Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

Rolnik1973    15451

Zima idzie

3 dni śnieg ma padać

Jeszcze żeby jutro nie padało i traktor i lejka umyć i błogie lenistwo do Wielkanocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    498
2 godziny temu, Qwazi napisał:

Mleko pełne i pełnoporcjówka, od drugiego tygodnia siano. No i co Ty mnie tutaj podpytujesz, kiedy wszystko dokładnie wiesz. A czym cielaka utuczyć? Ano mlekiem. Jeśli ma do woli mleka, nie będzie pobierał nic innego. Wtedy pięknie robi wagę, ale problem się zaczyna, kiedy mu to mleko zabrać, dlatego moim zdaniem taki cielak powinien ssać do jakichś 7 a nawet 8 miesięcy. Odsadzenie będzie następowało naturalnie, chociaż bez "płaczu" się nie obejdzie. Ale to jest moje zdanie, każdy może mieć inne

No ja też mliko i siano od drugiego tygodnia, bo nic innego nie mam. Kiedyś kupiłem przez internet worek czegoś dla cieląt (cielę było namalowane😂) i połowa się zepsuła reszta zmarnowała i nie dość, że drożej wyszło niż mleko to jeszcze do d*py. Mały musi mieć mleka... o potąd a potem sprzedaję więc nie moja bida. A jak zostawiam na remont, to odpajam 5 miechów. Krowa daje najpierw 16 litrów  potem mleka jej stopniowo ubywa  a cielak rośnie więc siłą rzeczy pije więcej wody i pobiera siana. Tak że odstawienie nie jest wcale takie bolesne.

Nie wiem dokładnie, dlatego wymieniamy się spostrzeżeniami, a kogo zapytam jak soltys odpowiada zdawkowo, boguś mnie wyzywa, a inni nieszczerzy. Zresztą soltys też fałszywy🤭

28 minut temu, Qwazi napisał:

Też Ci się powoli zaczyna robić telenowela z tej sprzedaży 

Spoko. Ja jestem zahartowany i nie płaczę jak Marcinek. To i tak mój najlepszy klient  choćby nawet miał nie kupić😂

PS. Mam na myśli Marcinka od kapusty i pyrów

Edytowano przez Kowalsky30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25967

Wita co?

W Brazylii w Rio odnotowano 58,5⁰C. 

Toć chyba te tłuste pośladki Brazylijek spłynęły co najmniej na uda.

 

Kurła 34⁰ wytrzymać nie idzie a gdzie 58🤦‍♂️

Edit. Aż niewyobrażalne mi się zdawało. Sprawdziłem i była taka temperatura... Ale odczuwalna🤦‍♂️

Edytowano przez Agrest
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12246
mf362 napisał:

3/4 domu już obłożone styropianem . 

Gdyby nie ta kapryśna pogoda to z 1.5 tyg i na gotowe by pewnie dali rade 

 

pisz pw to pokażę jutro jak te daszki nad drzw zrobię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25967
11 minut temu, malaczarna napisał:

@Belarus820 nie znasz jakiegoś strugacza studni drewnianych?

Aktywny Marcin może Ci wystrugać🤣

Edytowano przez Agrest
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12246
Łolek napisał:

Telenowela pt ścieżki w Marcina zbożu odc 125 

nie zbadane i kręte są jego ścieżki 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9053
8 minut temu, Agrest napisał:

Wita co?

W Brazylii w Rio odnotowano 58,5⁰C. 

Toć chyba te tłuste pośladki Brazylijek spłynęły co najmniej na uda.

 

Kurła 34⁰ wytrzymać nie idzie a gdzie 58🤦‍♂️

Edit. Aż niewyobrażalne mi się zdawało. Sprawdziłem i była taka temperatura... Ale odczuwalna🤦‍♂️

W Cieniu taka temperatura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1710
3 minuty temu, Agrest napisał:

Aktyeny Marcin może Ci wystrugać🤣

3 tysiace za jakiegoś klocka gontem krytego... chyba przesada lekka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9053
28 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Zima idzie

3 dni śnieg ma padać

Jeszcze żeby jutro nie padało i traktor i lejka umyć i błogie lenistwo do Wielkanocy. 

Opony zmieniłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12246
Agrest napisał:

2 minuty temu, malaczarna napisał:

@Belarus820 nie znasz jakiegoś strugacza studni drewnianych?

Aktyeny Marcin może Ci wystrugać🤣

on chyba ostatnio dezaktywny 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8211
21 minut temu, Kowalsky30 napisał:

No ja też mliko i siano od drugiego tygodnia, bo nic innego nie mam. Kiedyś kupiłem przez internet worek czegoś dla cieląt (cielę było namalowane😂) i połowa się zepsuła reszta zmarnowała i nie dość, że drożej wyszło niż mleko to jeszcze do d*py. Mały musi mieć mleka... o potąd a potem sprzedaję więc nie moja bida. A jak zostawiam na remont, to odpajam 5 miechów. Krowa daje najpierw 16 litrów  potem mleka jej stopniowo ubywa  a cielak rośnie więc siłą rzeczy pije więcej wody i pobiera siana. Tak że odstawienie nie jest wcale takie bolesne.

Nie wiem dokładnie, dlatego wymieniamy się spostrzeżeniami, a kogo zapytam jak soltys odpowiada zdawkowo, boguś mnie wyzywa, a inni nieszczerzy. Zresztą soltys też fałszywy🤭

Spoko. Ja jestem zahartowany i nie płaczę jak Marcinek. To i tak mój najlepszy klient  choćby nawet miał nie kupić😂

PS. Mam na myśli Marcinka od kapusty i pyrów

Wymiana spostrzeżeń dobra rzecz. Sołtys to jest normalny, porządny gość, nie wiem co Ty tam za miętę do niego czujesz. Ja złego słowa na Przemka powiedzieć nie mogę. Boguś to jest Boguś. Cóż tu więcej dodać🤷. Jak byś się kiedy do centrum zapędził, to zapraszam. Zobaczysz, jak to u mnie wygląda.

A na takich klijentów to bym nie miał chyba cierpliwości. U mnie najlepsza jest pani Krystyna. Jak ona chce kupić cielaka, to już nikt nie kupi. Niezbyt często kupuje, bo mniej więcej jednego rocznie, ale zawsze jest 200 zł ekstra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12246
GRZES1545 napisał:

28 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Zima idzie

3 dni śnieg ma padać

Jeszcze żeby jutro nie padało i traktor i lejka umyć i błogie lenistwo do Wielkanocy. 

Opony zmieniłeś?

chyba wielosezonowe miał brać 🤔

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    114
7 minut temu, GRZES1545 napisał:

W Cieniu taka temperatura?

W Brazylii to była temperatura odczuwalna a nie nominalna czyli ta co na termometrze.. Tak naprawde słupki pokazały coś około 38, tylko pismaki wstawiają nagłówki do klikania a w artykułach nie zawsze wspomną o co dokładnie chodzi

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16961
Agrest napisał:

Edit. Aż niewyobrażalne mi się zdawało. Sprawdziłem i była taka temperatura... Ale odczuwalna🤦‍♂️

to coś jak podawanie długości penisa wraz z kręgosłupem. 🤣

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Łolek napisał:

Telenowela pt ścieżki w Marcina zbożu odc 125 

Marek , jesień już , długie wieczory , jakoś trzeba wypełnić ten czas 😜

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

lux opony👍

 

 

 

Potwierdzam 👍

1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Ja mam opony 9.5 × 36 i też trzy zamykam

3

Jakim pryskasz , c330 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8211
6 minut temu, rocco0987 napisał:

W Brazylii to była temperatura odczuwalna a nie nominalna czyli ta co na termometrze.. Tak naprawde słupki pokazały coś około 38, tylko pismaki wstawiają nagłówki do klikania a w artykułach nie zawsze wspomną o co dokładnie chodzi

Dziennikarstwo obecnie jest ogólnie bardzo merytoryczne 😡. Praktycznie wszystko, co napiszą jest skrzywione w poszukiwaniu chwytliwego tematu, zasięgów i oglądalności...

6 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Marek , jesień już , długie wieczory , jakoś trzeba wypełnić ten czas 😜

Potwierdzam 👍

To będziesz robił, ścieżki, kupował ciągnik, czy strugał studnię dla @malaczarna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8092
7 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Marek , jesień już , długie wieczory , jakoś trzeba wypełnić ten czas

Propozycja dla Ciebie ale Ty nie procentowy. 

facebook_1573304485766.jpg

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25967

Klikając jakikolwiek artykuł z automatu jadę na dół strony jeżeli reklamy pozwolą.

Jeśli nie puszczają to aut

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, bratrolnika napisał:

@Aktywnyrolnik7245 tak czytam twoje ostatnie posty, i z tego co widzę to masz za mało sprzętu (tzn nie masz kasy żeby wymienić na odpowiedni), i za dużo hektarów bo obrobić się nie możesz 

Jest rozwiązanie: sprzedaj połowę hektarów, i za te pieniądze kup sobie maszyny, będziesz się wyrabiał poprzez mniejsza ilość ha, i w końcu większe maszyny

Nie chodzi o jakiś wydajny nowoczesny sprzęt , tylko nie mogę zagrać szerokości na moje działki 

6 minut temu, Qwazi napisał:

Dziennikarstwo obecnie jest ogólnie bardzo merytoryczne 😡. Praktycznie wszystko, co napiszą jest skrzywione w poszukiwaniu chwytliwego tematu, zasięgów i oglądalności...

To będziesz robił, ścieżki, kupował ciągnik, czy strugał studnię dla @malaczarna ?

Dla mnie ścieżki to tak tylko na pokaz właściwie ,bo ja mam praktycznie wszystkie działki wąskie gdzie jadę opryskiwaczem raz w koło to trzymam się między i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15451
23 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Opony zmieniłeś?

W mniejszym tak

Większy ma całoroczne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2479
14 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Marek , jesień już , długie wieczory , jakoś trzeba wypełnić ten czas 😜

Potwierdzam 👍

Jakim pryskasz , c330 🤔

C 4011 na wąskich kołach, C 330 też się zdarza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8211
5 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Nie chodzi o jakiś wydajny nowoczesny sprzęt , tylko nie mogę zagrać szerokości na moje działki 

Dla mnie ścieżki to tak tylko na pokaz właściwie ,bo ja mam praktycznie wszystkie działki wąskie gdzie jadę opryskiwaczem raz w koło to trzymam się między i po problemie

To masz podobne działki do moich. Tylko 2 mam szersze niż 24 m....sorry 3, bo jedna z tych świeżych też szersza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, krilan06 napisał:

C 4011 na wąskich kołach, C 330 też się zdarza 

To powiedz mi ostatnią rzecz , wspominałeś że robisz ścieżki na 11m a opryskiwacz jaki masz 12m ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj