Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radekz200    6717

ruskie znów rozganiają chmury‼️

Edytowano przez radekz200
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    322
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Możemy zbić sobie piątkę. U mnie identyczna sytuacja. Raz 25 kropel , teraz 15 spadło. A takie fronty miały przechodzić, tak miało lać,  takie ostrzeżenia były  i poszło w pisdu wszystko bokami. W tamtym roku pod koniec lipca kukurydzę belowali. W tym będzie to początek . 

Jeszcze niech mlekpol obniży ze 20-30 groszy i żyć nie umierać 

A na Polsacie codziennie gadają że opady na całą Polskę 😂teraz trzeba obserwować poniedziałek nadają burzę jakieś 😃

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

U mnie znów z zapowiedzi deszczu nici a kolejne odwołane. Polsat zapowiada deszcze i burze na Mazurach więc będzie sucho, skwar i duchota. Sianokiszonki 40 % na okres zimowy a po pierwszym pokosie nawet nie ma okienka by łąki saletrą zasilić. Nie ma nawet trawy na wypas a za dwa tygodnie powinno być już po II pokosie. Zastanawiam się czy jak nawet zacznie solidnie padać to ta trawa odbije czy sypać saletrę na takie łąki co odbiły w 10 procentach.

Ziemie u mnie nie najgorsze to jeszcze kukurydza dobrze się trzyma. Orka jesienna to jeszcze jakieś zapasy wilgoci były i deszczyk parę dni temu poratował, choć na glinach na górkach nie wzeszła, ziarno dalej czeka na wilgoć. Za płytko posiałem na te ekstremalne warunki w tym roku.  Zboża ozime wyglądają dobrze  choć  jak nie pobada to ziarna nie naleją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2203
3 godziny temu, radekz200 napisał:

ruskie znów rozganiają chmury‼️

To może Ukraińcy. Przecież mają bliżej 🤔😉

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Jeszcze w środę na piątek i sobotę wg modeli miało być 70mm. Dzisiaj spadło pół, aż strach pomyśleć jak jutro na raz wleje pozostałe 69,5 🙆 

Po ostatnich 24mm śladu nie ma. Dobrze, że ubezpieczyłem to parę groszy więcej wpadnie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
46 minut temu, adamowicz84 napisał:

SM Gostyń +7gr na lipiec 

Owalili wcześniej dużo to teraz jest z czego podnosić 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Podkarpackie dzisiaj +35l i teraz kolejna ulewa, oby tylko bez gradu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
6 godzin temu, Xawier napisał:

Podkarpackie dzisiaj +35l i teraz kolejna ulewa, oby tylko bez gradu

U mnie wczoraj może 2mm, nkrmlany deszcz to był dwa miesiące temu. Dramat. 

Bedzie trzeba zmniejszyć stado. 

Edytowano przez Zibifarmer
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520
3 godziny temu, Zibifarmer napisał:

U mnie wczoraj może 2mm, nkrmlany deszcz to był dwa miesiące temu. Dramat. 

Bedzie trzeba zmniejszyć stado. 

Popytaj swoich radnych co tam w Rykach się zadziało. Na stołek ma wrócić ten, który spadł z niego przez wirowanie mleka….

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
38 minut temu, Dodi napisał:

Popytaj swoich radnych co tam w Rykach się zadziało. Na stołek ma wrócić ten, który spadł z niego przez wirowanie mleka….

Przecież w Rykach niemożliwe żeby wirowali mleko. Jak nie wierzysz to zapytaj Slawka74

  • Like 1
  • Haha 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
5 godzin temu, Zibifarmer napisał:

U mnie wczoraj może 2mm, nkrmlany deszcz to był dwa miesiące temu. Dramat. 

Bedzie trzeba zmniejszyć stado. 

W nocy dolało. Razem za cały wczorajszy dzień 60l

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290
14 godzin temu, MajsterMarian napisał:

Badał ktoś kto oddaje do Sierpca tłuszcz i białko ? 

Ja badałam,w mleczarni wyszło nawet lepiej niż w Rypinie.

A co do pogody to u mnie nie pada praktycznie od wielu tygodni, wszędzie robi się żółto. 😢 A robale wszystko wpiep... nawet chwasty. Żeby nie program to bym, już zmniejszała stado. Ta pogoda to się nawet statystyk matematycznych nie trzyma i u mnie często bywa pochmurno, ale z tych chmur nie pada. 🤔

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920
1 godzinę temu, Xawier napisał:

W nocy dolało. Razem za cały wczorajszy dzień 60l

Pozazdrościć. U mnie nawet na torfach trawa stanęła w miejscu i się kisi.  A ci którzy słabo dbają to mają żółto. Nikt nie pamięta takich czasów żeby na torfach nie chciało rosnąć. Wystrzeliły tylko kikuty niektórych traw i się wyklosily. Śmiesznie to wygląda co metr taka flaga jest. A podszycia może z 10 cm i rzadkie że ziemię widać. Na wtorek znowu nadawali armagedon a dziś już lekki deszczyk o ile popada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404
19 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Wydaje mi się że w przyszłym tygodniu będzie tu dużo postów 

Deszcze nadaja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARNOLD1    8

Jakie Wasze odczucia i prognozy na ceny skupu mleka do końca roku?

Ja widzę "czarne chmury" i dalsze dołowanie. Zarządy czekają chyba na cud. Nie ma ją planu ani rozwiązania. Trzeba tym ruszyć bo lepiej nie będzie!

Łatwo im się rządziło jak były dobre lata, ale jak przyszedł kryzys to najlepiej jakbyśmy sami odeszli a oni kupowali by tylko przerzutowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj