Polecane posty

GRZES1545    9014
7 godzin temu, mds212 napisał:

eko nie koncza sie tylko na wsiewkach. Widze mocno ograniczony jestes

Masz uprawy w ekologii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134
miwigos napisał:

Kup taki co wytrzymie tydzień 

mam taki co trzyma i 2 tygodnie xd


GRZES1545 napisał:

7 godzin temu, mds212 napisał:

eko nie koncza sie tylko na wsiewkach. Widze mocno ograniczony jestes

Masz uprawy w ekologii?

mam za dobrą ziemię żeby marnować ja na ekologię xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
3 godziny temu, mds212 napisał:

Pewnie sa ale oni nie maja czasu zeby sprawdzac, agencja caly sezon bedzie walczyc z pierdyliardem wnioskow o doplaty. Kontrole pewnie beda jakies wyrywkowe bo na wiecej nie maja czasu

Raz nie mają czasu a dwa zbliżają się wybory. Pewnie ten rok wezmą pare osób do kontroli ekoschematów i tyle, nie będą robić gównoburzy przed wyborami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

a poza tym tak większość ludzi ci pracuje to ich rodzina albo oni sami mają gospodarstwo. więc też nie są tacy skorzy do kontroli no chyba że przyjdzie już jakiś prikaz z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

ehh ta wspaniała technologia, a jak trzech rolników na krzyż się próbuje do aplikacji zalogować gdy im się na ostatnią chwile wniosek przypomni to się serwery potrafią osrać ... już widzę te AI analizujące pierdyliardy pikseli - codziennie - każda działka - cały kraj 😜

szkoda że jak kogoś w biały dzień w środku dużego miasta nożem zamordują to winnego znaleść nie idzie

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

Jakby chcieli to by znależli

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Że nie chcą?

A to ciekawe...

Sie naogladata tych filmów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134
miwigos napisał:

Jakby chciel to by znależli

żeś się chłopie za dużo amerykańskich filmów naogladal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8540
2 godziny temu, mds212 napisał:

to do jakiej technologi ma dostęp wojsko czy rządy największych państw. to nie znaczy że zwykła głupia ARiMR ma do tego dostęp.

To że zatrzymałeś się chłopku mentalnie w latach osiemdziesiątych to twój problem, dziś satelita odróżnia pszenicę jarą od ozimej , chłopku.Do czego ma dostęp ARIMR a do czego będzie mieć za chwilę to ci do ... nie przyjdzie, rycerzu.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134
22 minuty temu, witejus napisał:

To że zatrzymałeś się chłopku mentalnie w latach osiemdziesiątych to twój problem, dziś satelita odróżnia pszenicę jarą od ozimej , chłopku.Do czego ma dostęp ARIMR a do czego będzie mieć za chwilę to ci do ... nie przyjdzie, rycerzu.

wracaj do obory a nie tu sie wypowiadasz na tematy na ktore nie masz pojecia. Odroznic pszencie jara od zimowej to anwet mozna na tych zdjecia z google wiec sie nie podniecaj tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8540
22 minuty temu, mds212 napisał:

wracaj do obory

Moja obora dawno przerobiona na garaż to jutro tam wrócę po samochód, a ty musiałeś porządnie oberwać krówskim ogonem w zakuty łeb że pieprzysz te farmazony i wykąp się w jakim stawie lub rzece bo mi tu śmierdzisz łajnem i gnojem.

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Chłopaki jak juz tak gadacie o ekoschematach to przejdzie jako popoplon do ekoschematu gryka+pszenzyto? Czy gryka liczy sie tez jako zboze i nie przejdzie pod ekoschemat bo nie moze byc miesznka dwoch rodzajów zbóż z tegp co wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4199
8 godzin temu, Korbol napisał:

Widzę że jest zamieszanie z tymi satelitami, to powiem co mi mówiła babka w agencji jak jej się pytałem o oświadczenie obornikowe, że skąd będą wiedzieli niby. Powiedziała że ARiMR ma zdjęcia pól aktualne do 6 dni, to znaczy że co 6 dni jest robione zdjecie. Nie oni je robią tylko ktoś inny a oni mają dostęp

Babka w agencji to nie wie co ma w gaciach, oni nic nie wiedzą, do czasu weryfikacji wniosków.

2 godziny temu, Pafnucy12 napisał:

 

2 godziny temu, witejus napisał:

To że zatrzymałeś się chłopku mentalnie w latach osiemdziesiątych to twój problem, dziś satelita odróżnia pszenicę jarą od ozimej , chłopku.Do czego ma dostęp ARIMR a do czego będzie mieć za chwilę to ci do ... nie przyjdzie, rycerzu.

zy-satelity-moga-widziec-wnetrze-twojego-domu/

To jest mały kombinatorek i mu nie przetłumaczysz, na takich cwaniaczków to jedyne wyjście zabrać im dopłaty na 3 lata i usiądzie na d*pie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
9 godzin temu, miwigos napisał:

Zdjęcie z kosmosu każdego fragmentu ziemi jest przechowywane bardzo długa , robią je  conajmniej raz w tyg. , jak wytypują kogoś do kontroli to wtedy moga sobie wejść w te zdejcia co były robione i wszystko stwierdzą , jak potniesz słome i przemieszasz ją to bedą widzieć , znajomemu zabrali częśc dopłat bo 8 września , sprawdzali poplon był na metrze jeden rzepak w fazie liścieni i nic więcej , musza byc dwie rośliny, jak mu na kompie przybliżyli zdjęcie fragmentu pola to by zauważył 10 groszy leżące, mało jeszcze wiecie o kontrolach

Podobną syt słyszałem ze słonecznikiem którego faktycznie nie posiał gość, w dodatku pokazali mu zbliżenie z działki w tej samej miejscowości słonecznika, który był faktycznie zasiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Chłopaki, słonecznik, pszenica... czy rośnie czy nie to mają dużo czasu na zweryfikowanie. A czy słoma po kombajnie pocięta czy zbelowana to mają kilka godzin. Jak kombajn wjedzie o 18  i o 20 będzie zbelowane i zebrane a rano już zrobiona uprawka to za ch*ja nie jest do ogarnięcia taki temat. Pracownik musiał by siedzieć i przewijać kratki a to wymaga czasu. Wiadomo że mają technologie, GPS do centymetra ma rozrzut, z google maps można zobaczyć dokładnie swoje podwórko to pewnie i to są w stanie zweryfikować  obawiam się tylko że braknie im pracowników do takiej kontroli i po to wymyślili aplikacje i zdjęcia z lokalizacją.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale kłamać nie można...🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
8 godzin temu, Desperado napisał:

Babka w agencji to nie wie co ma w gaciach, oni nic nie wiedzą, do czasu weryfikacji wniosków

Ona tylko sprawdza papiery , są wynjęte firmy które zajmują się kontrolą , wiadomo że wyrywkowo 1-2 % wniosków , ale jak coś znajdą to szukają , przecież to ich praca

31 minut temu, Michał88 napisał:

Chłopaki, słonecznik, pszenica... czy rośnie czy nie to mają dużo czasu na zweryfikowanie. A czy słoma po kombajnie pocięta czy zbelowana to mają kilka godzin. Jak kombajn wjedzie o 18  i o 20 będzie zbelowane i zebrane a rano już zrobiona uprawka to za ch*ja nie jest do ogarnięcia taki temat. Pracownik musiał by siedzieć i przewijać kratki a to wymaga czasu. Wiadomo że mają technologie, GPS do centymetra ma rozrzut, z google maps można zobaczyć dokładnie swoje podwórko to pewnie i to są w stanie zweryfikować  obawiam się tylko że braknie im pracowników do takiej kontroli i po to wymyślili aplikacje i zdjęcia z lokalizacją.

Są w stanie sprawdzić czy jest tylko ściernisko wymieszane , czy słoma pocięta , chyba że robisz podorywke pługiem, słoma za kombajnem mało kiedy nadje się zaraz do prasowania

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

To po co kontrole w terenie skoro tak świetnie działa system satelitarny , zdjęcia co kilka godzin ? Można siedzieć i pic kawę po co ganiać po polu i zdjęcia robić ? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637
15 godzin temu, witejus napisał:

 

Ty się obudź! XXI wiek, to nie czasy urzędników w okrągłych okularach i zarękawkach z liczydłem w ręce, komputery , programy, aplikacje mogą takie rzeczy o których się fizjonomom nie śniło, próbuj podać do dopłat tą samą działkę przez dwa różne gospodarstwa, choćby z dwóch krańców Polski to zobaczysz czy się dopatrzą czy nie.

działka ma nr referencyjny, zwykły cyfrowy nr

Nawet ten zakuty łeb urzędniczy w excelu sobie zrobi porównanie dwóch kolumn i excel mu pokaże, że nr sie powtarza i tu nie jest żadna filozofia i cuda na kiju, ot zwykłe funkcje excelowe.

 

żeby porównać zdjęcia to wymaga absolutnie innego podejścia. To musi obsłużyć człowiek! A przynajmniej mieć nad tym jakąś kontrolę. 

Na pewno pójdzie takie coś 100 razy wolniej od porównywania cyferek w excelu.

Pani Kasia z okienka, Pan Geniu kierownik placówki, a na końcu sam Telus są za***ani pierdyliardem wniosków które pisiory sobie powymyslały! I uwierz mi mają takiego wkurwa że mają WYJEBANE na to czy ktoś słomę z pola zebrał czy też nie. 

za***ani po uszy k**wa mać, a będą mieć jeszcze więcej jak zaczną się strajki rolnicze gdy tylko rolnik obrobi się ze żniwami i przypomni sobie że 15 wrzesnia wjedzie ukraińskie zboże.

 

Są technologie co zobaczą kutasa komara siedzącego na Twoim ramieniu ale nie w polskim ARMIR. Pisałeś na pewno przed chwilą wnioski o to czy tamto. I co? uważasz że jest to najwyższa światowa technologia, czy PRL-owsie druki tylko że przesyłane droga mailową?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
29 minut temu, masa24 napisał:

To po co kontrole w terenie skoro tak świetnie działa system satelitarny , zdjęcia co kilka godzin ? Można siedzieć i pic kawę po co ganiać po polu i zdjęcia robić ? 

Skoro uważasz że kontrolę lipa to grzej wszystko wsiewki i plan nawozowy z wapnowaniem. 8pkt będzie czego chcieć więcej za darmowej kasy 800zl plus podstawa 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8540
2 minuty temu, panczo1922 napisał:

Nawet ten zakuty łeb urzędniczy w excelu sobie zrobi porównanie dwóch kolumn i excel mu pokaże, że nr sie powtarza i tu nie jest żadna filozofia i cuda na kiju, ot zwykłe funkcje excelowe.

Właśnie potwierdziłeś co napisałem, co to jest excel jak nie program komputerowy, a kto ten program realizuje fizycznie, komputer, więc nikt z biura powiatowego nie wydzwania po innych biurach w Polsce i nie dopytuje czy kto nie złożył wniosku na ten numer działki w tej lokalizacji

 

6 minut temu, panczo1922 napisał:

I uwierz mi mają takiego wkurwa że mają WYJEBANE na to czy ktoś słomę z pola zebrał czy też nie. 

Uwierz mi, że mi to zwisa i powiewa czy kto zebrał czy nie słomę a napisał wymieszanie słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

No to zamykamy temat:)

 

Fosforan Amonu DAP 18-46 4t

2477,34netto z dostawą Agrolok

 

Edytowano przez panczo1922
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj