Polecane posty

XTRO    1547
Dnia 12.08.2023 o 07:54, Matys1990 napisał:

W bezwoli jest, fosforan NPS 10-35 15 i sól 2200 netto 

A kto w bezwoli ma nawozy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9014
57 minut temu, Uszek1988 napisał:

kupiona sól pod rzepak 2050netto osadkowski

60% ?

3 godziny temu, krilan06 napisał:

Znam takich co mają dzierżawy i co rok słyszę że oni nie wapnują bo to tylko dzierżawa. I tak co roku takie place że nic nie chce rosnąć 

Jest sens to uprawiać z takim mysleniem i liczeniem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3639
27 minut temu, XTRO napisał:

A kto w bezwoli ma nawozy ? 

Też jestem ciekaw, wiem że ktoś prowadzi jakiś skup zboża z cenami bez rewelacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521
1 godzinę temu, XTRO napisał:

A kto w bezwoli ma nawozy ? 

Patrząc po nazwie użytkownika to raczej sam właściciel napisał ten post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23
2 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

Też jestem ciekaw, wiem że ktoś prowadzi jakiś skup zboża z cenami bez rewelacji

504 863 466 nr tel, 

Ceny wszędzie podobne.

Jednego dnia u mnie mniej a za kilka dni odwrotnie, wszystko zależy od rynku kontraktów 

 

Edytowano przez Matys1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2454
3 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Jest sens to uprawiać z takim mysleniem i liczeniem? 

Wg mnie to nie, ale są tacy ludzie co im nie przetłumaczysz, oni wiedzą najlepiej itp

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3639
2 godziny temu, Matys1990 napisał:

Ceny wszędzie podobne.

Jednego dnia u mnie mniej a za kilka dni odwrotnie, wszystko zależy od rynku kontraktów 

 

Ile obecnie pszenżyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    19

Ja 5 lat temu wziąłem 5,5ha ziemi która jest ze 30lat wydzierżawiana,ostatniemu to już nawet kukurydza nie chciała rosnąć. Zaraz po zbiorze kukurydzy poszło 25ton wapna magnezowego z Morawicy na wiosnę obornik, ludzie ze wsi pukali sie po głowach że głupi jestem że na dzierżawę robię takie nakłady, tylko że potem w żniwa było wielkie ich zdziwienie że z tego kawałka na młuciłem 6,5t mieszanki owsa z jęczmieniem. Na drugi rok znowu obornik i 7ton pszenżyta z hektara następnie było żyto hybrydowe i tu padł rekord na gospodarstwie 8,7t/ha następnie znowu pszenżyto około 7t/ha i w tamtym roku znowu obornik i w tym roku buraki ale to będzie porażka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Bo wydzierżawiający kazał zejść z pola :D??

Edytowano przez Peron
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25751

Stawiam na za niskie pH.

Co to jest 25t wapna na 5 lat na 5,5 ha. Na żyto i pszenżyto wystarczyło, na buraka już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszzz    53

Rsm już 1570 brutto, podrożał o 150zł. Podobno co kilka dni ceny lekko w górę. Pewnie znowu zagrywka na motywację do zakupów. Saletrosan był po 1500 to teraz pewnie droższy też. Grupa azoty wyprodukowała w lipcu prawie 2x mniej nawozu niż rok temu w tym miesiącu... niezłe zarządzanie. Zachodnia wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    19

Porażka z burakami bo po zasiewie przyszła ulewa zbiło ziemię. Słabe wschody a teraz sucho jak diabli takiego porządnego deszczu nie było od połowy maja największy jednorazowy opad od tej pory to 7mm więc jest masakra

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2110
1 godzinę temu, Łukaszzz napisał:

Rsm już 1570 brutto, podrożał o 150zł. Podobno co kilka dni ceny lekko w górę. Pewnie znowu zagrywka na motywację do zakupów. Saletrosan był po 1500 to teraz pewnie droższy też. Grupa azoty wyprodukowała w lipcu prawie 2x mniej nawozu niż rok temu w tym miesiącu... niezłe zarządzanie. Zachodnia wlkp

Wyszli z założenia że rolnik i tak kupić musi…. A poza tym jak mogą produkować mniej a zarobic podobnie to dla nich same plusy…. Tylko to droga donikąd, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    121
1 godzinę temu, Skowron16 napisał:

Porażka z burakami bo po zasiewie przyszła ulewa zbiło ziemię. Słabe wschody a teraz sucho jak diabli takiego porządnego deszczu nie było od połowy maja największy jednorazowy opad od tej pory to 7mm więc jest masakra

Jaki rejon bo, bo u nas w małopolsce już 600l spadło od początku roku, oczywiście do część tego z nawozami poszła do Wisły i do morza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004

W opolskim takiego roku nie było od dziesięcioleci spadło już prawie 650l i idealne rozłożenie miesięczne -były momenty suszy ale nadgoniło nie ma co narzekać i to są dane ze stacji meteo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    125
Dnia 14.08.2023 o 06:54, czesio200 napisał:

Jak miło usłyszeć coś dobrego na swój temat. Tak dbam o ziemię o swoją i dzierżawy tak samo. Często ojciec mówi pakujesz tyle a zaraz mogą ci zabrać. No cóż ryzyko. Ja nie będę patrzył jak uprawa się męczy na polu. Tak plon średni jęczmienia był super koło 7t. Najlepsza działka 7.6t tak wiem inni zbierają 10. Ale u mnie mozaiki straszne i do tego 2 mieś nie padało. Dołki sypały lux górki tonę.  Pszenica na 3 i 4 klasie nie dała 6t niestety nie wytrzymała bez wody. Jare w okolicy nie pokrywały kombajnu i w sumie moje owsy na oborniku lepsze też nie były. Łubin zasiany 200kg jak co roku dał plonu 50kg jeszcze tak źle nigdy nie było. Tak żeby nie było że tylko się chwałę czy tylko narzekam. Jedno super drugie porażka stulecia.

to przybiję Ci piątkę bo u mnie też porażka z plonami w tym roku. owies koło 3t, pszenica w dołkach koło 6t na górkach 2t z ha na polach po buraku gdzie rok temu burak dawał około 60t mimo że też nie miał za dużo wody. na wiosnę pszeniczka była przepiękna i jak skończyła się woda tak skończyła się pszenica. też mam mocne mozaiki i cieżki temat i do uprawy i do plonu. niby na górkach powinno się żyto posiać ale weź 3ha pola dziel w poprzek bo ziemia się zmienia dwa razy.  w 2017 był u nas taki rok suchy ostatnio. dobrze że buraki na glinie to ładnie rosną. kuku na ziarno na połowie areału ma 1,2m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

U nas są takie kuku miejscami, że nie wiem czy to 50cm ma. Na piachu.  Rzepak jeszcze ładnie sypał jak na technologię bezdeszczową. 


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

Kuku u nas to do 3 metrów, 14-15 ton mokrej powinno być,ale ma ziemi nie w piaśnicy

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj