donweter1989

Ceny trzody chlewnej 2023

Polecane posty

ws71    1827
7 godzin temu, adamn999 napisał:

myślałem że gospodarują na gruntach własnych a nie na dzierżawionych, pewnie wszystko teraz wraca do kowru? kiedy dokładnie zaprzestają produkcji

 

A i co w takim razie z zakładem mięsnym?

Pola do końca zbiorów,zwierzeca raczej już jest na ukończeniu[spotkałem sie z terminem do 30 września],zakład podejrzewam wykupi Skiba? , lub  obecni właściciele go wypatrosza tak że zostanie tylko skorupa bez żadnej wartości, za mały aby ktoś zainwestował kasę[ponoć mógł bić max  3 tys szt na dobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
12 godzin temu, krilan06 napisał:

Będzie powód do obniżek 

Swin na rynku jest tak mało że wątpię że taki incydent wpłynie na cenę znacząco lub wogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Dontcry napisał:

Swin na rynku jest tak mało że wątpię że taki incydent wpłynie na cenę znacząco lub wogole.

Przecież to jest jedna wielka ustawka koleś się sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713

No sprzedał a to w jaki sposób pseudo aktywistka kastrowała był dopuszczalny bo tak jej pokazali 

Ciekawe czy prokuratura dobierze się jej do dooopska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158

ja bym się pierdołami nie przejmował weterynaria nawet na asf już pier**li bo ubojnie nie maja co bić, a pogłowie jak spadało tak i bedzie spadać ludziska kreche na swinie postawili

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Oczywiście że tak, nawet cena nie zachęci do zwiększenia tych małych hodowli nie mówiąc o zaczynaniu od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158

statystyka jest jasna od wejscia do UE 94% hodowców  poszło na grzyby a pogłowie mniejsze o 60 %  maciory wycięte w pień a to że zboże tanieje????  każda obnizka zboża to podwyżka warchlaka i dalej d*pa goła więc powiekszeniania hodowli nie będzie , a jak bedzie to jednorazowo Ci którzy dziś kupują warchlaka za 3,5 miesiąca nadzieją się na chwilowe spadki cen , dostaną po d*pie to już nie wstawią.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

czyli tylko cykl zamknięty waszym zdaniem? ojciec trzymał od 20 do 40 loch przez 30 lat, ja mam podobnie, budynku co kilka lat remont i jazda dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158

mysle ze cykl zamkniety też juz dochodu  też nie gwarantuje pisiorstwo kutno sprzedało smitfildowi  i  rynek pujdzie w syf hotelowy. Tylko zamykanie cyklu ( samodzielna sprzedaż miesa) da dochód. Nie licz na to ze obecne ceny się utrzymają to kwestia czasu kiedy walnie na 3,5.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

jak wrócą na 3,5 to postawię Ci litra bejcy,takie ceny już nie wrócą  chociaż obniżki na pewno będą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
4 godziny temu, kopin napisał:

jak wrócą na 3,5 to postawię Ci litra bejcy,takie ceny już nie wrócą  chociaż obniżki na pewno będą 

W tamtym roku ludzie mówili, ze żyto poniżej 1000zl za tonę już nigdy nie będzie kosztowało. Tak że spokojnie. Będzie i tucznik po 3.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158
2 godziny temu, kopin napisał:

jak wrócą na 3,5 to postawię Ci litra bejcy,takie ceny już nie wrócą  chociaż obniżki na pewno będą 

Drogi kolego w Ukrainie cena na skupie na nasze 12 zł za swinie ( dlaczego skoro ich zboże jedzie do nas nasze świnie nie jadą tam za h*ja nie wiem) a zboże po 100 euro kto ci zagwarantuje ze jakiś agroholding zamiast sprzedawać zboże za pare euro  nie przepuści je przez świnie??? Na Ukrainie weterynaria bioasekuracji wymagać nie będzie , soja i słonecznik tani,  dobrostanu nikt tam nie bedzie przestrzegał, animalsów mafia w gnojówce utopi, do tego hormon zwrostu świni w tyłek i tucznik za 2 złote gotowy. To kwestia czasu kiedy będzie i w świniach krach, no chyba ze liczysz ze PIS na granicy  bedzie czuwał i taki chłam nie wjedzie do nas))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
20 minut temu, kanalia2 napisał:

Drogi kolego w Ukrainie 

To państwo to ukraina,więc piszemy na(tej)ukrainie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
2 godziny temu, kanalia2 napisał:

Drogi kolego w Ukrainie cena na skupie na nasze 12 zł za swinie ( dlaczego skoro ich zboże jedzie do nas nasze świnie nie jadą tam za h*ja nie wiem) a zboże po 100 euro kto ci zagwarantuje ze jakiś agroholding zamiast sprzedawać zboże za pare euro  nie przepuści je przez świnie??? Na Ukrainie weterynaria bioasekuracji wymagać nie będzie , soja i słonecznik tani,  dobrostanu nikt tam nie bedzie przestrzegał, animalsów mafia w gnojówce utopi, do tego hormon zwrostu świni w tyłek i tucznik za 2 złote gotowy. To kwestia czasu kiedy będzie i w świniach krach, no chyba ze liczysz ze PIS na granicy  bedzie czuwał i taki chłam nie wjedzie do nas))))

Od  PIS-u trzymam się na odległość rzutu młotkiem murarskim,a co do cen to tragedia będzie już przy 5zł więc na 3,5 jak by spadły to sam kolczyki urwę i do lasu wygnam

4 godziny temu, Peron napisał:

W tamtym roku ludzie mówili, ze żyto poniżej 1000zl za tonę już nigdy nie będzie kosztowało. Tak że spokojnie. Będzie i tucznik po 3.5

Mogłeś mnie zapytać  czy stanieje to bym Ci powiedział,a co do ceny 3,5 to musiało by w takim razie żyto kosztować 200 zł/t ,też myślisz że spadnie do tego poziomu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44
3 godziny temu, kanalia2 napisał:

Drogi kolego w Ukrainie cena na skupie na nasze 12 zł za swinie ( dlaczego skoro ich zboże jedzie do nas nasze świnie nie jadą tam za h*ja nie wiem) a zboże po 100 euro kto ci zagwarantuje ze jakiś agroholding zamiast sprzedawać zboże za pare euro  nie przepuści je przez świnie??? Na Ukrainie weterynaria bioasekuracji wymagać nie będzie , soja i słonecznik tani,  dobrostanu nikt tam nie bedzie przestrzegał, animalsów mafia w gnojówce utopi, do tego hormon zwrostu świni w tyłek i tucznik za 2 złote gotowy. To kwestia czasu kiedy będzie i w świniach krach, no chyba ze liczysz ze PIS na granicy  bedzie czuwał i taki chłam nie wjedzie do nas))))

Kolego Ukrainy już niema macie wątpliwości jeszcze bo ja nie. Piszcie jakie ceny u was a nie pierdoły 😁 małopolska 8.8-9 zł żywa 

Edytowano przez bandzior11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218
kanalia2 napisał:

2 godziny temu, kopin napisał:

jak wrócą na 3,5 to postawię Ci litra bejcy,takie ceny już nie wrócą  chociaż obniżki na pewno będą 

Drogi kolego w Ukrainie cena na skupie na nasze 12 zł za swinie ( dlaczego skoro ich zboże jedzie do nas nasze świnie nie jadą tam za h*ja nie wiem) a zboże po 100 euro kto ci zagwarantuje ze jakiś agroholding zamiast sprzedawać zboże za pare euro  nie przepuści je przez świnie??? Na Ukrainie weterynaria bioasekuracji wymagać nie będzie , soja i słonecznik tani,  dobrostanu nikt tam nie bedzie przestrzegał, animalsów mafia w gnojówce utopi, do tego hormon zwrostu świni w tyłek i tucznik za 2 złote gotowy. To kwestia czasu kiedy będzie i w świniach krach, no chyba ze liczysz ze PIS na granicy  bedzie czuwał i taki chłam nie wjedzie do nas))))

a gdzie te chlewnie nagle pobudują? bo ja nie pamiętam żeby jakieś ogromne ilości wieprzowiny były produkowane na ukrainie. Ziarno musiało w końcu spaść bo większość jak cena rosła to trzymała a bo drożej będzie, nie patrząc na to że za wschodnią granicą leży ziarno i czeka na transport. Co oni mieli z tym zrobić? Z wieprzowiną jest ten problem że mamy bardzo niskie pogłowie w kraju i jedyne co może drastycznie zbić cenę to zmowa skupujących.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
3 godziny temu, kanalia2 napisał:

Drogi kolego w Ukrainie cena na skupie na nasze 12 zł za swinie ( dlaczego skoro ich zboże jedzie do nas nasze świnie nie jadą tam za h*ja nie wiem) a zboże po 100 euro kto ci zagwarantuje ze jakiś agroholding zamiast sprzedawać zboże za pare euro  nie przepuści je przez świnie??? Na Ukrainie weterynaria bioasekuracji wymagać nie będzie , soja i słonecznik tani,  dobrostanu nikt tam nie bedzie przestrzegał, animalsów mafia w gnojówce utopi, do tego hormon zwrostu świni w tyłek i tucznik za 2 złote gotowy. To kwestia czasu kiedy będzie i w świniach krach, no chyba ze liczysz ze PIS na granicy  bedzie czuwał i taki chłam nie wjedzie do nas))))

Prawdopodobnie ogólnoświatowy koncern który na Ukrainie zainwestował już 1992 ma monopol na ukraiński rynek , pomimo  licznych ferm nie był wstanie zaspokoić własnego zapotrzebowania na materiał zarodowy  przez ostatnie 20 lat sciągał ogromnne ilości z Polski,jak to mówił jeden z vice prezesów tego koncernu, nie ma tradycji chowu trzody chlewnej na Ukrainie i raczej w najbliższej przyszłości to sie nie zmieni[maja na Ukrainie 3mln szt trzody chlewnej], kiedyś obecna cena spadnie tylko raczej nie do 3,5zł, bardziej do ok 5zł żywa]

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158
Przed chwilą, simpleNICKpl napisał:

a gdzie te chlewnie nagle pobudują? bo ja nie pamiętam żeby jakieś ogromne ilości wieprzowiny były produkowane na ukrainie. Ziarno musiało w końcu spaść bo większość jak cena rosła to trzymała a bo drożej będzie, nie patrząc na to że za wschodnią granicą leży ziarno i czeka na transport. Co oni mieli z tym zrobić? Z wieprzowiną jest ten problem że mamy bardzo niskie pogłowie w kraju i jedyne co może drastycznie zbić cenę to zmowa skupujących.

W/ na Ukrainie nikt chlewnie nie bedzie budował wiatka , wygrodzenie i jazda z kosem tak jak w Hiszpanii nikt nie buduje zbiorników na gnojowice tylko szpadelek 2 meneli do kopania rowku i już piekna laguna płynie. To w polsce urzędasy się przejmują czy szambo szczelne, czy jest siatka na wróbelka w okienku, czy kastrowany prosiak ma znieczulenie czy nie w innych krajach mają to w d*pie . A po za tym co to za problem przywieź z Brazyli  lub USA pare tonek świniaków wstrzymać skup w polsce na 2 tygodnie i już mamy 3,5 zł na skupie. Simpel takie pierdoły jak ty teraz pisali zbozowcy na FB  w lutym 2021 jak nawozy po 6 tys. były. Pisałem wtedy ze zobaczycie  nawozy będą za mega ceny a na zbożu was wydymią PISiory bez mydła. Też pisali ze zboża nie ma, rynek światowy,.... wojna ,... i co ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218

człowieku, naucz się czytać ze zrozumieniem. A co z karmieniem? pojeniem? miałeś kiedykolwiek doczynienia z hodowlą? skąd prosiaki? czy same maciory będą się zapładniać i prosiaczki bez niczego będą rosnąć. Pierdoły piszesz takie, że śmiać się chce. Z Brazylii czy USA przywiozą? 🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158
Przed chwilą, simpleNICKpl napisał:

człowieku, naucz się czytać ze zrozumieniem. A co z karmieniem? pojeniem? miałeś kiedykolwiek doczynienia z hodowlą? skąd prosiaki? czy same maciory będą się zapładniać i prosiaczki bez niczego będą rosnąć. Pierdoły piszesz takie, że śmiać się chce. Z Brazylii czy USA przywiozą? 🤣

z brazyli/ usa mówie o mięsie i półtuszach. A co do prosiaków  kolego czy duńczyki muszą jachać do polaków??? ja niewidze problemu spuscić polaka na drzewo i sprzedać agroholdingowi z ukrainy. Ale faktycznie nie wiele z hodowlą mam wspólnego ja bardziej bydło kocham))))) sołtys ten fakt potwierdzi)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Ktoś kupował kiedyś koncentrat dla trzody chlewnej od pasze24.pl? Na olx mają worek 25kg po 83 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44

Mała bez zmian nawet leko w dół ale dużo wystawionych mało sprzedanych ale to pewnie okres świąteczny w de bo oni świętują teraz a my za tydzień długi weekend 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Bo oni na tej giełdzie mają komputer. Może pan licytować ile pan chce, to nie ma żadnego znaczenia. On się i tak zawsze pomyli przy dodawaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj