Polecane posty

Krowiarka    290

Ja byłam, ale wystawcy dno i wodorosty, co raz gorzej nawet długopisu firmowego nigdzie nie dostałam. I co raz ich mniej, bardziej to jarmark przypomina.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

Ja też byłem kupiłem karkówkę i przez nią zabrakło mi na ciągnik 

 

  • Like 2
  • Haha 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Ja juz od 3 lat tam nie jeżdżę bo nie widzę sensu. 

No wse ładnie wczoraj popadalo a cena w sierpcu to 1.98 brutto przy tl 4.15 bi 3.3 ilość prawie 22k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Ja to samo. Zero kompetetnsoci od sprzedawców maszyn. Każdy aby się tylko naj.bac i durnia pokleic. Nie znają cen maszyn itd. jak chce sobie pooglądać maszyny to jadę na plac do dealera i bez przepychanek i tłoku oglądam a i sprzedawca też inaczej wtedy podchodzi do sprawy. Druga sprawa to powinny być na takie imprezy bilety co też odsialo by gapiów robiących nie potrzebny tłok i zamieszanie czy to ma targach czy parkingach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1597

No właśnie  nic ciekawego z roku na rok coraz gorzej, a jakie ceny za wszystko ci straganiarze nie mają umiaru skąd oni te ceny biorą np pajdą że smalcem 20zl no bez jaj . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Pytanie do dostawców Lydera  (aż mnie na wymioty bierze jak to piszę) mocno spadły Wam parametry za pierwszą połowę czerwca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
9 godzin temu, Xawier napisał:

Pytanie do dostawców Lydera  (aż mnie na wymioty bierze jak to piszę) mocno spadły Wam parametry za pierwszą połowę czerwca?

No poleciały, mało obniżyli to muszą w inny sposób nadrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14151
18 godzin temu, wille napisał:

Ja też byłem kupiłem karkówkę i przez nią zabrakło mi na ciągnik 

 

A zbytnio negocjować nie chcieli. Przynajmniej Ci od jd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2216

 nie mogę tego ogarnąć ,chyba za glęboko w tym siedzę i mam z tym problem 😐👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245

Było już coś takiego za granicą, płaciłeś za krowy, a gość niby je hodował, dużo ludzi się na to nabrało i gość wydoił kupę kasy. Była jakaś strona na której pokazywał cały proces produkcji, papiery. Tylko, że to były zdjęcia gospodarstwa w którym chyba pracował, czy przyjaciela 😁


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
23 godziny temu, krzychu121 napisał:

Ja to samo. Zero kompetetnsoci od sprzedawców maszyn. Każdy aby się tylko naj.bac i durnia pokleic. Nie znają cen maszyn itd. jak chce sobie pooglądać maszyny to jadę na plac do dealera i bez przepychanek i tłoku oglądam a i sprzedawca też inaczej wtedy podchodzi do sprawy. Druga sprawa to powinny być na takie imprezy bilety co też odsialo by gapiów robiących nie potrzebny tłok i zamieszanie czy to ma targach czy parkingach 

Przestałem pytać ich o ceny jak mi za zetora proxime 100 krzykneli 220 netto. Ja mówię panie to chyba brutto a on że netto bo to wersja "platynym" i ma klime w standardzie XD i to było przed tym całym zvidem19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Ja miałem taki przypadek że zapytałem o cenę kosiarki stolla parę lat temu. 3 m na centralnym i hydraulicznym odciążeniu wycenił mi wtedy na 25 netto jak dobrze pamiętam. Mówię że biorę i piszemy umowę a gość dość dobrze wcięty. Nagle zaczął coś się jąkać żeby w poniedziałek przyjechać na firmę i tam się dogadamy. Zgodziłem się. Przyjeżdżam w poniedziałek a on mi cenę proponuję kilka tysięcy większą i na odciążeniu listwy na sprężynach. Od tamtej pory nawet do tego dealera nie zaglądam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1832

Osm koło od lipca -10gr 

 

Damianek o jakich likwidacjach oni piszą jak dzierżawy po 4000 i dwa Fendty na gosp 30ha 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68
Dnia 19.06.2023 o 22:36, Xawier napisał:

Pytanie do dostawców Lydera  (aż mnie na wymioty bierze jak to piszę) mocno spadły Wam parametry za pierwszą połowę czerwca?

tluszcz spadl, bialko wzroslo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

Na roślinność się przeżucą 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Osm koło od lipca -10gr 

 

Damianek o jakich likwidacjach oni piszą jak dzierżawy po 4000 i dwa Fendty na gosp 30ha 

Zgadza się likwiduje tylko ten kto zachorował lub przechodzi na emeryturę i chcę odpocząć na stare lata a nie ma następcy.                        Więc likwidacje raczej  nie są ze względu na cenę.                                   Żeby się nie opłaciło to nikt nie płacił by kosmicznych cen za  dzierżawy, maszyny, jałówki itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Szkoda że u mnie nie ma takich gospodarzy co chca płacić kosmiczne pieniądze za dzierżawy, jałówki itd. Zamiast lamentować jak większość to bym się cieszył że wpadalby gotowy pieniądz bez roboty a tu tylko lament i lament że ktoś zapłacił za dzierżawę więcej. Ja wiem że większość to by chciała za darmo i jeszcze im dopłacić. Jak się chce gospodarzyć to się kupuje ziemię albo płaci tyle ile ktoś chce. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1202

Tak tylko że później przez właśnie takie chore stawki jest płacz i lament że mleko tanieje . I jak widzisz rozwój gosp z Stawkami za hektar+120 ? U nas mistrz zapłacił 150 za ha jak spłaci to mu lekko wyjdzie hektar 330 tys czyli średnie mieszkanie i teraz po obniżkach protesty próbował organizować . Dla mnie to są barany nie ludzie jeden drugiego w kłopoty wpędza 

  • Like 11
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Życia za niego nie przeżyjesz a może miał gotówkę i poszło wszystko bez krechy. Trzeba się cieszyć że są tacy goście. Dla tego co sprzedaje to lux klient bo kasę konkretną zapłaci a i dla okolicznych rolników też dobrze bo ile tych ha nakupi po takiej cenie ? Kupi 5-7 ha i spokój na kilka lat bo bank więcej krechy nie chce dać. Mi na wiosnę też gość proponował ziemię po 70 tys za ha. Twierdził że ludzie jeżdżą i się pytają czy nie sprzeda albo odda im w dzierzawe. Ale że ze mną dobrze żyje i przez miedzę mamy to najpierw mi zaproponował. Najpierw zapytałem czy to za całą działkę 2 ha a później  kulturalnie kazałem mu się popukac w głowę. I nikt chętny na te jego hektary się nie znalazł. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937
41 minut temu, krzychu121 napisał:

Szkoda że u mnie nie ma takich gospodarzy co chca płacić kosmiczne pieniądze za dzierżawy, jałówki itd. Zamiast lamentować jak większość to bym się cieszył że wpadalby gotowy pieniądz bez roboty a tu tylko lament i lament że ktoś zapłacił za dzierżawę więcej. Ja wiem że większość to by chciała za darmo i jeszcze im dopłacić. Jak się chce gospodarzyć to się kupuje ziemię albo płaci tyle ile ktoś chce. 

Nie masz czego szkodować, bo samemu coś kupić w takim rejonie to cud ... 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj