Polecane posty

Karol6130    7451
7 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Galan z Łukaszkiem już kupili nawozy i boją się, że jak stanieją to bogdan z jankiem przykleją im łatki wydojonych. :D  Ludzie już tacy chętni na wydawanie kasy nie są, szczególnie ci co kupili fosforan po 5000, saletrę po 4000, a pszenicę sprzedali po 800-900.

Z tym fosforem to jeszcze rozumiem 

To zostanie 

Ale saletrę to ni uja 

A u nas byli tacy co i płacili 5200 bo nie będzie 

Żeby jeszcze na pierwszy rzut to tak, ale nie na cały rok

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1339

niech nowiozą mocznika po 900 zł   tysiąc pociągów,

PS czy to chodzi o tą złą Rosję  i okrutnego Putina  co to się obrazili na niego?

  • Like 1
  • Haha 2

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1339

a jak nakupil ktos na 3 lata? po cenie z przed 3 lat? to co mu sie smalec wytrącił bo mocznik tłusty ?

  • Haha 2

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16
1 godzinę temu, MatiHolland napisał:

Brawo dla obsrańcow co nakupili na dwa lata 

Słuchaj prawda jest taka żebyś Ty się nie obsrał jak dzisiejsze ceny zostaną albo jeszcze w górę pójdą, nawóz to również cena energii,a ta dzbanie jakbyś umiał poszukać o około 70 procent w górę idzie od stycznia,saletrę nieraz się kupowało w cenie około tysiąc złotych a gaz był po 24 euro-teraz jest prawie 40.... Transport-temat na dziś drażliwy,opłaty drogowe w Niemczech już poszły o 50 procent w górę,zaraz od stycznia opłaty ma podnieść Austria a za nią pewnie Francja,myślisz że za darmo Nam będą wszystko wozić? Moim zdaniem przed obecnymi podwyżkami pewnie niechcący ale uratowała nas " Srunia Sreuopejska" bo są nie wiem do kiedy ale są zniesione cła na mocznik z krajów trzeciego świata...to jest na bank jakaś siła hamująca ceny

Moim zdaniem wygrały gospodarstwa które nie czekały na pszenicę po 2 tysiące,mieli kasę ze sprzedaży i jak pojawiły się oferty rsmu po około 1100 netto i saletry 1350 netto bo takie były w tym roku to na bank My już tego nie uświadczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, MatiHolland napisał:

Brawo dla obsrańcow co nakupili na dwa lata 

Dlaczego trolujesz w kilku tematach? Skąd ta złość? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3893
33 minuty temu, seba1985 napisał:

Słuchaj prawda jest taka żebyś Ty się nie obsrał jak dzisiejsze ceny zostaną albo jeszcze w górę pójdą, nawóz to również cena energii,a ta dzbanie jakbyś umiał poszukać o około 70 procent w górę idzie od stycznia,saletrę nieraz się kupowało w cenie około tysiąc złotych a gaz był po 24 euro-teraz jest prawie 40.... Transport-temat na dziś drażliwy,opłaty drogowe w Niemczech już poszły o 50 procent w górę,zaraz od stycznia opłaty ma podnieść Austria a za nią pewnie Francja,myślisz że za darmo Nam będą wszystko wozić? Moim zdaniem przed obecnymi podwyżkami pewnie niechcący ale uratowała nas " Srunia Sreuopejska" bo są nie wiem do kiedy ale są zniesione cła na mocznik z krajów trzeciego świata...to jest na bank jakaś siła hamująca ceny

Moim zdaniem wygrały gospodarstwa które nie czekały na pszenicę po 2 tysiące,mieli kasę ze sprzedaży i jak pojawiły się oferty rsmu po około 1100 netto i saletry 1350 netto bo takie były w tym roku to na bank My już tego nie uświadczymy

Firmom prąd nie podrożeje za bardzo. Kilka procent. Zamrożenie ich nie objeło, z resztą duże firmy kupują energie na innych warunkach niż zwykli śmiertelnicy.

I tak prawie wszystkie nawozy typu mocznik są z Rosji. Przypływają do nas przez Kirgistan, Azerbejdżan albo inny stan. W drugą strone tak samo- export z Niemiec do Kirgistanu wzrósł w ciągu roku o 5500%.

1 godzinę temu, STIG13 napisał:

Pewnie ten uff 😂

Byłem u jakiegoś Mirka handlarza w kujawsko-pomorskim to miał plac zawalony tymbadziewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
1 godzinę temu, MatiHolland napisał:

Brawo dla obsrańcow co nakupili na dwa lata 

Jak kupisz rsm czy saletrę taniej niż 1300 brutto , czy mocznik poniżej 1500 zł , bo tak właśnie ludzie kupowali , to będziesz mógł się udzielać i takie wywody pisać , zresztą jak mniemam to raczej z gospodarstwem raczej nie masz nic wspólnego bo na te posty co masz napisane , ani jeden nie jest napisany na temat , tylko wszystko to SPAM

  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ja chciałem kupić saletrę w lipcu -  nikt nie sprzedawał bo brak dostepności. @mysza103 _ kupiłeś nawozy w takich cenach jak piszesz powyżej?

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Kiedy Polska saletra w ostatnim czasie było po 1300 brutto? Przespałem promocję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
Dnia 8.12.2023 o 09:21, miwigos napisał:

I czym to na wiosne sadzisz , jest maszyna że wsadzi z pryzmy korzeniami w dół czy ręcznie w jakąś sadzarke trzeba kłaść , Z ciekawości to burak pastewny, co ile cm jest siany w pierwszym roku , jaką ma wielkość wagowo 0,50 kg, temperature w kopcu raczej musisz kontrolować , bo tera z zimy to raz mróz , raz wiosna , albo prawie lato, czyli raz przykrywasz , jak ciepło odkrywasz

tak to burak pastewny, sadzenie ręczne to znaczy taka skrzynia i radlice robia rowek 4 osoby wsadzają buraki i są kółeczka zasypują i dogniatają rozstaw co 55cm i 20cm w rzędzie a jeśli chodzi o  siew to sieje zbożowym amazonne co 30cm albo co 45 cm czyli co 2 albo co 3 to zależy czym ma być wykopywane bo daje rade kombajn do pietruszki wyciąga i ogławia to wtedy co 45cm sle wtedy jest większa presja chwastów ale nie można bliżej bo podczas kopania przykrywa się te obok a jak ręcznie kopane to na 30 i wtedy pryska się jak sa małe na chwast potem same zakryją liśćmi i spokój z chwastem do samego końca . Jeśli chodzi o wielkość to najlepsze są wielkościowo takie jak butelka 0,33 do 0,5 większe sa nie posadne a mniejsze nie zbudują krzaka i plonu . Kopiec jest okryty ziemią aż do mrozów tak żeby ziemia na nim zmarzła na 5 cm potem się okrywa słomą i wtedy to zimno zostaje pod słomą i koniec ponoć lepiej żeby trochę namarzły jak mają się zagrzać ale to zależy jak wcześnie się kopie ja w tym roku ze względu na pogodę i inne warzywa wcześniej dopiero w listopadzie kopałem to były lodowate i miały sporo ziemi błota to powinno być ok , znajomi mi opowiadali że jak ktoś za wcześnie wykopał to przed zimą kopce były zielone od liści ja się dopiero uczę pierwszy raz mam jak byłem małolat to rodzice mieli to coś pamiętam potem zaprzestali uprawy w okolicy ze względu na dzikie plantacje bo burak ma 1500m izolacji żeby się nie popylił a np. kukurydza 200m też robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
2 minuty temu, Marl napisał:

Ja chciałem kupić saletrę w lipcu -  nikt nie sprzedawał bo brak dostepności. @mysza103 _ kupiłeś nawozy w takich cenach jak piszesz powyżej?

zamówiłem rsm początkiem sierpnia , po 1400 zł  , ale przespałem 2 tygodnie  bo można było zamówić dokładnie po 1296 zł brutto , a z tego co słyszałem można było kupić nawet taniej , choć jak piszesz była bardzo mała dostępność , choć oczywiście byli ludzie co w takich pieniądzach kupowali 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

@mysza103 - WIALAN i WAMEX - nic nie mieli na lipiec, kazałem im dzwonić jak coś bedzie, nikt nie oddzwonił a potem zniwa rzepakowe i w sumie sobie o nawozach zapomniałem.

Jedynie w WIALAN to był dostępny saletrzak z Wegier był po 1270 netto, w bigbag 700 kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464

Bo tak jest że jak im rzucali miesięcznie np lipiec po 2-4 samochody , to oni nawet nie myśleli o tym żeby dzwonić do kogoś kto tam się deklarował ze 2 tygodnie temu  żeby może wziął , tylko sprzedawali , jak ktoś się pojawiał na bieżąco , takie oddzwanianie , to jak sie ma jakieś znajomości , albo się jest stałym klientem który bierze większe ilości , ewentualnie jak towaru na rynku jest dużo , to każdy będzie oddzwaniał i się pytał czy nie chcesz wziąść , . Ja oczywiście piszą o ilościach cało samochodowych i ten rsm był zamawiany w wamex 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiHolland    34

Rok temu też cena energi szła o 70 % w górę i nawóz o 1500 na tonie w dół . 

Saletra import 1600 netto 

Zgłaszać się kto po 2 nakupił 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

Z 20 lipca agroefekt można było wcześniej jeszcze z 60 złotych taniej kupić 

Jako ciekawostka pojawiał się wiosną i teraz też mocznik z Kazachstanu,tylko niech ktoś mądry pokaże mi te zakłady chemiczne w tym kraju które go produkują 

IMG-20230720-WA0003.jpg

Edytowano przez seba1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
2 godziny temu, MatiHolland napisał:

Rok temu też cena energi szła o 70 % w górę i nawóz o 1500 na tonie w dół . 

Saletra import 1600 netto 

Zgłaszać się kto po 2 nakupił 

Drogo, taki mądry człowiek a jeszcze na RSM nie przeszedł 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156
seba1985 napisał:

Z 20 lipca agroefekt można było wcześniej jeszcze z 60 złotych taniej kupić 

Jako ciekawostka pojawiał się wiosną i teraz też mocznik z Kazachstanu,tylko niech ktoś mądry pokaże mi te zakłady chemiczne w tym kraju które go produkują 

Ten rsm to cena netto z lipca czy brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiHolland    34
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Drogo, taki mądry człowiek a jeszcze na RSM nie przeszedł 😂

A skąd wiesz ? Pisać można o wszystkim a robić co innego

Aktualizacja saletra po 1530 netto

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1339

jak tak dalej pójdzie to na sylwestra saletra bedzie w cenie pszenicy, odstaw

  • Haha 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj