Polecane posty

miwigos    3528
8 godzin temu, jajanek1 napisał:

ja żyje z uprawy , a on z takich gamoni jak ty

jak by żył z uprawy to pewnie by soje uprawiał

kwas o którym coś słyszałeś , a pojęcia nie masz  może i nie sprzyja symbiozie soi z bakteriami , ale to nie znaczy że  soja słabo plonuje na ph 4

na podkarpaciu i w małopolsce jak się ogląda filmy na  YT promujące uprawe soi w polsce i słyszy jak   rekiny polskiego rolnictwa  na I klasie i przy wysokich zawartościach PK mają problemy z 3 tonami z hektara to  chłopie my tu  boki zrywamy od śmiechu , większość już się z odżywek wyleczyła  całkowicie i do 3 ton to się wstyd przyznać . Pomału się całkowicie z nawożenia wycofują i 4 tony z hektara nikogo tu  nie dziwi  hahha  mikroklimat  i  ciężkawa  gleba która trzyma wilgoć i chemie  żeby soi nie uszkodziła przy doglebówce się w soi liczy a nie twoje farmazony o kwasie i nawożeniu . Jak bym ci pokazał  wyniki analizy  gleby na której plonuje soja ponad 4 tony to by ci czapka spadla z tego pustego czajnika

To przyjedż do WLKP. pólnocnej jak  będą 2 tony to jest sukces, sieją 2-3 lata i kończą przygode z tą rośliną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Osadkowski Cebulski pszenica wczoraj ilości samochodowe. 

Pasza 750 jakość  850  netto zabierają na porty  okolice tylko taniej. Wczoraj podrożało o 40 zł. 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83

Przysłali dopłaty do pszenżyta i jęczmienia. 2 tyg. temu była decyzja, kasa dopiero dzisiaj na koncie. Teraz jeszcze nawozowe i siew wojenny zostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Wpłyneło za rzepak i kukurydze, zostało tylko materiał siewny, ten wojenny , wcześejszy wycofany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
3 minuty temu, miwigos napisał:

 zostało tylko materiał siewny, ten wojenny , wcześejszy wycofany

mi tak samo tylko mat. siewny został

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

Słuchając radia i propozycji ustaleń z ukraińcami dochodzę do wniosku  że o ile zabłąkane transporty nie rozładują się po drodze w Polsce , to pojadą do portów niemieckich i litewskich.

Czyli teoretycznie nas nie zaleją w kraja, a w praktyce nasze nie wyjedzie z kraju bo nikt go kupić nie będzie chciał. Czyli jakby nie stanąć to ... tellus z przodu🤷‍♂️

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniszek1    31

Na bank zabłąkają się jakieś transporty u nas. I na bank jak pojedzie do Niemiec to wróci ona do nas. Jak nie w postaci ziarna to w produktach.  Tak jak mówisz jak by nie było  to mamy pozamiatane kolejny rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
27 minut temu, Agrest napisał:

Słuchając radia i propozycji ustaleń z ukraińcami dochodzę do wniosku  że o ile zabłąkane transporty nie rozładują się po drodze w Polsce , to pojadą do portów niemieckich i litewskich.

Czyli teoretycznie nas nie zaleją w kraja, a w praktyce nasze nie wyjedzie z kraju bo nikt go kupić nie będzie chciał. Czyli jakby nie stanąć to ... tellus z przodu🤷‍♂️

Zapomniałeś dopisać...Telus i Upaina 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markos239    108
1 godzinę temu, biznesmen95 napisał:

U mnie wczoraj przyszło za pszenżyto. Ostatnio przyszło za dach z kpo. Ale za nawoz cisza.

Jak Ci za dach przyszło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38
2 minuty temu, slawekz1975 napisał:

cra kujawy dzis przelew za pszenzyto sprzedane poczatek maja

Miałeś wcześniej pozytywną decyzję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

U mnie bez detycji , 12 dni wczesniej sms że do sprawy..... dołączono nowy dokument, myslałem że to wsztrzymanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644
3 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Zapomniałeś dopisać...Telus i Upaina 😡

Telusa wkleiłem tu jako substytut pewnej części ciała w powszechnym powiedzeniu - jakby się nie odwrócić to d... z tyłu ( tam błąd bo napisałem z przodu, ale to też można pod część ciała podciągnąć😜)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38
1 godzinę temu, miwigos napisał:

U mnie bez detycji , 12 dni wczesniej sms że do sprawy..... dołączono nowy dokument, myslałem że to wsztrzymanie 

Pytanie czy dostaje przelew ktoś, kto wcześniej miał decyzję o niezałatwieniu sprawy w terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Agrest napisał:

Telusa wkleiłem tu jako substytut pewnej części ciała w powszechnym powiedzeniu - jakby się nie odwrócić to d... z tyłu ( tam błąd bo napisałem z przodu, ale to też można pod część ciała podciągnąć😜)

Byle zdrowie bylo reszta jest nieważne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, tofik420 napisał:

Jakieś strajki się szykują. Ale z tego co wiem to PiS organizuje w imieniu rolników.

Przeciw sobie,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 minutę temu, Pafnucy12 napisał:

Przeciw sobie,?

A co w tym dziwnego, to ma długą tradycję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
2 godziny temu, krzysiek1979 napisał:

U mnie wczoraj przelew za sprzedany jęczmień.

A pszenica pasza po 730 kons. 800-880 ruchu brak na skupie. 

Kiedy decyzję miałes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

A decyzja jakaś przychodzi , ja nic nie dostałem , pamietacie ile to miało być do hektara rzepaku i kuku w kujawsko-pomorskim i  wielkopolsce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj