Polecane posty

krzychu121    3922

U mnie też pulchna gleba. Ba nawet wiatr ją miesza 😄 znajomy pod olsztynem się buduję to koparka wierzchnią warstwę zebrała a pod spodem gliny nie ruszyła bo jak beton. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
11 minut temu, gregor1284 napisał:

U mnie w qq ziemia pulchniutka jak brak, co zrobiłeś że tak twardo?

Glina brak opadów i wygląda to jak wygląda . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6717
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Radek porządnych bel to by było może z 50 😄

tzn jakich? 😂 ale całkiem możliwe 

2 godziny temu, pedro2 napisał:

U Ciebie w tym roku przepaduje 

ale wczoraj tylko 5 litrów 

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

on unią prasuje a to chyba porządny sprzęt 🤔🤭 wprawdzie spawana ale unia 😀 u mnie na gorszym kawałku 6.5 beli z 80ar

nie gadaj ze na metal facha jeszcze ani jednej elektrody nie zużyłeś 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Też zbieram drugi pokos z 5 ha 31 bel po mchale . Jak dobije do 100 to będę zadowolony jak na takie warunki . Na trzeci pokos wogle nie licze chyba że zacznie porządnie padać . Trzeba na jesieni jakieś wsiewki trawy robić bo do bo na wiosnę nie będzie co kosić tak powypala 😟😟. Jeden plus na nawozach kasy zostanie 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradek88    109

U nas padało od 22.30 do ok 2 w nocy raz mniejszy raz większy ale teraz nie ma tragedii ostatnimi czasy troszkę popasywalo więc jest nadzieja na 3  normalny pokos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2204
2 godziny temu, Qwazi napisał:

Zacząć to trzeba od podstawowej podstawy. Najpierw się musi zmienić mentalność rolnika. Dopóki jeden się będzie cieszył, że sprzedał za 2 grosze więcej od drugiego, a jak jeszcze kupi paszę o złotówkę taniej będzie popadał w euforię, nic się nie zmieni. Jak brać rolnicza będzie bracią tylko z nazwy, to panowie i panie prezesi, będą tę brać kopać po d..ie z każdej strony

 Jak my brykniemy ,to te lidly i biedronki wezmą skąd taniej  ,nawet z ,, Zimbabue ''a ten prezes patrzy na firmę i zysk ,a nie na to że ci nie styknie ,tam pracownik ma wziąć od najniższej krajowej wzwyż ,bo jest limit poniżej nie można . a za mleko może dobić do zera ,a jak padnie to jak na umowie nie inaczej ,to ty udziałowcu wyrównujesz . Ty udziałowcu ,nie pracowniku .   I to jest w twoim interesie bo oni pracują ku twojej chwale 😐

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38
2 godziny temu, komizmo napisał:

Mlekovita do 20k tl około 4.1 , białko około 3.4 2.02 netto

O 20 gr lepiej o Ryk, a 20 gr to już duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
34 minuty temu, radekz200 napisał:

tzn jakich? 😂 ale całkiem możliwe 

ale wczoraj tylko 5 litrów 

nie gadaj ze na metal facha jeszcze ani jednej elektrody nie zużyłeś 😛

Mi z nocy 3 litry pokazało,... A dzieli nas może 5-7km w linii prostej. W piątek i sobotę miało padać, to wozilismy gnojowice kilkadziesiąt godzin,  a tylko kilka kropel spadło i jeszcze wiatr dmuchał...wszystko idzie bokiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
radekz200 napisał:

2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Radek porządnych bel to by było może z 50 😄

tzn jakich? 😂 ale całkiem możliwe 

2 godziny temu, pedro2 napisał:

U Ciebie w tym roku przepaduje 

ale wczoraj tylko 5 litrów 

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

on unią prasuje a to chyba porządny sprzęt 🤔🤭 wprawdzie spawana ale unia 😀 u mnie na gorszym kawałku 6.5 beli z 80ar

nie gadaj ze na metal facha jeszcze ani jednej elektrody nie zużyłeś 😛

a po co te elektrody 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3922
40 minut temu, greg1985 napisał:

Też zbieram drugi pokos z 5 ha 31 bel po mchale . Jak dobije do 100 to będę zadowolony jak na takie warunki . Na trzeci pokos wogle nie licze chyba że zacznie porządnie padać . Trzeba na jesieni jakieś wsiewki trawy robić bo do bo na wiosnę nie będzie co kosić tak powypala 😟😟. Jeden plus na nawozach kasy zostanie 😎

W przyszłym roku może i zostanie bo w tym to wjeb.lem 80 tys na nawozy i go.no zbieram. A nie liczę po 30-35 M3 gnojowicy na ha łąk i 60-70 ton obornika pod kuku 

 

53 minuty temu, radekz200 napisał:

tzn jakich? 😂 ale całkiem możliwe 

ale wczoraj tylko 5 litrów 

nie gadaj ze na metal facha jeszcze ani jednej elektrody nie zużyłeś 😛

Po zamiennej komorze 130 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
subiektywny napisał:

2 godziny temu, komizmo napisał:

Mlekovita do 20k tl około 4.1 , białko około 3.4 2.02 netto

O 20 gr lepiej o Ryk, a 20 gr to już duzo

ryki 1.95 netto jest faktura

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

W tym łowickim cenniku to chyba błąd się wkradł. 19gr za jednostek białka, a tylko 4 gr za jednostkę tłuszczu ? Może winno być 14gr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520
1 godzinę temu, subiektywny napisał:

O 20 gr lepiej o Ryk, a 20 gr to już duzo

U mnie wyszło 1,9złnetto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85
49 minut temu, Konrad531 napisał:

W tym łowickim cenniku to chyba błąd się wkradł. 19gr za jednostek białka, a tylko 4 gr za jednostkę tłuszczu ? Może winno być 14gr ?

Łowicz zawsze płaci lepiej za białko niż tłuszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
1 godzinę temu, Konrad531 napisał:

W tym łowickim cenniku to chyba błąd się wkradł. 19gr za jednostek białka, a tylko 4 gr za jednostkę tłuszczu ? Może winno być 14gr ?

W poprzednim cenniku też były takie kwoty za białko i tłuszcz.  Obcięli na progach i na dopłacie. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
Zibifarmer napisał:

Ryki 1.75netto 20tys +. 

Byłoby trochę lepiej ale mam jakiś zjazd parametrów 

upały i wszędzie zjazd... u mnie doszły wycielenia i też w dół...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6717
27 minut temu, slawek74 napisał:

upały i wszędzie zjazd... u mnie doszły wycielenia i też w dół...

to już teraz cię pobrałem z cena 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No się pobraliśta..🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba że z ceną się pobrał 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

Radek a jak polmek ,,wali,, ? i przy jakiej ilości? mają progi ilościowe ? może bym się do nich przeniósł ale czy przyjadą do mnie do skromnej ilości 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6717
7 minut temu, slawek74 napisał:

Radek a jak polmek ,,wali,, ? i przy jakiej ilości? mają progi ilościowe ? może bym się do nich przeniósł ale czy przyjadą do mnie do skromnej ilości 🤔

już dawno ci to proponowałem, nie wiem na co czekasz 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj