Polecane posty

rocknrollnik1    1276

i tak ci ich szkoda? że więcej na nas nie zarobili? Przecież mogli kolejny sezon tak się obławiać.

Niech te nawozy zeżrą to będzie mniej i nowe taniej będą hehe.

58 minut temu, marcin80wlkp napisał:

Właściciele firm handlujących nawozami co miesiąc wykupywali nawóz po określonej cenie. Jeśli kupił sto ton amonowej np 1 października po 3 tys, bo wiedział, że ma na nie przedpłaty od rolników i całe sto ton sprzeda im dalej po 3,3 tys to ok. Znam jednak takich, co w panice towarowali się  nawozem po 4,5 tys, za który musieli zapłacić, bo liczyli, że sprzedadzą go za 6 tys. I nie chodzi mi o kilka ton. Są tacy, co stracili setki tysięcy i nikt im tego nie wyrówna. Ostatnie miesiące to w branży rolnicze istny rollercoaster. Ja osobiście, aktualnie zgadzam się że słowami Sokratesa. Wiem, że nic nie wiem.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38
12 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

i tak ci ich szkoda? że więcej na nas nie zarobili? Przecież mogli kolejny sezon tak się obławiać.

Niech te nawozy zeżrą to będzie mniej i nowe taniej będą hehe.

 

 

12 minut temu, rolnikon1989 napisał:

Akurat ich bym nie żałował. Swego czasu miałem ofertę na saletrę 2700(piątek) a już w poniedziałek 3200, gdzie nie było nowej dostawy. Na pierwszej cenie miał ze 300 zł na tonie a później to co 800? Robią z rolników głupków 

Pokaż jeden z drugim choć jedno moje słowo które sugeruje, że mi ich szkoda. Umiejętność czytania ze zrozumieniem-bezcenna. Poza tym, na prawdę, nie wiem ile czasu gospodarujecie, ale jeśli nie potraficie nawiązać normalnej, uczciwej relacji sprzedajacy-kupujacy, to chyba coś jest nie tak. Nie wszyscy sprzedający to oszuści, są i tacy, którzy mają interesy przez tyle lat, że wstyd by im było oszukać, bo zdają sobie sprawę, że kij ma dwa końce,  a w życiu rwz pod wozem, raz na wozie. 

Edytowano przez marcin80wlkp
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5584
9 godzin temu, Damianek20 napisał:

Zobacz tylko z kogo się składa konfederacja . 

No z kogo?

4 godziny temu, skywalker89 napisał:

Byla stala cena wrzesien liatopad te 1500-1600, to nikt nie sprzedawal, tak samo z rapsem.. to jak ruszyc sprzedaż? Obniżkami i paniką i jak widac działa jak zwykle 

Pszenicy na świecie jest dużo i to dużo tańszej niż nasza. Ruscy i upaina wysyła masę towaru do arabów i nie dosć że mają taniej to jeszcze transport tańszy. To że chłopy w Polsce nie sprzedają dla rynków światowych znaczy tyle cozeszłoroczny śnieg. No ale tełorie spiskowe trza mić.

3 godziny temu, rolnikon1989 napisał:

Akurat ich bym nie żałował. Swego czasu miałem ofertę na saletrę 2700(piątek) a już w poniedziałek 3200, gdzie nie było nowej dostawy. Na pierwszej cenie miał ze 300 zł na tonie a później to co 800? Robią z rolników głupków 

A co cie to obchodzi? Nie pasuje to nie kupuj. Jak ty sprzedajesz pszenicę z tego samego zbioru w różnych cenach to jest dobrze?

3 godziny temu, marcin80wlkp napisał:

 

Pokaż jeden z drugim choć jedno moje słowo które sugeruje, że mi ich szkoda. Umiejętność czytania ze zrozumieniem-bezcenna. Poza tym, na prawdę, nie wiem ile czasu gospodarujecie, ale jeśli nie potraficie nawiązać normalnej, uczciwej relacji sprzedajacy-kupujacy, to chyba coś jest nie tak. Nie wszyscy sprzedający to oszuści, są i tacy, którzy mają interesy przez tyle lat, że wstyd by im było oszukać, bo zdają sobie sprawę, że kij ma dwa końce,  a w życiu rwz pod wozem, raz na wozie. 

Prawda jest taka że czym większy dziad tym bardziej zawistny.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Do nowych zbiorów coraz bliżej czas ucieka, a wszyscy się wstrzymują. Nie wspominając jak część chłopów będzie chciała wymienić zboże na nawóz bo taka sytuacja w gospodarstwie. Nastąpi wielkie pierdolnięcie. Tym bardziej że rynek będzie zapchany ziarnem z zagranicy a nasze chłopki będą chcieli sprzedać za wszelką cenę. A teraz azot coraz tańszy to zboże też puszczą taniej.

Edytowano przez zbigniewPGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Nie broń już tak nas rolników bo sami sobie też winni jesteśmy, 1500 zł /tone utrzymywało się od wiosny do listopada i przy tej kwocie już zostaje z hektara co nieco. Większość myślała że zarobi po 10 tys na czysto i się srogo przeliczyła a rynek to zweryfikował. Nie było dostępnego ziarna Polskiego to podmioty zaczęły szukać alternwatwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikon1989    161

Teraz ze zbożem ruch jak w żniwa z pola. Ten tydzień to wozili na potęgę 

Teraz ze zbożem ruch jak w żniwa z pola. Ten tydzień to wozili na potęgę 

Teraz ze zbożem ruch jak w żniwa z pola. Ten tydzień to wozili na potęgę 

Teraz ze zbożem ruch jak w żniwa z pola. Ten tydzień to wozili na potęgę 

Teraz ze zbożem ruch jak w żniwa z pola. Ten tydzień to wozili na potęgę 

Teraz ze zbożem ruch jak w żniwa z pola. Ten tydzień to wozili na potęgę 

Teraz ze zbożem ruch jak w żniwa z pola. Ten tydzień to wozili na potęgę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313
11 minut temu, Łukaszek napisał:

Nie broń już tak nas rolników bo sami sobie też winni jesteśmy, 1500 zł /tone utrzymywało się od wiosny do listopada i przy tej kwocie już zostaje z hektara co nieco. Większość myślała że zarobi po 10 tys na czysto i się srogo przeliczyła a rynek to zweryfikował. Nie było dostępnego ziarna Polskiego to podmioty zaczęły szukać alternwatwy.

Że ty miałeś czas sprzedać ,to nie znaczy że każdy , ludzie mają inne prace ,nie tylko patrzeć w cenniki , ja np byłem zajęty cebulą do grudnia od rana do wieczora robota ,a  u mnie sprzedaż zawsze przypada na kwiecień-maj , więc na razie trzeba przeczekać to tąpnięcie cenowe i zobaczymy efekt w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3052

na cebuli zarobisz tyle ze pszenice mozesz za darmo oddac 😂..  u was tez gnije na potege ?? pierwszy raz w zyciu gnila juz w polu.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, marek1977 napisał:

Że ty miałeś czas sprzedać ,to nie znaczy że każdy , ludzie mają inne prace ,nie tylko patrzeć w cenniki , ja np byłem zajęty cebulą do grudnia od rana do wieczora robota ,a  u mnie sprzedaż zawsze przypada na kwiecień-maj , więc na razie trzeba przeczekać to tąpnięcie cenowe i zobaczymy efekt w czerwcu.


kolego to żadna wymówka,

wystarczyło wejść tu na forum, poczytać wywody naszych członowych forumowych „makreli” i masz czysta analizę rynku :D 

a tak na poważnie kto Ci każe wozić w żniwa, kontrakt możesz podpisać zawsze, czasem i praca nie ma co się zakrywać, w żniwa i po dzwoniło do mnie kilku klientów, którzy mieli ziemniaki, cebule,  buraki. O cenę zapytać czas mieli, ale żeby zdecydować się na sprzedaż Np. Za dwa miesiące to nie, bo szczerze to liczyli ze będzie tylko drożej. Nikomu się nie chce brać odpowiedzialności, a wina jest „skupuf”. 

  • Like 5

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
57 minut temu, rolnikon1989 napisał:

Program "tydzień" minister zamiast mówić jak rozwiązać problem, to rozmowa o klimacie...

A my mamy ministra 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169
29 minut temu, marek1977 napisał:

Że ty miałeś czas sprzedać ,to nie znaczy że każdy , ludzie mają inne prace ,nie tylko patrzeć w cenniki , ja np byłem zajęty cebulą do grudnia od rana do wieczora robota ,a  u mnie sprzedaż zawsze przypada na kwiecień-maj , więc na razie trzeba przeczekać to tąpnięcie cenowe i zobaczymy efekt w czerwcu.

Skoro nie miałeś czasu zadbać o własny interes to pretensje miej też do siebie a nie do całego świata poza sobą . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
12 godzin temu, rocknrollnik1 napisał:

Są tacy, co stracili setki tysięcy i nikt im tego nie wyrówna

 

12 godzin temu, marcin80wlkp napisał:

 

Pokaż jeden z drugim choć jedno moje słowo które sugeruje, że mi ich szkoda. Umiejętność czytania ze zrozumieniem-bezcenna. Poza tym, na prawdę, nie wiem ile czasu gospodarujecie, ale jeśli nie potraficie nawiązać normalnej, uczciwej relacji sprzedajacy-kupujacy, to chyba coś jest nie tak. Nie wszyscy sprzedający to oszuści, są i tacy, którzy mają interesy przez tyle lat, że wstyd by im było oszukać, bo zdają sobie sprawę, że kij ma dwa końce,  a w życiu rwz pod wozem, raz na wozie. 

trochę to brzmiało jakbyś bardziej się przejmował ich   losem  niż własnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Witam panowie z tym import  pszenica mamy problem bo porty są zawalone węglem nie można pszenicę załadować bo węgla wszędzie jest nawalone

Edytowano przez CASd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu ze są powroty z portów z tym właśnie węglem stawki za transport może będą normalne i skupy dołożą wtedy do ceny 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65
9 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

Dzięki temu ze są powroty z portów z tym właśnie węglem stawki za transport może będą normalne i skupy dołożą wtedy do ceny 

Co ty nie chcą brać pszenica to nie ten kierunek  tam nie można ich załadować bo wszędzie najebane tego węgla i jest jeszcze takie coś że po węglu nie można wsypać pszenica chyba że kontener  Drewno zabierają z Polski 

Edytowano przez CASd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest takie coś jak myjnia i dezynfekcja, prowadzisz książkę dezynfekcji, wpisujesz ze po węglu jest zrobiona dezynfekcja i pieczątka.

a towar nie jeździ tylko do portu, po drodze masz masę innych miejsc a potem na pusto jechali po np śrutę do tej pory. 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7601

Ja za obecną złą sytuację polskiego rolnika obwiniam dwie partie - PiS i PO. PiS to wiadomo o co chodzi, a Platformę za to że mogła stanąć w obronie polskiego rolnika tak jak wzięła w obronę piekarnię pizzerię i wszystkich innych. Bo gdyby dzisiaj PO wzięło w obronę rolnika i gdybyśmy co dzień w TVN-ie słyszeli o niedoli polskiego rolnika to bardzo szybko PiS przy takiej presji i nacisku znalazło by receptę na naszą niedolę. Ale PO nigdy tego nie zrobi. Bo im gorzej dla rolnika tym lepiej dla PO. Bo wtedy na wsi narasta nerw na PiS a to oznacza mniej oddanych głosów właśnie na tą partię .PO to partia bez programu , bez sukcesów tylko powraca do dawnych lat to co już było , i tak samo ma gdzieś rolnika . Mało tego PSL to jest to samo teraz Agro Unia jednoczy się z PSL .

 

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Jeszcze czeka nas kolejny problem jak nic lub tak słabo będzie szedł ten export to wejdziemy w żniwa z ogromnymi zapasami być może nikt nie będzie chciał kupić od nas mogą dopiero ceny spaść 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O czym tu debatować trzeba głosować na konfederacje i króla póki jeszcze żyje 

  • Like 3
  • Haha 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj