Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
alandil    279

Tak podpowiada myślenie na chłopski rozum. Ten sam rozum podpowiadał, żeby nie sprzedawać w żniwa rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnys    42

Mam 51 lat Pracuje po świećije od lat  ,,,kto pracować umie ten niech szuka roboty poza rolnictwem , ,, nikt nie wygra konkurenci z rolnictwem ukrów , przy otwartych granicach i bez kontroli fitosanitarnych  towarów żywnościowych ,

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    482
7 minut temu, alandil napisał:

Tak podpowiada myślenie na chłopski rozum. Ten sam rozum podpowiadał, żeby nie sprzedawać w żniwa rok temu.

tez sam rozum podpowiada żeby głosować na PIS bo oni swoi, może i dy . ją ale za to z miłością, patriotycznie i po katolicku

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    966
5 minut temu, czarnys napisał:

Mam 51 lat Pracuje po świećije od lat  ,,,kto pracować umie ten niech szuka roboty poza rolnictwem , ,, nikt nie wygra konkurenci z rolnictwem ukrów , przy otwartych granicach i bez kontroli fitosanitarnych  towarów żywnościowych ,

Ja mam trochę więcej lat od Ciebie to kto mnie starego dziada do roboty weźmie?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnys    42

stary dziad to i ja ,,,szukaj bo nikt ci nic za darmo nie da , a jak da to policzy w podwójnie i jeszcze powie że wdzijęczny być musisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    185

Azoty Tarnów wysyłaja SMS że :

Dzień dobry Nowa oferta na  nawóz SALMIX 2 z Tarnowa. Aktualna cena 1080 zł(netto) za tonę, odbiór własny.Nawóz w BB 500kg. Kontakt: 146373905
Zamówienia na adres: Krzysztof.spinda@grupaazoty.com

żenada szukają frajera chyba panikują bo podobno w Niemczech mocznik już po 1300zl oczywiście import 

Macie nie kupować polskich nawozów bo ja mam w pamięci jak nawozy drozały to zrywali kontrakty i nie realizowali umowy a do Niemczech czy upadliny wysyłali nawozy wagonami i sprzedawali tam o tys zł na tonie taniej i teraz z upadliny przyjeżdża zboże produkowane z tych nawozów co nam ich nie sprzedali 

Proszę każdego o zastanowienie się przed zakupem i nie wybieranie polskich nawozów nawet jakby były tańsze niech je teraz wyślą do Niemców nie bądźcie frajerami 

Niech grupa azoty upadnie nie głosowac na PiS i PO głosuj na konfederację lub agro unię nawet jak się z nimi nie zgadzacie mentalnie bo trzeba wbić klina i wsadzić chołote za kraty to oszuści grają wami jak pionkami tam na władzy to korupcja i bezprawie niech brałn przejmie władze i za kraty kaczkę i Donalda 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
4 godziny temu, ws71 napisał:

Dowiedz  sie jako oficjalnie nakazy obowiązywały  w Niemczech podczas tegorocznej zimy, byłeś w Rosji europejskiej skoro tak piszesz?

To nie ma znaczenia jakie były nakazy w Niemczech. Fakty są takie, że nikt w Europie nie zamarzł (może poza  paroma żulami na ogródkach działkowych) wbrew ruskiej propagandzie, która tym straszyła. Nie byłem i nie potrzebuję, żeby wiedzieć jak tam jest.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2286
15 minut temu, Zodiax napisał:

Azoty Tarnów wysyłaja SMS że :

Dzień dobry Nowa oferta na  nawóz SALMIX 2 z Tarnowa. Aktualna cena 1080 zł(netto) za tonę, odbiór własny.Nawóz w BB 500kg. Kontakt: 146373905
Zamówienia na adres: Krzysztof.spinda@grupaazoty.com

żenada szukają frajera chyba panikują bo podobno w Niemczech mocznik już po 1300zl oczywiście import 

Macie nie kupować polskich nawozów bo ja mam w pamięci jak nawozy drozały to zrywali kontrakty i nie realizowali umowy a do Niemczech czy upadliny wysyłali nawozy wagonami i sprzedawali tam o tys zł na tonie taniej i teraz z upadliny przyjeżdża zboże produkowane z tych nawozów co nam ich nie sprzedali 

Proszę każdego o zastanowienie się przed zakupem i nie wybieranie polskich nawozów nawet jakby były tańsze niech je teraz wyślą do Niemców nie bądźcie frajerami 

Niech grupa azoty upadnie nie głosowac na PiS i PO głosuj na konfederację lub agro unię nawet jak się z nimi nie zgadzacie mentalnie bo trzeba wbić klina i wsadzić chołote za kraty to oszuści grają wami jak pionkami tam na władzy to korupcja i bezprawie niech brałn przejmie władze i za kraty kaczkę i Donalda 

Cena normalna, może nawet za wysoka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1496
2 godziny temu, ws71 napisał:

10lat tam przesiedziałem [Ukraina ,Rosja], dokładnie wpisujesz sie w narrację propagandowa która jest tłoczona do głów polskich jak i rosyjskich. Z tego dobrobytu korzystają  na potęgę Duńczycy,Niemcy a my jak zwykle z motyką na słońce. Co do techniki to nie jest ona finezyjna bo taka nie może być że względu na warunki atmosferyczne jak i kulturę techniczną ludzi i odległości , rozmieszczenie infrastruktury.Z ich ponad 5000 głowic niech eksploduje 1000 nie ma tego świata który obecnie znamy, co  za bzdury lansujesz o podboju świata nikt normalny na to nie pójdzie[militarnie], a gospodarczo to obecnie jest jeden wygrany, zresztą jeżeli popatrzymy wstecz to to państwo dzieki rozpierduchą w Europie zarabiało setki mld $, to państwo wsparło drobną kwotą Lenina i jego drużynę w latach 1918-22 do 200 mln ówczesnych $.Koniec bo to totalnie nie na temat i ktoś może sie bardzo zdenerwować .

Dodam że udokumentowanych wybuchów jądrowych jest jakieś 1600 + te nie rejestrowane, użyciem broni jądrowej to nie tylko Hiroszima i Nagasaki więc nawet użyty cały Arsenal nie doprowadzi do apokalipsy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
20 minut temu, Zodiax napisał:

Azoty Tarnów wysyłaja SMS że :

Dzień dobry Nowa oferta na  nawóz SALMIX 2 z Tarnowa. Aktualna cena 1080 zł(netto) za tonę, odbiór własny.Nawóz w BB 500kg. Kontakt: 146373905
Zamówienia na adres: Krzysztof.spinda@grupaazoty.com

żenada szukają frajera chyba panikują bo podobno w Niemczech mocznik już po 1300zl oczywiście import 

Macie nie kupować polskich nawozów bo ja mam w pamięci jak nawozy drozały to zrywali kontrakty i nie realizowali umowy a do Niemczech czy upadliny wysyłali nawozy wagonami i sprzedawali tam o tys zł na tonie taniej i teraz z upadliny przyjeżdża zboże produkowane z tych nawozów co nam ich nie sprzedali 

Proszę każdego o zastanowienie się przed zakupem i nie wybieranie polskich nawozów nawet jakby były tańsze niech je teraz wyślą do Niemców nie bądźcie frajerami 

Niech grupa azoty upadnie nie głosowac na PiS i PO głosuj na konfederację lub agro unię nawet jak się z nimi nie zgadzacie mentalnie bo trzeba wbić klina i wsadzić chołote za kraty to oszuści grają wami jak pionkami tam na władzy to korupcja i bezprawie niech brałn przejmie władze i za kraty kaczkę i Donalda 

A jak będą tańsze od importu, to też nie kupować? Pamiętam, jak po wyborach niektórzy celebryci, działacze, sympatycy  PO apelowali, żeby nie kupować polskiej żywności, bo PiS wygrało głosami polskich rolników. Tak z ciekawości zapytam co o takim apelu i o ludziach go głoszących sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1496

tonący okręt to brzytwy się łapie, proste.

2 lata rekordowe zyski to teraz rok na zero przecież można by funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1318
1 godzinę temu, Andpol napisał:

To w żniwa trzeba wszystko sprzedawać o ile b.kupować tylko po jakiej cenie? k**wa sam już nie wiem co robić przez tą j**aną upadlinę? 

 Ludzie będą mieć dylemat co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    185
8 minut temu, tmk1974 napisał:

A jak będą tańsze od importu, to też nie kupować? Pamiętam, jak po wyborach niektórzy celebryci, działacze, sympatycy  PO apelowali, żeby nie kupować polskiej żywności, bo PiS wygrało głosami polskich rolników. Tak z ciekawości zapytam co o takim apelu i o ludziach go głoszących sądzisz?

Nie interesują mnie celebryci ja jestem zwykły rolnik i widzę co się dzieje z naszym krajem trzeba go ratować chwała POLSKA nie Ukraina jestem Polakiem trzeba zniszczyć wroga czyli Żydów Rosję i upadline 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1496

no kto gospodarzy na 4b-6 klasach to też bym się zastanawiał czy nie rzucić tego wszystkiego. 

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

Zbiory zbóż na Ukrainie skurczą się do 46 mln ton

Ministerstwo Polityki Rolnej i Żywnościowej potwierdziło, że w 2023 roku plony zbóż na Ukrainie wyniosą blisko 46 mln ton.

„Będzie zebranych około 46 mln ton zboża. To o 10-15% mniej niż przed rokiem. Ale wewnętrzne zużycie zboża na Ukrainie wynosi 18 mln ton, więc zboża na wewnętrzne potrzeby nie zabraknie” – powiedział.

Wysocki zaznaczył, że tegoroczne zbiory na Ukrainie rozpoczęły się późno, ale w Odessie wymłócono już 100 tys. ton jęczmienia ozimego. Według niego tempo żniw będzie z każdym dniem przyspieszać, a już w lipcu w całym kraju rozpoczną się aktywne żniwa.

Wiceminister zaznaczył, że jest jeszcze za wcześnie, by mówić o cenach eksportowych ukraińskiego zboża - będą one znane bliżej jesieni.

„Teraz ceny eksportowe zboża spadły. Mam jednak nadzieję, że bliżej września ceny eksportu produktów rolnych zbliżą się do wskaźników z poprzedniego roku” – dodał Wysocki.

 

Andrzej Bąk

Źródło: Ministerstwo Polityki Rolnej i Żywnościowej Ukrainy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1496

teraz na Ukrainie dopiero powstaną wielkie fermy bo dotychczas szło głównie zboże i zaraz się okaże że tylko pszenica konsumpcyjna i rzepak będą dawały jakkolwiek dochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276
20 minut temu, Tigon napisał:

Dodam że udokumentowanych wybuchów jądrowych jest jakieś 1600 + te nie rejestrowane, użyciem broni jądrowej to nie tylko Hiroszima i Nagasaki więc nawet użyty cały Arsenal nie doprowadzi do apokalipsy. 

tylko te wybuchy nie były "na raz " w ciągu 2-3 dni, to jedno, po drugie, dotknęły głównie niezamieszkałych terenów, po trzecie, większośc to wybuchy testowe, małej mocy

zastanów się, jakie efekty miałoby na przykład uderzenie jądrowe w tereny niestabilne tektonicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1846
10 minut temu, Tigon napisał:

Dodam że udokumentowanych wybuchów jądrowych jest jakieś 1600 + te nie rejestrowane, użyciem broni jądrowej to nie tylko Hiroszima i Nagasaki więc nawet użyty cały Arsenal nie doprowadzi do apokalipsy. 

Ponad 90 % tych wybuchów to wybuchy podziemne[podwodne]? kolego czyli teoretycznie bez wiekszego wpływu, po detonacji ,,Matki diabła'' nawiekszego ładunku stworzonego przez człowieka do tej pory? raczej sie już nie praktykuje tego typu doświadczeń na powierzchni ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1496
8 minut temu, jahooo napisał:

tylko te wybuchy nie były "na raz " w ciągu 2-3 dni, to jedno, po drugie, dotknęły głównie niezamieszkałych terenów, po trzecie, większośc to wybuchy testowe, małej mocy

zastanów się, jakie efekty miałoby na przykład uderzenie jądrowe w tereny niestabilne tektonicznie

Były i małe i duże, owszem może umrzeć prawie 90% populacji ale nie zakończy się to apokalipsą jaka jest nam wmawiana.Poza tym nie jest możliwe wykorzystanie nawet 30% stanu głowic bo nie ma technicznie takiej możliwości. 70% leży w magazynach.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593

Wymarcie 90% ludności to cofnięcie się gdzieś tak do XVIII wieku.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
28 minut temu, Zodiax napisał:

Nie interesują mnie celebryci ja jestem zwykły rolnik i widzę co się dzieje z naszym krajem trzeba go ratować chwała POLSKA nie Ukraina jestem Polakiem trzeba zniszczyć wroga czyli Żydów Rosję i upadline 

A masonom i cyklistom łaskawie darujesz życie? 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedzial    0

Panowie jeśli najpierw złożyłem wniosek o dopłaty do pszenicy, a następnego dnia wysłałem wniosek o płatności obszarowe to coś mogą odrzucić mój wniosek? Jeśli tak to co zrobić? Wycofać i złożyć jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez lucekxxx
      This could be your lucky break, enter now!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj