Polecane posty

Meg5    125

 

  • Like 1
  • Haha 1

"Śpij NARODZIE zniewolony, taki jesteś wciąż zmęczony!
Śpij NARODZIE snem głupiego, gdy się obudzisz nie będzie niczego"
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
2 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Na ulice powinna wyjść każdy segment rolnictwa, niestety tak nie będzie bo jednych niskie ceny np. zboża cieszą innych przerażają. 

Co do truskawek to to co powiem bedzię brutalne ale prawdziwe. Niech k**wa bardziej sąsiad sąsiadowi podkupuje pracownika i włazi mu w tyłek. 4-4,5 zł za łubiankę, pełne wyżywienie to jak ma to się bilansować, nie ma chyba innej gałęzi rolnictwa gdzie pracownik czuje się jak współwłaściciel plantacji. Ludzie po trosze są sami sobie winni bo dają więcej aby tylko wyrwać pracownika.

Żeby nie było sam mam truskawki, w tamtym roku 2,5 od łubianki, woda i jakaś drożdżówka po mojej stronie. W tym roku to samo. Najbardziej wkurzające jest to, że jak drogi towar to już cię liczą ile to nie zarobiłeś i że chcą podwyżkę. Ciekawe czy jak byli by na etacie to też tak śmiało domagali by się większej kasy i dopytywali po ile szef spzredał towar. 

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
2 godziny temu, Wicherek napisał:

 

Czy sa miejsca w Polsce gdzie nie padało w sobotę , niedzielę  ?  u mnie spadło 35 l

U mnie pięć litrów w sobotę. Ostatni suty deszcz 8 maja, 29 litrów. Lubuskie

  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1783
2 godziny temu, Wicherek napisał:

Pewnie Heniek brał  kasę lub dziewczynki  !

Czy sa miejsca w Polsce gdzie nie padało w sobotę , niedzielę  ?  u mnie spadło 35 l

U mnie okolice Mińska Mazowieckiego spadło w sobotę rano 10l i wszystko. Dobre i to

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3497

Jak by ktoś miał objekcje kto produkuje na upainie ; https://www.money.pl/gospodarka/nowa-odslona-kryzysu-zbozowego-sprzeczne-interesy-polski-i-ukrainy-6910563162749600a.html

Z tego wyłapałem niezły dowcip :) - Od początku wojny przeznaczył na pomoc polskim rolnikom kwotę 13 mld zł, nie wszystkie pieniądze zostały już wypłacone.

Już wypłacone ????Czy w ogóle wypłacono z choć złotówke choćby z jednego programu ???? Ktoś tu nieźle tnie w gila :) wypłacone :) dobre sobie :) 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
3 godziny temu, Wicherek napisał:

Pewnie Heniek brał  kasę lub dziewczynki  !

Czy sa miejsca w Polsce gdzie nie padało w sobotę , niedzielę  ?  u mnie spadło 35 l

Bardzo dużo bo opady 2-4 mm nic nie zmieniają

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4106
1 godzinę temu, marks50 napisał:

Jak by ktoś miał objekcje kto produkuje na upainie ; https://www.money.pl/gospodarka/nowa-odslona-kryzysu-zbozowego-sprzeczne-interesy-polski-i-ukrainy-6910563162749600a.html

Z tego wyłapałem niezły dowcip :) - Od początku wojny przeznaczył na pomoc polskim rolnikom kwotę 13 mld zł, nie wszystkie pieniądze zostały już wypłacone.

Już wypłacone ????Czy w ogóle wypłacono z choć złotówke choćby z jednego programu ???? Ktoś tu nieźle tnie w gila :) wypłacone :) dobre sobie :) 

Patelus jak nic nie zrobi z przedłużeniem  blokady importu do końca roku to  już może się pakować a z nim cały pis   !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Bardzo dużo bo opady 2-4 mm nic nie zmieniają

U Ciebie nic? W gminie od 10 do 35 spadło w zależności od wioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53
2 godziny temu, marks50 napisał:

Jak by ktoś miał objekcje kto produkuje na upainie ; https://www.money.pl/gospodarka/nowa-odslona-kryzysu-zbozowego-sprzeczne-interesy-polski-i-ukrainy-6910563162749600a.html

Z tego wyłapałem niezły dowcip :) - Od początku wojny przeznaczył na pomoc polskim rolnikom kwotę 13 mld zł, nie wszystkie pieniądze zostały już wypłacone.

Już wypłacone ????Czy w ogóle wypłacono z choć złotówke choćby z jednego programu ???? Ktoś tu nieźle tnie w gila :) wypłacone :) dobre sobie :) 

Za nawóz z tamtego roku🤦 liczą do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914

Wierzchnie 5 cm zmoczy reszta spłynie pomiędzy coś zniszczy i tyle z tego. U nas na szczęście deszcze jak na razie spokojne, rozłożone w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2282

U mnie w Hrubieszowskim przez ponad miesiąc nie padało aż do poprzedniego tygodnia gdy w 3 dni spadło coś koło 70 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25755

I u mnie aura dla wczasowiczów.

Czerwiec raz 3mm raz 5mm.

 

I lekka mgła dziś o 4 rano po obfitych okolicznych opadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
5 godzin temu, bezbarwny napisał:

U mnie pięć litrów w sobotę. Ostatni suty deszcz 8 maja, 29 litrów. Lubuskie

U mnie ledwo asfalt zwilzylo. Dramat. Nadawali tydzień deszczu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125
6 godzin temu, bezbarwny napisał:

U mnie pięć litrów w sobotę. Ostatni suty deszcz 8 maja, 29 litrów. Lubuskie

Duże te Lubuskie, bo okolice Miedzyrzecza i Świebodzina tyle co pokropiło i cisza. Nie wiem czy to zaliczać do deszczu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3497
3 godziny temu, thomek napisał:

Za nawóz z tamtego roku🤦 liczą do tego

Dopłata do nawozów wynikała z pazerności zakładów azotowych a nie wojny , wtedy nawet nikt nie myślał że będzie zapchanie upainą . Wojna praktycznie zaczeła sie od marca a drogie nawozy były długo przed wojna i nawet do nich dopłacali . Jak by tak śmiesznie liczy  to trzeba by było wliczyć Gierkowska pomoc , 500+ do krowy kaczyńskiego, wielki program nawodnienia z którego skorzystqło z 50 rolników ,łapanie deszczówki itd.   pomoc z tych 13 mld :) . to dopiero obiecuja w myśl zasady dwa razy obiecać to jak raz dać :) 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody1997    49
Przed chwilą, krawiec88 napisał:

Powiat łowicki, łódzkie łącznie 17 litrów w zeszłym tygodniu. A tak to nie padało od 15 maja.

Powiat piotrkowski, od połowy maja 1,5 mm. Już wszystko żółknie. Niedługo żniwa...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121
Dnia 18.06.2023 o 15:33, witejus napisał:

Na protest 60tką?toż to obciach, tylko nowym zielonym, czerwonym, niebieskim, inaczej protest mało skuteczny🤣

Znajomy ma zielonego ursusa oraz mtz czerwonego i niebieskiego i mówi ze to nowe ciągniki na jego gospodarstwie.

TO na tym kurwi dołku co mieszkasz.  Same tęczowe macie.? TO dopiero by się wkurwiła władza jakbyście na protest takimi zajechali.

Edytowano przez NieMadry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1316

https://www.agrofoto.pl/fakty/unia-europejska/ukraina-spelnila-dwa-wymogi-warunkujace-rozpoczecie-negocjacji-akcesyjnych-z-ue,132832.html

Możemy rozpocząć już odliczanie do likwidacji swoich gospodarstw.Ukraina będzie miała z 20 lat ulgowe warunki i to nas dobije ,będą biednymi skorumpowanymi menczennikami Europy z pełną nienawiścią dla Polski.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6439
22 godziny temu, bezbarwny napisał:

Ale to co? Przypaliłeś komuś uprawy, a okazało się, że jednak nie przypaliłeś? 

W pochmurny dzień pryskałem brokuła borem. Nie spodobało się, bo w TV mówili że w dzień się nie pryska.A że kawałek był 10ha, to i policja zdążyła dojechać na pole w czasie zabiegu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15404
1 godzinę temu, marek1977 napisał:

https://www.agrofoto.pl/fakty/unia-europejska/ukraina-spelnila-dwa-wymogi-warunkujace-rozpoczecie-negocjacji-akcesyjnych-z-ue,132832.html

Możemy rozpocząć już odliczanie do likwidacji swoich gospodarstw.Ukraina będzie miała z 20 lat ulgowe warunki i to nas dobije ,będą biednymi skorumpowanymi menczennikami Europy z pełną nienawiścią dla Polski.

Trzeba wyjść z unji i wprowadzić embargo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj