Polecane posty

Tomek90    2274
25 minut temu, Pafnucy12 napisał:

nie . jeden. twoje urojenia jak zwykle fascynujące.. :D

🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    245

Dostał ktoś odmowę płatności za zboże sprzedane innemu rolnikowi ? 
Podobno Skupujący musi posiadać PKd 46 …. 

 

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karagana    113
4 godziny temu, bizon1 napisał:

Dostał ktoś odmowę płatności za zboże sprzedane innemu rolnikowi ? 
Podobno Skupujący musi posiadać PKd 46 …. 

W rozporządzeniach masz zapisy:

"który dokonał sprzedaży pszenicy lub gryki podmiotom prowadzącym działalność w zakresie obrotu zbożami, skupu lub przetwórstwa zbóż, jak również podmiotom skupującym zboża w związku z prowadzoną przez te podmioty produkcją zwierzęcą..." 

Nie ma nic o PKD. Jeśli ktoś twierdzi, że musi być określone PKD, niech poda podstawę prawną. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
8 godzin temu, Wicherek napisał:

 

Teraz młodego Gryna promujesz?  Żałosne.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266
12 godzin temu, skywalker89 napisał:

Miałem dzisiaj podobny problem, chodzi o to że zanim dodasz załączniki do wniosku musisz je wcześniej osobno podpisać elektronicznie, dodać jako załączniki i dopiero podpisać dokument bo w rzeczywistości podpisujesz niby tylko ten dokument bez załączników..  dziwne no ale cóż 

to niestety tylko interpretacja ARiMR

 

12 godzin temu, skywalker89 napisał:

Miałem dzisiaj podobny problem, chodzi o to że zanim dodasz załączniki do wniosku musisz je wcześniej osobno podpisać elektronicznie, dodać jako załączniki i dopiero podpisać dokument bo w rzeczywistości podpisujesz niby tylko ten dokument bez załączników..  dziwne no ale cóż 

jak dodałem jpg do wniosku , to po podpisaniu profilem zaufanym w agencji nie potrafią tego odczytać, normalnie kwadratura koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    245
4 godziny temu, Karagana napisał:

W rozporządzeniach masz zapisy:

"który dokonał sprzedaży pszenicy lub gryki podmiotom prowadzącym działalność w zakresie obrotu zbożami, skupu lub przetwórstwa zbóż, jak również podmiotom skupującym zboża w związku z prowadzoną przez te podmioty produkcją zwierzęcą..." 

Nie ma nic o PKD. Jeśli ktoś twierdzi, że musi być określone PKD, niech poda podstawę prawną. 

Właśnie PKD 46.11 jest spójne z tym rozporządzeniem dodatkowo we wniosku trzeba obowiązkowo podać NIP skupującego a wiadomo że rolnik ryczałtowy posługuje się peselem

w top agrar jest wywiad z Zarudzkim i powiedział że obrót zboża między rolnikami to oscylator 

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349
1 godzinę temu, tmk1974 napisał:

Teraz młodego Gryna promujesz?  Żałosne.......

A to synek ? Ktoś tu kiedyś pisał ze nie , widać na rolnictwie w Polsce znają się tylko ci o nazwisku Gryn . Dziwne ze tak są promowani 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Nikt przecież nie będzie masa24 promował skoro już jeden masa zrobił karierę jako świadek koronny.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    277

Na dopłaty nie można sprzedać rolnikowi, który jest na ryczałcie. Gdzieś na stronie o rolnictwie o tym czytałem. Musi być na VAT, musi mieć zwierzęta, może kupić od ryczałtowego. 

To takie absurdalne, bo ktoś kto jest na ryczałcie i chce kupić pasze od drugiego rolnika, to nie kupi, albo musi płacić cenę "rynekowa+dopłata"

Ale co teraz jest normalne w tym biznesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karagana    113
1 godzinę temu, bizon1 napisał:

Właśnie PKD 46.11 jest spójne z tym rozporządzeniem dodatkowo we wniosku trzeba obowiązkowo podać NIP skupującego a wiadomo że rolnik ryczałtowy posługuje się peselem

w top agrar jest wywiad z Zarudzkim i powiedział że obrót zboża między rolnikami to oscylator 

Jasne jest, że do dopłat musi zboże być sprzedane komuś, kto wystawi fakturę VAT, czyli rolnik ryczałtowy odpada. Natomiast chodzi mi o te PKD.

Zasadniczo kody PKD muszą być zgodne z prowadzoną działalnością, ale to kwestia przepisów dotyczących statystyki publicznej. I odpowiedzialność i kary też są z przepisów o statystyce. Natomiast brak jakiegoś PKD we wpisie firmy nie powoduje nieważności jej działań (ogólnie, bo są szczególne regulacje).

Podmiot skupujący może wystawić fakturę VAT za zboże i jest ona ważna, nawet jeżeli w swoich PKD ten skupujący nie ma obrotu zbożami. 

W rozporządzeniach jest "dokonał sprzedaży ... podmiotom prowadzącym działalność w zakresie obrotu, skupu lub przetwórstwa zbóż, jak również podmiotom skupującym zboża w związku z prowadzoną przez te podmioty produkcją zwierzęcą w okresie od dnia.." 

Moim zdaniem ARiMR oceniając, czy skupujący jest "podmiotem prowadzącym działalność..." powinna kierować się faktyczną działalnością skupującego, a nie jego kodami PKD, bo one są tylko statystyczne i nie ma podstaw prawnych do tego, żeby odmówić komuś płatności tylko dlatego, że skupujący nie miał właściwego kodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilJXU105    8
28 minut temu, KULAWA_KOZA napisał:

U nas 800 płacą , jest szansa na 1000 przed zniwami.

Raczej nie bo giełdy idą w dół,a do tego Telus ogłosił że przedłużają sprzedaż na wnioski o dopłaty do 15 lipca więc w poniedziałek szykują się następne obniżki na słupach. Trochę to jest dziwne bo kto liczył na dopłaty to myślę że uwinal się ze sprzedażą do wczoraj. Mi zostało kilkadziesiąt ton ale i tak bym już więcej nie wyciągnął z dopłat i liczyłem że jak skończy się sprzedaż na te wnioski to cena ruszy do góry a tu przed żniwami już nie ma szans na podwyżki 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

Jakie macie ceny za jęczmień ? Zniwa za tydzień może by coś sprzedać 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilJXU105    8
5 minut temu, drobny napisał:

Jakie macie ceny za jęczmień ? Zniwa za tydzień może by coś sprzedać 🤔

660 netto cefetra Pawłów lubelskie. W czwartek spadek byl z 680.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

jak spadnie do 500zł to jak ktoś ma zamiar kupować polifoskę pod przyszłą uprawę to bardziej opłaca się zostawić plon główny na polu.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt8188    130

kiedy pieniadze za drugi nabor pszeniccy , pszenzyto i nawozowe? bo planuje kolejne inwestycje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
8 minut temu, fendt8188 napisał:

kiedy pieniadze za drugi nabor pszeniccy , pszenzyto i nawozowe? bo planuje kolejne inwestycje:)

ja jeszcze za pierwsze nie otrzymałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuzig300    18

Ja wam mówi jak Putin nie jebnie atomówki to pszenica będzie po pincet w żniwa a rzepuś po 1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt8188    130
2 minuty temu, grys napisał:

ja jeszcze za pierwsze nie otrzymałem 

dojdzie napewno naa dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

pszenica kons. 840 kukurydza 780 pszenżyto 700 jenczmien 720 zepak 1750 netto na gospodastwie ofeta z wczoraj TJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3247
2 godziny temu, alandil napisał:

Na dopłaty nie można sprzedać rolnikowi, który jest na ryczałcie. Gdzieś na stronie o rolnictwie o tym czytałem. Musi być na VAT, musi mieć zwierzęta, może kupić od ryczałtowego. 

To takie absurdalne, bo ktoś kto jest na ryczałcie i chce kupić pasze od drugiego rolnika, to nie kupi, albo musi płacić cenę "rynekowa+dopłata"

Ale co teraz jest normalne w tym biznesie...

Mi w odr powiedzieli że mają zmienić system żeby nie było nip kupującego wtedy vatowiec może sprzedać I wystawić fv dla ryczałtowca bez nip.

Ale kiedyś każdy mógł mieć nip nawet I ryczałtowiec i duzo starszych osób ma,tylko młodzi nie mają nip ,kiedyś to nawet było potrzebne do zwrotu akcyzy paliwa rolniczego że pisali fv dla ryczałtowca z nip

Edytowano przez Strongman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    501
1 godzinę temu, Karagana napisał:

Jasne jest, że do dopłat musi zboże być sprzedane komuś, kto wystawi fakturę VAT, czyli rolnik ryczałtowy odpada. Natomiast chodzi mi o te PKD.

Zasadniczo kody PKD muszą być zgodne z prowadzoną działalnością, ale to kwestia przepisów dotyczących statystyki publicznej. I odpowiedzialność i kary też są z przepisów o statystyce. Natomiast brak jakiegoś PKD we wpisie firmy nie powoduje nieważności jej działań (ogólnie, bo są szczególne regulacje).

Podmiot skupujący może wystawić fakturę VAT za zboże i jest ona ważna, nawet jeżeli w swoich PKD ten skupujący nie ma obrotu zbożami. 

W rozporządzeniach jest "dokonał sprzedaży ... podmiotom prowadzącym działalność w zakresie obrotu, skupu lub przetwórstwa zbóż, jak również podmiotom skupującym zboża w związku z prowadzoną przez te podmioty produkcją zwierzęcą w okresie od dnia.." 

Moim zdaniem ARiMR oceniając, czy skupujący jest "podmiotem prowadzącym działalność..." powinna kierować się faktyczną działalnością skupującego, a nie jego kodami PKD, bo one są tylko statystyczne i nie ma podstaw prawnych do tego, żeby odmówić komuś płatności tylko dlatego, że skupujący nie miał właściwego kodu. 

Ile można to powtarzać, a ludzie wraz nie rozumiejo. Jeżeli sprzedaje vatowiec, to on wystawia fakturę vat. Jeżeli sprzedaje ryczałtowiec, on dostaje fakturę RR. Przepraszam, ale jak takie coś czytam, i to już nie pierwszy raz, to mnie kichy przekręca.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj