Polecane posty

czareczek85    413
2 godziny temu, Soltys85 napisał:

U mnie już się wycielają bo tak białko 3,7 tłuszcz 4,5 było. Wydajność nie powala więc i są parametry. U mnie też korekta bo mocznik 350 tylko musiałem po weselu taczkować niedojady bo nie mam jak przepchnąć. Od czego może utrzymywać się taki mocznik?

Zbyt wysoki mocznik trzeba zbić na około 250. Ewidentny brakuje energii a za duźo białka jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
8 minut temu, DanielFarmer napisał:

To patrzę że nie tylko u mnie spadły parametry...średnio za lipiec ~2,58 netto

Te wasze ceny to mało mówią - brak parametrów i litrów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    413
21 godzin temu, Jaro70 napisał:

Te wasze ceny to mało mówią - brak parametrów i litrów 

średni tłuszcz 4,17 średnie białko 3,48 przedział 60-80tyś litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    535

Wow. Ostro. Najfajniejsze jest to że ceny spadają a sprzedaż rośnie dziwne.  Hahha zawsze mnie uczyli ze jak popyt rośnie to i cena rośnie. Czysta spekulacja. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Nawet Grzesiu dostrzega to o czym większość z nas pisze od dawna. Według mnie aktualne ceny są sztucznie zaniżane bo wąska grupa osób chce zbić konkretna kasę na produktach mleczarskich. Specjalnie gra się na zniżkę cen żeby ,,ktos'' narobił sobie zapasów i później przy górce wypchnął towar na rynek. Co moze potwierdzać wzmożony popyt. A ci wszyscy specjaliści co przewidują spadki do końca 2024 i wtedy stabilizujące cen to się z choinki urwali. Jakby cena miała spadać do końca 2024 roku to pewnie rolnicy musieliby dopłacać do zabranego mleka, jeśli tempo obniżek by się utrzymało. Pytanie na kiedy jest przewidziane odbicie cen. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Jak widziałem wykres cen z przed lat to cena przy dołku zawsze spadała poniżej tej co była zanim zaczeła się górka. Tak że wszystkiego można się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696
10 godzin temu, krzychu121 napisał:

Nawet Grzesiu dostrzega to o czym większość z nas pisze od dawna. Według mnie aktualne ceny są sztucznie zaniżane bo wąska grupa osób chce zbić konkretna kasę na produktach mleczarskich. Specjalnie gra się na zniżkę cen żeby ,,ktos'' narobił sobie zapasów i później przy górce wypchnął towar na rynek. Co moze potwierdzać wzmożony popyt. A ci wszyscy specjaliści co przewidują spadki do końca 2024 i wtedy stabilizujące cen to się z choinki urwali. Jakby cena miała spadać do końca 2024 roku to pewnie rolnicy musieliby dopłacać do zabranego mleka, jeśli tempo obniżek by się utrzymało. Pytanie na kiedy jest przewidziane odbicie cen. 

Nie bardzo rozumiem twojego posta. Wiem, że ci analitycy to są g warci ale co tak naprawdę stoi na przeszkodzie żeby spadało dalej? Jeśli unia ma być bez krowich pierdów to chyba logiczne że nie może się produkcja mleka opłacać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1205

Na tą chwilę patrząc na gdt i koszty to i tak dziwne że spółdzielnie płacą jeszcze te ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228
alfa napisał:

Na tą chwilę patrząc na gdt i koszty to i tak dziwne że spółdzielnie płacą jeszcze te ceny 

a prywaciarze 🤔 taki półmlek dla przykładu 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6792
1 minutę temu, slawek74 napisał:

a prywaciarze 🤔 taki półmlek dla przykładu 🤔

dokłada z soków 😛

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan1972    41
19 minut temu, grzesiu napisał:

No dokładnie.  Chyba naprawdę większość jedzie na stracie. 

Dobre Spółdzielnie to powyżej 2 zł płacą i strat nie mają a słabe to ledwo 1,50 zł i straty mają i to jest tak „Jak se pościelisz tak się wyśpisz”. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenio23    79
32 minuty temu, slawek74 napisał:

a prywaciarze 🤔 taki półmlek dla przykładu 🤔

Polmlek dwóm rolnikom zapłaci ponad 2 złote a 20 1,5 i średnia wyjdzie dla nich ok

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    535
27 minut temu, Jan1972 napisał:

Dobre Spółdzielnie to powyżej 2 zł płacą i strat nie mają a słabe to ledwo 1,50 zł i straty mają i to jest tak „Jak se pościelisz tak się wyśpisz”. 

Ok zgoda ale jak te słabe będą iść w coraz większe długi to i te lepsze ich nie będą ratować.  Czuję armagedon w powietrzu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    535

To fakt. To może być gra pod taki scenariusz. Ale oni nie poradzą sobie z takim biznesem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228
Mateusz1q napisał:

Jeszcze trzecia opcja narodowy czempion uratuje

mleko to nie paliwo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1497

Unia co roku staje się coraz słabsza, od 15lat na zachodzie jest stagnacja, w końcu musi to pierdyknac z tym całym socjalem i wtedy skręcimy w drogę jaką obrała reszta planety czyli niskie koszta z dużą skalą produkcji i wgl w powietrzu wisi całkowita zmiana polskiej wsi nawet gospodareczki po 200ha staną się może nie nie rentowne ale bez perspektywy, historia zatoczy koło i powstaną gosp na wzór PGR tylko prywatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj