robić aby mieli nauczkę na jakiś czas dopuki nie ma ceł a wy za 1 zł się sprzedajecie (kupując ich towar) -tak nie robią nawet prostytutki

  • Like 5
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3056

saletra 34 u autoryzowanego dilera azotow staniala z 3200 na 2800.

tak sam wegiel sprzedaja-poczta polska wozi palety po 170 zl za sztuke.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
1 godzinę temu, v11 napisał:

Po rozwoju tej dyskusji widzę że jedyną propozycją powinna być kolejna horrendalna podwyżka .Ruchali was przez ponad rok a wam nadal jest mało -dla satysfakcji chętniej kupiłbym nawozy produkcji Ruskiej  niż krajowe -wróg zdefiniowany jest wrogiem (ruski) natomiast jadowita żmija snująca się pod nogami czekająca na okazję   jest dużo  groźniejsza (to nasze azoty). Gdybym zarządzał azotami cieszył bym się że mam tak durnych nabywców -trzeba tak robić aby mieli nauczkę na jakiś czas dopuki nie ma ceł a wy za 1 zł się sprzedajecie (kupując ich towar) -tak nie robią nawet prostytutki

Jeżeli mielibyśmy kupować nawozy od przyjaciół, to pole by ani ziarnka sztucznego nie zobaczyło. Grupa Azoty z Anwilem nas doją do upadłego, Rusek do spółki z Niemcem zasypał nas zagrzybionym pośladem z pozostałościami pestycydów z Ukrainy, a z innymi sąsiadami dzięki pisowi też żyjemy jak pies z kotem...

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1002

Nawet nie wiesz ile jest nawozów od Ruskiego brendowanego innymi producentami jest fakt że o którym nie ma co dyskutować fosforyty ruskie pod względem jakości są nr 1 nawet Yara je kupowała i szukam na przyszły sezon Ultra Black 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
1 godzinę temu, v11 napisał:

Po rozwoju tej dyskusji widzę że jedyną propozycją powinna być kolejna horrendalna podwyżka .Ruchali was przez ponad rok a wam nadal jest mało -dla satysfakcji chętniej kupiłbym nawozy produkcji Ruskiej  niż krajowe -wróg zdefiniowany jest wrogiem (ruski) natomiast jadowita żmija snująca się pod nogami czekająca na okazję   jest dużo  groźniejsza (to nasze azoty). Gdybym zarządzał azotami cieszył bym się że mam tak durnych nabywców -trzeba tak robić aby mieli nauczkę na jakiś czas dopuki nie ma ceł a wy za 1 zł się sprzedajecie (kupując ich towar) -tak nie robią nawet prostytutki

Akurat to popieram. Zawyżali specjalnie ceny w Polsce i rolnicy przepłacali gruby hajs a teraz nagle zapomnieli o wszystkim i chętnie od nich zamówią. Tragedia co się dzieje z narodem. Kasa trochę pomachać i co niektórzy kupieni. Jakby GA obniżyła ceny do normalnych poziomów już od stycznia to saletrę można by było dawno już kupić poniżej 2 tyś jak to ma miejsce w Niemczech. A przecież to my mamy wszystko tańsze. Więc myślę że nawet cena 1600-1700 zł byłaby realna. Ja tam czekam aż import obniża i napewno poniżej 2 tyś kupi a ga niech się buja. Wieloskładnik obniżyli na 4200 za Poli 6 i myślą że wszystko jest cacy gdzie ultre 8 po 3400 są ogłoszenia. Mocznik po 1300 na świecie a w Polsce 3300 zł.  Żeby bardziej zobrazować sytuację jaka jest aktualna w Polsce z nawozami. Do niedawna GA dym.la rolników bez mydła i większość czuła się niekomfortowo. Coś tam narzekali. Teraz użyli mydła żeby lepiej szło i nagle zadowolonych osób pojawiło się dużo dużo więcej mimo iż nadal są dym.ni. Tylko nieliczni widzą co się dzieje. Niby jest dostęp do internetu i można sprawdzić co się dzieje na świecie czy w szerszej okolicy a ciemnogród jeszcze duży 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
14 minut temu, krzychu121 napisał:

Akurat to popieram. Zawyżali specjalnie ceny w Polsce i rolnicy przepłacali gruby hajs a teraz nagle zapomnieli o wszystkim i chętnie od nich zamówią. Tragedia co się dzieje z narodem. Kasa trochę pomachać i co niektórzy kupieni. Jakby GA obniżyła ceny do normalnych poziomów już od stycznia to saletrę można by było dawno już kupić poniżej 2 tyś jak to ma miejsce w Niemczech. A przecież to my mamy wszystko tańsze. Więc myślę że nawet cena 1600-1700 zł byłaby realna. Ja tam czekam aż import obniża i napewno poniżej 2 tyś kupi a ga niech się buja. Wieloskładnik obniżyli na 4200 za Poli 6 i myślą że wszystko jest cacy gdzie ultre 8 po 3400 są ogłoszenia. Mocznik po 1300 na świecie a w Polsce 3300 zł.  Żeby bardziej zobrazować sytuację jaka jest aktualna w Polsce z nawozami. Do niedawna GA dym.la rolników bez mydła i większość czuła się niekomfortowo. Coś tam narzekali. Teraz użyli mydła żeby lepiej szło i nagle zadowolonych osób pojawiło się dużo dużo więcej mimo iż nadal są dym.ni. Tylko nieliczni widzą co się dzieje. Niby jest dostęp do internetu i można sprawdzić co się dzieje na świecie czy w szerszej okolicy a ciemnogród jeszcze duży 

Kto Ci zabroni kupić sobie statek mocznika po 1300 za tonę plus koszty dostawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1002

Może jak zastąpią mdło piaskiem w trakcie dymania to coś poczują -choć bardzo wątpię .Chciwość i chęć dorobienia się jest nieuleczalna nawet jak użyją soli to nie pomoże .Może jest potrzebny powrót pańszczyzny ? bo ku temu to zmierza Panowie z Brukseli homary i samoloty  a plebs szarańczę jak 2000 lat temu i pieszo bo to zdrowo a wszystko w trosce o klimat i środowisko K U R W A OBUDZCIE SIĘ 

  • Like 9
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
9 minut temu, Peron napisał:

Kto Ci zabroni kupić sobie statek mocznika po 1300 za tonę plus koszty dostawy?

Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Ale skoro zadajesz takie pytanie to nie warto pisać dalej 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1779
1 godzinę temu, v11 napisał:

Nawet nie wiesz ile jest nawozów od Ruskiego brendowanego innymi producentami jest fakt że o którym nie ma co dyskutować fosforyty ruskie pod względem jakości są nr 1 nawet Yara je kupowała i szukam na przyszły sezon Ultra Black 

Myślałem że uff szukasz znowu. A w poprzedniej wypowiedzi dobrze wszystko ujełeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1002

99% z was chciało by mieć w tej cenie- i nie dopierdalaj bo nie świadczy to o inteligencji  (i ten i przyszły i następny rok mogę życzyć nawozów po 5k ale nie jestem taką świnią .I to jest to co jeszce wiejskie barany nie zrozumieją -nie martwią się tym żeby" mnie" było dobrze ale o to żeby sąsiad(nawet obcy  nie miał za dobrze -pozdrawiam 

7 minut temu, PAN88 napisał:

Myślałem 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj