Polecane posty

AdamKutno    167

Ekoschematy na 1 i 2 klasie, człowieku, przecież niedługo dopłaty nie będą nic znaczyć, jak masz jakieś nieużytki, 5 klasę czy łąki, to możesz się bawić w uprawianie dopłat. 

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    571
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Głupoty to ty piszesz. Sory ale ja pracuje na gospodarstwie żeby zarobić na chleb i utrzymanie rodziny. A nie po to żeby kogoś dorabiać i moc się pochwalić przed sąsiadem  ile to ja pszenicy czy rzepaku zebrałem albo mleka nadoilem. Jakbym miał zboża to wolałbym zebrać mniej przy minimalnych kosztach niż dużo przy ogromnych. I końcowy rozrachunek by był ten sam albo więcej zostało by przy mniejszym zbiorze. Jak pisałem wcześniej W życiu bym nie kupił nawozu po takiej cenie przy słabej cenie za płody. Chcą doprowadzić rolnictwo do upadłości niech doprowadzają. Dopóki unia będzie dawać dopłaty to będę robił tak żeby jak najwięcej tych dopłat wyciągnąć bez roboty . Po co się zacharowywac żeby później być uzależnionym od tego czy za pszenicę mi zapłacą 800 zł czy 1800 zł, albo 1 zł za mleko a może 2 zł. Jedni narzekają na te ekoschematy a ja jestem zadowolony bo bez roboty wpadnie kilkadziesiąt tys więcej. Może niektórzy mają taką misje żeby nie wiem co to muszą zebrać więcej niż sąsiad. Mimo iż dołożą do interesu to musi być te 8-9 ton pszenicy. Sory ale ja nie z tych. Jak warunki gospodarcze sprzyjają to można się w to bawić ale nie w takich czasach jak są teraz lub były w tamtym roku. 

Nie do końca się z Tobą zgodzę tym razem. Staram się zawsze osiągnąć możliwie największy plon przy racjonalnych kosztach ale nie tak że nie sypnę albo więcej z ekoschematów wyciągnę. Nie obchodzi mnie czy to mniej czy więcej od sąsiada z tym że z tego co pamiętam mam lepsze grunty. Jak mniej zbiorę to później muszę więcej kupić i tu też trzeba kalkulować co się lepiej opłaca bo hektarów mało tak na styk by wykarmić bydło jakie mam.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932

Podałem swój przykład. Każdy robi tak jak uważa. Też maksymalizuje zyski przy czym staram się obniżyć jak najbardziej mogę koszta. I jak w coś inwestuje to nigdy nie zakładam że osiągnę plon maksymalny możliwy do uzyskania przy sprzyjającej pogodzie i warunkach

Oglądam Wojciechowskiego na Polsacie. Dawno takich głupot nie słyszałem. Aż prowadzący wymownie oczami przewraca na to co słyszy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    571

Też patrzę to jest dopiero "odpowiedni człowiek na właściwym miejscu" całkowicie odrealniony od rzeczywistości

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

To nie na Ukrainie jest ? Tanie zboże załatwiał podobno 

Soji to nam nie przywiozą po 1000 zł :d 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    571

Przywiozą ale nie dla nas tylko dla firm paszowych. Dla nich kokosy a dla nas figa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410    10
4 godziny temu, AdamKutno napisał:

Głupoty piszesz, jak sobie wyobrażasz intensywną uprawę rzepaku czy pszenicy bez azotu? Nie ma w ogóle o czym gadać, można zmniejszyć nawożenie, ale nie odpuścić, bo w jednym roku idziesz z torbami. Ci, którzy mają mniej ziemi muszą intensyfikować produkcję, by żyć, by utrzymać hodowlę z małego areału. Azot brałem w lipcu i sierpniu (3700-4200) , 5500 raczej bym nie dał, ale po co mądrujecie, że ktoś kupił. Ja też jestem wściekły, żal mi wszystkich, którzy kupili. Bo ciężko pracują, a zostali wydymani. Każdy słyszał, że może zabraknąć gazu itd. 

 

 

 

 

 

A jak według ciebie,wygląda ekologia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2454
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Podałem swój przykład. Każdy robi tak jak uważa. Też maksymalizuje zyski przy czym staram się obniżyć jak najbardziej mogę koszta. I jak w coś inwestuje to nigdy nie zakładam że osiągnę plon maksymalny możliwy do uzyskania przy sprzyjającej pogodzie i warunkach

Oglądam Wojciechowskiego na Polsacie. Dawno takich głupot nie słyszałem. Aż prowadzący wymownie oczami przewraca na to co słyszy 

Gada od rzeczy to fakt, ale dziennikarz też tak za szczególnie nie zna się na rolnictwie. Same ogólnikowe pytania, ktoś obeznany w temacie to by od razu wypunktował Wojciechowskiego

1 godzinę temu, ubogiwladek napisał:

To nie na Ukrainie jest ? Tanie zboże załatwiał podobno 

Soji to nam nie przywiozą po 1000 zł :d 

Wrócił, powiedział że dla tych co przetrzymali zboża załatwi rekompensaty 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    503
5 godzin temu, masa24 napisał:

Tylko po co kupują u niego w czasach internetu i dużej ilosci firm zajmujących się sprzedażą 

U nas gosp. przeważnie do kilkunastu do 40 - 50 ha, więc nikt nie szuka towaru na drugim końcu Polski, żeby parę złotych taniej było.. Druga kwestia to taka, że skupuje zboża, rzepak, kukurydzę po w miarę "dobrej" cenie, bez większych wymysłów, płaci zawsze do 7 dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8540
3 godziny temu, krzychu121 napisał:

Dopóki unia będzie dawać dopłaty to będę robił tak żeby jak najwięcej tych dopłat wyciągnąć bez roboty .

Dopłaty bez roboty?jaja se robisz?przecież to jest tylko zwrot kosztu uzyskania tych dopłat.

 

3 godziny temu, krzychu121 napisał:

ja jestem zadowolony bo bez roboty wpadnie kilkadziesiąt tys więcej.

Żeby ci nie wpadło, co rok mają być niższe stawki i uzależnione ile ha będzie do każdego eko

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173

Pis znowu zrobił nas w bambuko że chciał wprowadzić siew azotu od 1 lutego i lipa tylko mydlenie oczu i jeszcze zima wróciła a ja już rozsiewacz założył i po co słuchać gadania o wcześniejszym zasilaniu azotem jak to wszystko nie wypaliło.

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7619
51 minut temu, jacu napisał:

Pis znowu zrobił nas w bambuko że chciał wprowadzić siew azotu od 1 lutego i lipa tylko mydlenie oczu i jeszcze zima wróciła a ja już rozsiewacz założył i po co słuchać gadania o wcześniejszym zasilaniu azotem jak to wszystko nie wypaliło.

Zima sypie śniegiem , w h*ja to zima zrobiła .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

To stosowanie nawozu od 1 lutego to był taki "temat zastepczy" aby odwrócić uwagę rolników.

W międzyczasie UE przygotowało się do zniesienia ceł na import z UA.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ViveN    18
Dnia 2.02.2023 o 20:16, wied7min napisał:

W jakim okresie najlepiej siać siarczan potasu pod porzeczki?

Na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Mocznik polski z inhibitolem 3000 tys brutto u lokalnego. 2 tiry mają przyjechać. Koleś wyczuł sprawę był pusty a towar który miał był w komis i czekal na nową cenę. 

Można kur...... normalna cenę zrobić. To robili z ludzi debili 2 lata i ciągnęli kasę. A inne składy które zostały z towarem panika. Jeden właściciel miał zawał. Podobno milion w plecy.

Ale jak zdrożała z 1.5tys na 3 tys to odrazu i dobrze było.

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Coś mi się zdaje że wcześniej jak kupił po 1500 a cena wzrosła do 3000 czy więcej to nic nie mówił i nie chciał się podzielić nadwyżka a do straty już ma mu państwo dopłacać ?

  • Like 7
  • Thanks 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, jacu napisał:

Pis znowu zrobił nas w bambuko że chciał wprowadzić siew azotu od 1 lutego i lipa tylko mydlenie oczu i jeszcze zima wróciła a ja już rozsiewacz założył i po co słuchać gadania o wcześniejszym zasilaniu azotem jak to wszystko nie wypaliło.

To TY nie masz własnego rozumu mieli uchwalić że sypie śnieg i można siać , znam takiego co posiał saletrosan na rzepak 28 stycznia , bedą warunki to sie posieje raz są 10 lutego innym razem 15 marca, do następnego roku wprowadzą , ale dobowa temperatura będzie musiała być powyej 3 stopnie

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8540
9 godzin temu, galan99 napisał:

Zima sypie śniegiem , w h*ja to zima zrobiła .

Faktycznie, śnieg na początku lutego to jebitna anomalia w czasach ,,ocieplenia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

Był pazerny myślal żę będzie po 8 tyś . jak większość 

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

Co ku..a miał import po 3200 a kupował po 5500 polski, tego nie da się odsłuchać, tak to jest jak po 89" żondzo żydowsko-ukraińskie parchy

  • Like 5
  • Haha 1
  • Confused 2

"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj