Polecane posty

ThePerkins    937

Niech tylko zobowiązania agencyjne pokasują i co będzie. Bo logiki tu nie widzę, masz zwiększać ale ogólna polityka mówi, że trzeba zmniejszać xD . Pełnoporcjówka staniała mi 40 zł na tonie :o. Właśnie spasam ostatnią dostawę i finał, zboże tanie jak barszcz a tu zrobili taką korektę, że nie wiem co by za to kupić .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur12441    125

A tak w temacie to polmlek LW ilość 6855 l cena na fotce z faktury także do końca roku aby niech sie wszystko pocięli i koniec produkcji jak kupili se na Maroko mleczarnie to niech z kokosa mleko robią ja dziękuję kończę przygodę z krowami... . Pozdrawiam 

IMG_20230816_103824.jpg

  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Na takich małych dostawcach oni robią kasę.  Widać różnicę w podejściu spółdzielnia a prywatny podmiot ale nie przeszkadza to w przejęciach np Końskie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur12441    125

Na operatora ciągnika i opasy żeby obora pusta nie stała i juz... Właśnie mam zamiar zacząć życia smakować dokładnie....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204

ilość mizerna ale właśnie na takich małych się om najlepiej zarabia ....


kiedyś 10tys było minimum by ,,coś,, zrobić dzisiaj zaraz 20tys litrów będzie mało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    605

Te 10tyś l n miesiąc na chwilę obecną mieć trzeba żeby miało to sens, ale niedługo i takich będą kroić bo mniejszych zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1130

czy ja wiem czy 10 tys ma sens. To powiedzmy będzie jakieś 18 tys brutto. minus koszty. pewnie dwoje ludzi którzy przy tym pracują. i to dzień w dzień. kiepsko to wygląda


slawek74 napisał:

a jak myślisz ? 😀

obstawiam między 15 a 20. trafiłem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    605
26 minut temu, FarmerDyzio napisał:

czy ja wiem czy 10 tys ma sens. To powiedzmy będzie jakieś 18 tys brutto. minus koszty. pewnie dwoje ludzi którzy przy tym pracują. i to dzień w dzień. kiepsko to wygląda

 

obstawiam między 15 a 20. trafiłem ?

 

Tu jest pełno ludzi którzy mają dużo mniej i to jedyne źródło utrzymania często. Powiedz to im że nie ma sensu. Sam jeszcze niedawno miałem poniżej 10tyś l, żyć się da, ale brak szans na  inwestycje to zjazd w dół. Ewentualnie kilka lat się przemęczyć i mieć plan B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Niech tylko zobowiązania agencyjne pokasują i co będzie. Bo logiki tu nie widzę, masz zwiększać ale ogólna polityka mówi, że trzeba zmniejszać xD . Pełnoporcjówka staniała mi 40 zł na tonie :o. Właśnie spasam ostatnią dostawę i finał, zboże tanie jak barszcz a tu zrobili taką korektę, że nie wiem co by za to kupić .. 

Zwiększanie skali produkcji ma się odbywać poprzez kasację małych i średnich gospodarstw 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1130
niesamowity90 napisał:

Tu jest pełno ludzi którzy mają dużo mniej i to jedyne źródło utrzymania często. Powiedz to im że nie ma sensu. Sam jeszcze niedawno miałem poniżej 10tyś l, żyć się da, ale brak szans na  inwestycje to zjazd w dół. Ewentualnie kilka lat się przemęczyć i mieć plan B.

oczywiście że nie ma sensu. sam miałem do 10 tys i albo rozwój albo rezygnacja. Wybrałem to drugie i był to dobry krok. Ale każdy ma inne gospodarstwo i inne podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85

Kolega oddaje  do małej spółdzielni 15000 ty.dostal za mleko 1.2  w mojej okolicy już tak płacą 1.2 i 1.4 te najgorsze mleczarnie  .ale są też co płacą powyżej  2 zł. Ale są  napaleńcy biorą dzierżawę  i płacą 2.5 tys.i dopłaty właśnie  jeden co ma Skup zbóż i sporo ziemi odał w dzierżawę  40 h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
4 godziny temu, slawek74 napisał:

To jeden Radek a kto ten drugi 🤭🤦‍♂️

No słyszałem sławek ze ty dostaniesz na dzień dobry 😅

3 godziny temu, ThePerkins napisał:

Niech tylko zobowiązania agencyjne pokasują i co będzie. Bo logiki tu nie widzę, masz zwiększać ale ogólna polityka mówi, że trzeba zmniejszać xD . Pełnoporcjówka staniała mi 40 zł na tonie :o. Właśnie spasam ostatnią dostawę i finał, zboże tanie jak barszcz a tu zrobili taką korektę, że nie wiem co by za to kupić .. 

Kto aż tak zaszalał? Agrocentrum po 20zł/tona obniża 🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204
Rolniik122 napisał:

4 godziny temu, slawek74 napisał: To jeden Radek a kto ten drugi 🤭🤦‍♂️ No słyszałem sławek ze ty dostaniesz na dzień dobry 😅

ale ja ,,do widzenia,, a raczej ,,nie do zobaczenia,, mówię 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937
1 godzinę temu, Rolniik122 napisał:

No słyszałem sławek ze ty dostaniesz na dzień dobry 😅

Kto aż tak zaszalał? Agrocentrum po 20zł/tona obniża 🤣

biofeed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1597
4 godziny temu, artur12441 napisał:

Na operatora ciągnika i opasy żeby obora pusta nie stała i juz... Właśnie mam zamiar zacząć życia smakować dokładnie....

To przestajesz być gospodarzem , a zaczynasz być parobkiem u jakiegoś prezesa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj