Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

Chłoporobotnik    4934
Przed chwilą, gregor1284 napisał:

Powiem jak Pjoter pójdzie spać bo zaś mi naubliża 

Gorzej się nie da, przypadek nie do uleczenia już jesteś. Szkoda tylko, że tak późno to zauważyłem.

Edytowano przez Chłoporobotnik
  • Haha 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14240
1 minutę temu, slawek74 napisał:

może zięć jaki 🤔

O już się zaczynałem martwić a wam chyba te dyktando się przedłużyło?

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7376
44 minuty temu, Karol6130 napisał:

Bratowa jest z tej wsi

O proszę. 

Jeździłem za kawalerki tam do panny. I 3 zbiorniki do mleka kupione u handlarza naprzeciwko kościoła i prasa


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7582
2 minuty temu, pedro2 napisał:

O proszę. 

Jeździłem za kawalerki tam do panny. I 3 zbiorniki do mleka kupione u handlarza naprzeciwko kościoła i prasa

Ten kościół to mały 

A koło kościoła to co tam jest 

Plebania czy jaki dom dla rodzin 

Cmentarz za kościołem też nie duży 

I nie mają organisty 

Przychodzi pan od disco polo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, Popier96 napisał:

A tak prawdę mówiąc, patrząc co się dzieje ogólnie w rolnictwie to pasowałoby, żeby w ogóle w europie trafił się rok naprawdę suszowy, bez żadnych suszowych i innych dopłat, tak aby niektórym oczy otworzył co robią i w jakiej specyficznej branży pracują. Ale jestem pewny co by się działo, bambry w kolejce po deszczownie by stały 🤣🤣.

Nie przetlumaczysz daj spokój.Teraz studnia na gotowo to ok 65-70 na legalu i min pół roku na wykonanie się czeka.Deszownia jak nowy 35tys + zależy jaka.Rachunki za prąd od 12-13tys miesięcznie w zależności od pompy pod warunkiem że koło domu bo jak w polach to agregat potrzebny.Jedna skrzyniopalety 220zl 90tkaNo ale to Ja jestem samolubny i nie che nikogo dodatkowego w swojej branżym.Widzisz jaki H....pazerny ze mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12235
gregor1284 napisał:

1 minutę temu, slawek74 napisał:

może zięć jaki 🤔

O już się zaczynałem martwić a wam chyba te dyktando się przedłużyło?

🤔🤢

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6813
20 minut temu, Agrest napisał:

Zaraz, rano butelki zbierałeś chyba?

po przejeździe takiej firmy to jedynie puszki po energetykach 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, gregor1284 napisał:

Zerknij w kapownik

Nie mam czegoś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7376
11 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Nie dolecą. Być może sam posieję. 

Jak nie dolecą jak już nie raz były. Musiałem gnać z pałą 🤭


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

U mnie wieś to gmina. Hodowle na wymarciu. Raptem kilku większych niż jedna - dwie krowy czy 4-5 byczków. Jak zajedzie sieczkarnia to może dzień roboty, no może 2 i wygoli u wszystkich kiszonkowców.

Dobrze że Podlasie doi bo byście mleka nie pili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8190
47 minut temu, marcin19071980 napisał:
52 minuty temu, Popier96 napisał:

A ja uważam, że Marcin wcale głupio nie pisze. Taka prawda, że chcąc osiągnąć coś nie mając nic, to nie można patrzyć i polegać na innych. Bo zaraz skrzydła podetną. Niby spoko mieć na kogo liczyć, ale osobiście palca bym se nie dał uciąć za nikogo. Miałem znajomego, którego znajomy z kilkunastu tysięcy okradł. Tak o. A takie kumple były. A ja mówił- takie typy się nie zmieniają i jeszcze było "o ch*j mi z nim chodzi". Więc wszystko zależy od punktu widzenia.

Wielu jeszcze musi się życia nauczyć bo pomimo wieku mało widzieli.Z tego bierze się przswiadczenie o przyjacielach ich otaczających.

Ale żeście wypaczyli to, co napisałem. Nie bronię nikomu dbać o własny interes. Nie podoba mi się jedynie takie życzenie, bo na dłuższą metę na dobre nie wychodzi. Pisałem celowo ogólnie, nie wdając się w szczegóły, ale i tak żeście rozdmuchali.

Marcin, ja w życiu w d...e dostałem sporo, jeszcze więcej ludzkich tragedii i dramatów widziałem, ale mimo to nie zmieniłem swojego sposobu patrzenia na świat. Może to kwestia wychowania, może charakteru, wrażliwości, religii albo jeszcze czegoś innego. Traktuje innych tak, jak ja chciałbym być traktowany. Swojego nie dam a cudzego nie chcę. Postępuje tak, że jak mi ktoś o 6 rano zapuka do drzwi, to będę wiedział, że to do mnie a nie po mnie ( tylko błagam nie rozdmuchajcie tego zdania znowu i nie piszcie, że komuś sugeruje, że policja po niego może przyjść, to moje zasady). Widziałem sytuacje, które się odbijają na psychice i jeszcze musiałem w nich działać, mając ułamki sekund na decyzje. Wiem jedno. Twardym się jest do pewnego momentu. Jak się twardość skończy to wszystko może się skończyć. Dlatego odszedłem z pracy, żeby nie dojść do tego momentu. Czy by nadszedł i kiedy nie wiem, ale moim celem było uniknięcie tego. Za swoje postępowanie dostawałem też po d..ie, i to tak, że nie jesteście w stanie sobie wyobrazić, że to możliwe. Ale dobra karma też do mnie wracała i wraca cały czas. I jest tego więcej niż tego dostawania po czterech literach. Tak, że gdyby na mnie teraz przyszła ostatnia chwila, to będę się żegnał z tym światem z przeświadczeniem, że ...żyłem jak chciałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25913

Te energetyki to wrzód I gwóźdź do trumny dla młodego pokolenia  Pewno gorszy jak siara patykiem pisana za naszych czasów

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4934
Przed chwilą, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Dobrze że Podlasie doi bo byście mleka nie pili

Ja i tak mleka nie piję ani nie używam. A dopóki używałem to też nie kupowałem w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8190
23 minuty temu, 6465 napisał:

Ja też na egzaminie jeździłem po mieście na placu c330 a na mieście Zetor 5211 na przyczepie jakieś płyty betonowe leżały.

Miał ten Zetor tą fajną wajchę umozliwiajacą egzaminatorowi hamowanie🤔...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7376
15 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Nie dolecą. Być może sam posieję. 

Jak nie dolecą jak już nie raz były. Musiałem gnać z pałą 🤭


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12459
3 minuty temu, Qwazi napisał:

Miał ten Zetor tą fajną wajchę umozliwiajacą egzaminatorowi hamowanie🤔..

Wydaje mi się że miał swój hamulec nożny. Choć już dobrze nie pamiętam z tego stresu. Jak się uczyłem na kursie to nie miałem jazd po mieście traktorem bo ten co prowadził to miał tylko c330 na placu. Na miasto nie było czym jechać.

Edytowano przez 6465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikarus    26
4 godziny temu, gregor1284 napisał:

Półtora litra czy dwa

Półtora 

20230917_155502.jpg

Nimiołek takie półtora to dołek półlitra. To piyrsy nas warzywnik i duzo błyndów jak łobornik na wiesne i  prawie ty burocki się udały. Bes nawozów stucznych i herbicydów

IMG_20230917_202959.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1826
1 minutę temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Dobrze że Podlasie doi bo byście mleka nie pili

dziś oferte pracy jako dojarz dostałem ale dalem se spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14240
13 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Gorzej się nie da, przypadek nie do uleczenia już jesteś. Szkoda tylko, że tak późno to zauważyłem.

Da się bo może czuł bym się urażony gdybys chociaż po części rację miał. Też przecież kiedyś pisałem żeś cwaniak bo trzy emerytury w domu masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4934
Przed chwilą, gregor1284 napisał:

Da się bo może czuł bym się urażony gdybys chociaż po części rację miał. Też przecież kiedyś pisałem żeś cwaniak bo trzy emerytury w domu masz

A nie mam? Ile można polityką, epidemiologią, światem się zajmować? Skoro się tym zajmujesz to co robisz pod kapciem Merlin i przy mamutach na Kurpiach a nie brylujesz na salonach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, 6465 napisał:

Ja też na egzaminie jeździłem po mieście na placu c330 a na mieście Zetor 5211 na przyczepie jakieś płyty betonowe leżały.

Uczyłem się Zetorem 5211 a egzamin 7711 , w obu przypadkach przyczepy d46 + 2 płyty drogowe na pace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6813
2 minuty temu, konteno napisał:

dziś oferte pracy jako dojarz dostałem ale dalem se spokój

jaka stawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8190
1 minutę temu, 6465 napisał:

Wydaje mi się że miał swój hamulec nożny. Choć już dobrze nie pamiętam z tego stresu.

Ten w Sieradzu to miał taką fajną wajchę, którą egzaminator miał przed sobą. Jak ją pociągnął do siebie, to się pedały hamulca wciskały. Dużo z tego egzaminu też nie pamiętam, ale ta dźwignia i dwa biegi w motorze mi utkwiły 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Qwazi napisał:

Miał ten Zetor tą fajną wajchę umozliwiajacą egzaminatorowi hamowanie🤔...

U mnie nie miał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj