Skocz do zawartości
  • 0

Ceny pszenicy 2023


Pytanie

Opublikowano

Jakie będą ceny pszenicy w 2023 roku?

każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2022 przyniósł wybuch wojny i tym samym wywindował ceny pszenicy do niespotykanych dotąd poziomów. Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  

Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 

zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

 

Jest to kontynuacja tematu: 

 

  • Like 3
  • Thanks 1

29715 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Opublikowano
30 minut temu, marcianjargit napisał:

To wkoncu mają dopłacić tylko do 10 ha pszenicy i do 5,5 tony z hektara i 400 zł to tony ,czyli 2200 do hektara tak czy się mylę ?

Tego nikt nie wie pisiorow trzeba by zapytać, chociaz sam prezes może nie wiedzieć, oni już się sami pogubili. Kolejne działanie po pisowsku robione. 

W rozporządzeniu nie ma słowa o ograniczeniu do 10ha, ale kto ich tam wie. Nie ma to jak stabilność i jasne kryteria pomocy. 

  • 0
Opublikowano
marcianjargit napisał:

To wkoncu mają dopłacić tylko do 10 ha pszenicy i do 5,5 tony z hektara i 400 zł to tony ,czyli 2200 do hektara tak czy się mylę ?

W rozporządzeniu nie ma nic o limicie 10 ha.

  • 0
Opublikowano

Dopłaty do pozostałych zbóż mają być z tej puli (30 mln euro KE + 30 mln euro z budżetu)? Wychodziło by 260 mln złotych. dzieląc to przez średnio przez 1000 zł wychodzi 260 tys. ha. Ze struktury zasiewów w 2022 roku wychodzi, na te zboża jakieś 5,7 mln ha. Zakładając że wnioski byłyby złożone do 1 mln ha to wychodzi redukcja 75%. Dobrze rozumuje? Czy inna pula środków na te dopłaty jest?

  • 0
Opublikowano (edytowane)

Rolnikom nic się nie  podoba, same tylko problemy .

Rolnicy żądają sprawiedliwych dopłat do zbóż. "Nie może tak być, że jeden rolnik dostanie 2200 zł, a drugi 500 .

Edytowane przez galan99
  • 0
Opublikowano
39 minut temu, galan99 napisał:

Rolnikom nic się nie  podoba, same tylko problemy .

Rolnicy żądają sprawiedliwych dopłat do zbóż. "Nie może tak być, że jeden rolnik dostanie 2200 zł, a drugi 500 .

ci co sprzedali na jesieni i bez dopłat są wygranymi

  • Like 1
  • 0
Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Rolnikom nic się nie  podoba, same tylko problemy .

Rolnicy żądają sprawiedliwych dopłat do zbóż. "Nie może tak być, że jeden rolnik dostanie 2200 zł, a drugi 500 .

W czwartek 13 kwietnia sprzedałem 20 ton  pszenicy przelew miałem na drugi dzień 14 to wychodzi na to że  straciłem w jeden dzień  4 tyś, licząc stare i nowe  dopłaty

Edytowane przez Zbyszek3939
  • Thanks 1
  • 0
Opublikowano
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Rolnikom nic się nie  podoba, same tylko problemy .

Rolnicy żądają sprawiedliwych dopłat do zbóż. "Nie może tak być, że jeden rolnik dostanie 2200 zł, a drugi 500 .

A trzeci wcale bo się w limicie   nie zmieścił , nie jest dziewicą z trójką dzieci  !

  • 0
Opublikowano

W agencji dziś masa ludzi, pytają i składają wnioski o doplate sprzedanego zboża. Pytają o doplate do nawozow nie ma jeszcze wniosków. Dużo osób przynosi faktury na inne zboża niż pszenica i kukurydza sprzedane do 14 kwietnia. Odchodzą wkurzeni i nie rozumieją dlaczego nie ma doplaty a w telewizji mówią inaczej.Nie rozumieją o co xhodzi z tym wszystkim. Ogólnie na zboża sprzedawane teraz od 15 kwietnia nie ma jeszcze rozporządzenia i to wszystko co obiecują jest patykiem na wodzie pisane tak mowia w agencji. LCH- paszowa 90,kons.po 95, brutto. 

  • Like 1
  • 0
Opublikowano
5 minut temu, Wicherek napisał:

A trzeci wcale bo się w limicie   nie zmieścił , nie jest dziewicą z trójką dzieci  !

To tak samo jak Agro Unia stoi na , granicy w Hrubieszowie na zmiany i liczy wagony a wjechać ma  3500 wagonów . To nie widzieli wagonów czy co , czy nie mają co robić , co to ma zmienić , że stoją i patrzą ?.

  • Haha 1
  • 0
Opublikowano
3 minuty temu, galan99 napisał:

To tak samo jak Agro Unia stoi na , granicy w Hrubieszowie na zmiany i liczy wagony a wjechać ma  3500 wagonów . To nie widzieli wagonów czy co , czy nie mają co robić , co to ma zmienić , że stoją i patrzą ?.

W Hrubieszowie już  nie ma  protestujących ani cieci ukraińskich w mundurach.

  • Like 3
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez XTRO
      Witamy nowy rok w nowym temacie.
    • Przez dominikl95
      witam czy można sprzedawać legalnie nadwyżki warzyw z własnego ogródka? Aby nie mieć problemów z urzędem skarbowym
    • Przez Wiesiorolnik
      Wszyscy obserwujemy ceny pszenicy szczególnie w tym roku. Podzielcie się nimi tutaj. 
      Okolice Chełma 700 - 730 brutto
    • Przez yacenty
      test
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna. Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v