Gość

Polityka okiem rolnika 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GRZES1545    8984
3 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

W zeszłym roku była godzinowa netto 20zl/h, do tego ziemniaki, mięso itd na wyżywienie, a na akord wychodziło 20-40zl/h, tak samo wyżywienie dokładałem, czy to jest za mało ??? Składki KRUS itp po mojej stronie, pobierałem aby na początku zaliczkę, ale jak ktoś miesiąc przepracował to nie odliczałem żadnego KRUS itp od wypłaty. To co zarobisz, to zostaje ci w kieszeni, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów w związku z pracą.

To źle nie płacisz,  na zachodzie przy zbiorach średnio teraz 10euro wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586

Do czego to porównanie , potrafię zadbać o siebie nie muszę stać na drodze .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
3 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Całe życie byłem przeciwko szcuciu na drugiego człowieka ... 

Niestety ale jak włączam tvn24 czy Polsat to niczym nie odstają od dawnego tvp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
2 minuty temu, GRZES1545 napisał:

To źle nie płacisz,  na zachodzie przy zbiorach średnio teraz 10euro wychodzi.

Stawka może nie jest rewelacja, ale jak dodasz do tego, że nie masz kosztów utrzymania to już zupełnie inaczej wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5577
9 minut temu, galan99 napisał:

Paliwowe i chcieli odebrać i są strajki , ceny mają dobre .

 

Na co są dobre ceny?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
Przed chwilą, GRZES1545 napisał:

Niestety ale jak włączam tvn24 czy Polsat to niczym nie odstają od dawnego tvp.

Tylko to są media prywatne, nie jestem ich częściowym udziałowcem więc mam gdzieś to co pokazują, nie idą na to nasze podatki ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

Stawka może nie jest rewelacja, ale jak dodasz do tego, że nie masz kosztów utrzymania to już zupełnie inaczej wygląda.

Jak masz pracowników bez problemu tylu, ilu potrzebujesz, to znaczy że warunki są dobre

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586
1 minutę temu, Ulman napisał:

Na co są dobre ceny?

Na wszystko tak jak w Polsce , przecie jest wolny rynek wiec co chcą , ustawiać ceny jak za komuny .

kto wyzywa od dziadów , to sam nim jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5577

Jak to na wszystko są dobre? Możesz przedstawić jakieś wyliczenie czy tak po prostu pleciesz farmazony


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

Tylko to są media prywatne, nie jestem ich częściowym udziałowcem więc mam gdzieś to co pokazują, nie idą na to nasze podatki ...

Spoko, tylko że Teraz w tej państwowe masz ludzi z tych samych środowisk i szczujni prywatnej, iście dobra zmiana. Prawda jest taka że kto by nie rządził to swoich wstawia i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
3 minuty temu, jahooo napisał:

Jak masz pracowników bez problemu tylu, ilu potrzebujesz, to znaczy że warunki są dobre

Zazwyczaj tak jest, nieraz brakuje tej jednej czy dwóch osób, ale to z mojej winy, bo za mało pracowników przed sezonem uzgadniam, a w sezonie problem jest kogoś już znaleźć.

Przed chwilą, GRZES1545 napisał:

Spoko, tylko że Teraz w tej państwowe masz ludzi z tych samych środowisk i szczujni prywatnej, iście dobra zmiana. Prawda jest taka że kto by nie rządził to swoich wstawia i tyle.

To zlikwidować raz na zawsze i będzie święty spokój ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586
Napisano (edytowany)

To nie wiesz jakie są ceny . Sam powiedziałeś sprzedałeś pszenicę za tyle ile chciałeś dostać i ten tyle zapłacił . Więc jesteś zadowolony .

Trzeba się pogodzić , ze zarobisz i 300 zł z 1 ha i musi co wystarczyć , jak mało to dobieraj na kilka tysięcy ha .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5577
Napisano (edytowany)

Czyli twierdzisz że jak się zarobi 300 pln z ha to są dobre ceny? Jak tyle zostaje to chyba są mega chu... a nie dobre. Ty rozumiesz sam siebie w tym co piszesz czy masz jakieś rozdwojenie jaźni? 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586

Skoro  tak wychodzi to tak , wolny rynek sam steruje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5577

A co ma wolny rynek do dobrych cen? Możesz opisać tą zależność? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586

Przepraszam ja nie Balcerowicz czy Petry , pytaj ekonomistów .

Wiem tyle że z całego świata , może towar być dostarczony do , Polski i polski producent musi z tym wygrać cenowo ., By mógł zarobić a jak to zrobi to już jego problem .

9 minut temu, Ulman napisał:

Czyli twierdzisz że jak się zarobi 300 pln z ha to są dobre ceny? Jak tyle zostaje to chyba są mega chu... a nie dobre. Ty rozumiesz sam siebie w tym co piszesz czy masz jakieś rozdwojenie jaźni? 

 Jak to powiadasz zaorałeś sam siebie  .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5577
Napisano (edytowany)

Nie trzeba być ekonomistą żeby wiedzieć ze 300 pln z ha to tragiczna cena a ty piszesz że dobra. Na proste pytania nie umiesz odpowiedzieć ani uzasadnić i wyjaśnić swoich twierdzeń i opinii. Zastanawiałeś się czy z tobą jest wszystko w porządku? Moze ty jesteś poważnie chory?

Wiesz już czego Tusk nie zrobił z tego co miał zrobić? Wczoraj uciekłeś od tematu 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586

Było kilka stron wcześniej , na pisane poczytaj .

Tak @Ulman być może będziesz musiał się , przygotować na kilka lat zarobku 300 zł z 1 ha .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5577

Możesz zacytować to co napisałeś o tym czego Tusk nie zrobił?

Skąd wiesz że będzie 300 pln/ha i na podstawie jakich danych tak twerdzisz? Masz na to jakieś przemyślenia czy tylko lękowo schizofreniczne wizje? 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
2 minuty temu, Ulman napisał:

Skąd wiesz że będzie 300 pln/ha i na podstawie jakich danych tak twerdzisz? Masz na to jakieś przemyślenia czy tylko lękowo schizofreniczne wizje? 

Wizje czy nie, ale coś w tym musi być, bo ostatnio młodzi gniewni z głodem hektarów pytali o robotę. Ponoć mogą robić wszystko, siać, pryskać orać tylko muszą zrobić swoje żniwa ( rzepak i pszenica), potem posiać a tak to już będa do dyspozycji w robocie. Szkoda tylko że jakoś to się pokrywa z z moimi zbiorami, więc co mi z takiego pracownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5577

z jakiej wielkości gospodarstw przychodzą? 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj