Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1219
35 minut temu, GRZES1545 napisał:

Może to i dobrze🤔

Był byś szczęśliwy jakby teraz jaki Niemec albo Ukrainiec kupił GA? 

Dla mnie to powinni wziąć się za zarząd który jeszcze niedawno chwalili się ogromnymi zyskami a teraz kasy nie ma? To gdzie ona poszła do kur...y nędzy. 

To gdzie Ty tak tanio wyrywał nawozy w tym okresie🤔?

GA chyba prawie całość akcji ma skarb państwa w Orlenie to tylko 40 a reszta prywatna. To wychodzi jak Orlen kupi GA to tak jakby ponad połowę akcji GA sprywatyzować w prywatne ręce bez możliwości normalnej prywatyzacji.

 

Ja kupiłem importowany mocznik po 2450 netto pod koniec lutego gdzie polski był chyba grubo ponad 1000zl droższy. 

Siarczan amonu też wziąłem z importu i bardzo sobie chwalę oba nawozy. Bardzo grube granule i nic nie zbrylone. W tym roku też chyba kupię. Skład z okolic Białej Podlaskiej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111
30 minut temu, jajonasz napisał:

No to chyba o to w tym chodzi żeby średnia cena była niższa niż ta za którą kupiłeś, co to za pytanie w ogóle 

Chodziło mi o to, na podstawie czego wyliczyli tą średnią? Może to średnia cena nawozu po zejściu z produkcji w tym okresie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

a jak ktoś kupił minimalnie taniej niż w tej tabeli średnich cen to co dopłata się nie należy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

Co narzekacie średnią tak wyliczyli nisko ,nie spodziewałem się takiej dopłaty, saletra 2187,10 , taka cena jest od niedawna 23 maja płaciłem 2400 za saletre , więc zaniżyli totalnie średnią , myślałem że wyjdzie im koło 3 tysi , trzeba koszta skalkulować w dół , wychodzi na to że Telus coraz bliższy  prawdy o dopłacie do hektara , przesadził jedynie z ceną zwrotu za paliwo 200 zł bo dopiero będzie teraz większość paliwa i już zwrócona w pierwszym naborze, `

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
14 minut temu, rafal12 napisał:

a jak ktoś kupił minimalnie taniej niż w tej tabeli średnich cen to co dopłata się nie należy ?

No nie. Tak samo jakbyś kupił minimalnie drożej to tylko ta różnice byś dostał.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389

przyjęli taką niską średnią żeby to dobrze wyglądało i było o czym mówić, a wiedzą że współczynnik korygujący zrobi robotę 

8 minut temu, miwigos napisał:

Co narzekacie średnią tak wyliczyli nisko ,nie spodziewałem się takiej dopłaty, saletra 2187,10 , taka cena jest od niedawna 23 maja płaciłem 2400 za saletre , więc zaniżyli totalnie średnią , myślałem że wyjdzie im koło 3 tysi , trzeba koszta skalkulować w dół , wychodzi na to że Telus coraz bliższy  prawdy o dopłacie do hektara , przesadził jedynie z ceną zwrotu za paliwo 200 zł bo dopiero będzie teraz większość paliwa i już zwrócona w pierwszym naborze, `

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

Myśle że nie będzie redukcji , grunt im sie pali pod nogami, jak wszystko wypłacą zgodnie z zapowiedziami to będzie kilejny dobry rok, ale niestety ostatni, nawet jak nie dopłaca to nastepny będzie dużo gorszy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

Myślę że redukcji nie będzie bo zbyt wysokie ceny referencyjne. Część osób nie dostanie nic a część nie wiele. 

Na przykładzie miwigos kupił saletrę za 2400 cena referencyjna ok 2200 więc dostanie 200 zł do tony. To ile ton kupił samochód? No to 4800zl dopłaty. 

Teraz też mają budżet chyba 4 mld złotych tak jak przy ostatnim naborze. Tylko wtedy cena referencyjna saletry to 1200 zł a na sam kupowałem po 2800zl i wziąłem 18ton a potem prawej po 4 tys za tonę i wziąłem 10ton. Więc tutaj duża różnica się robiła i wychodziło 500 zł do ha. 

Ja w tym roku łapie się na siarczan amonu 11 ton kupiłem i różnica wychodzi 200zl u mnie więc 2200zl mi dopłaca do gospodarstwa ;) a mocznik kupiłem taniej niż referencyjna. 

Rok temu doplacili do nawozów u mnie ze 35 tys a w tym roku 2 więc nie wiem skąd ten dobry rok się szykuje @miwigos

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

Po 2400 kupiłem w maju 2023 ni łapie sie na dopłate , salera w lipcu 2022 po 3 tysie , więc dopłata 800 dobre całe auto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
1 minutę temu, miwigos napisał:

Po 2400 kupiłem w maju 2023 ni łapie sie na dopłate , salera w lipcu 2022 po 3 tysie , więc dopłata 800 dobre całe auto

A to chyba, że tak. Ale jakby nie patrząc to d*pa z tyłu. Czy tak jak ja kupiłem ciut taniej jak referencyjna czy tak jak ty i drożej i Ci zwrócą to obaj mamy nawóz za tą samą cenę. 

U mnie problem taki, że mniejsze pół sprzedałem pszenicy na jesieni a resztę po 15 maja. Jak Minnie dopłaca do pszenicy to mam bardzo zły rok. No ale takie życie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    964

Ja kupił 1300zł drożej jak w tabelce ale co z tego jak 15ha dzierżawy na gębę.

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25783

Na szybko przejrzałem faktury. Znalazłem kilka , różnica w cenach zakupu wyszła ponad 13000. A myślałem że wszystko w innych terminach brałem.

Jak zwrócą to na te 8t rsm będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

ANDPOL trzeba uporządkowąć sprawy i nie będzie problemu  ,mocznik kupiony po 490 , tylko 4 tony, zrobili sprawiedliwie jak za komuny wszyscy jednakowa cena                     MELON jak mogłeś kupić tańszy nawóz w tym  okresie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrVVall    36
2 godziny temu, miwigos napisał:

Co narzekacie średnią tak wyliczyli nisko ,nie spodziewałem się takiej dopłaty, saletra 2187,10 , taka cena jest od niedawna 23 maja płaciłem 2400 za saletre , więc zaniżyli totalnie średnią , myślałem że wyjdzie im koło 3 tysi , trzeba koszta skalkulować w dół , wychodzi na to że Telus coraz bliższy  prawdy o dopłacie do hektara , przesadził jedynie z ceną zwrotu za paliwo 200 zł bo dopiero będzie teraz większość paliwa i już zwrócona w pierwszym naborze, `

Cena referencyjna jest wyliczana z okresu maj 2021 - marzec 2022 więc bez przesady z tym zaniżaniem.

4 godziny temu, melon10641 napisał:

GA chyba prawie całość akcji ma skarb państwa w Orlenie to tylko 40 a reszta prywatna. To wychodzi jak Orlen kupi GA to tak jakby ponad połowę akcji GA sprywatyzować w prywatne ręce bez możliwości normalnej prywatyzacji.

Skarb państwa ma w GA tylko 33%, mniej niż w Orlenie po połączeniu z Lotosem i PGNIG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13

Czy możecie jakieś firmy które sprzedają hurtowo nawozy? Potrzebuję mocznika, saletry, saletrzak, sól potasowa - może być polski lub import.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Mocznik kupiony w marcu 2023 po 2500 nawet nie brałem faktury i w sumie bardzo dobrze bo i tak dopłaty by nie było. Jednak 6t polifoski i 1.5t soli kupione po 4400 pozwoli w całości pokryć moje dopłaty limitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7266
3 godziny temu, Agrest napisał:

Na szybko przejrzałem faktury. Znalazłem kilka , różnica w cenach zakupu wyszła ponad 13000. A myślałem że wszystko w innych terminach brałem.

Jak zwrócą to na te 8t rsm będzie.

A jak to się stało? Toż podobno dwu czy trzyletni nawóz z zapasów siałeś, pamiętam jak pisałeś, że saletra czy mocznik się kasza robi. A tu raptem faktury masz? 😁


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25783

Mocznik jeszcze leży, ale sypałem na siłę pod krzaki bo robi się sypki, ultra dap, ultra8, polifoska6 i sól. Na ten sezon akurat wystarczy npków

We wrześniu kupione 7t siarczanu potasu po 4000zł, bo cena wydawała się okazyjna na ówczas. No i była bo potem na 6000 poszedł.

Na sezon kupiłem kilka ton rsm po 2200 i 2890, saletrosan został na część N1 na przyszły rok.

W tym roku wyczyszczę magazyny

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

A jak to się stało? Toż podobno dwu czy trzyletni nawóz z zapasów siałeś, pamiętam jak pisałeś, że saletra czy mocznik się kasza robi. A tu raptem faktury masz? 😁

Tu prawie wszyscy mają zapasy do produkcji z czasów Gierka, a plony z czasów mazowieckiego 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25783

Nawet nie czytałem, ale bez różnicy dla mnie bo i tak różnica mniejsza niż iloczyn hektarów i 500.

Myślę że przeważająca większość w tym naborze tak będzie miała i limit nie zostanie wykorzystany.

Czyli niski koszt kampanii😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Na 12 ha kupiłem 1.2 t saletrzaku po 2600 średnio to ile zwrócą? 

500 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj