superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2023

Polecane posty

jahooo    9239
10 minut temu, Grzechooo napisał:

Pany, potrzebuję danych technicznych do sprężarki hs23, nie mogę nic znaleźć. Chodzi mi głównie o obroty robocze.

Myślę , że niewiele różni się od HS-22

https://www.tymula.com.pl/p34,sprezarka-jednotlokowa-601-23-951.html

HS-22 różni się od HS-23 tylko kierunkiem montażu, tzn bagnet jest z drugiej strony

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Ale to jest opis do hs24 to też znalazłem pytanie czy one się jakoś technicznie ze sobą różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239
8 minut temu, Grzechooo napisał:

Ale to jest opis do hs24 to też znalazłem pytanie czy one się jakoś technicznie ze sobą różnią?

Tu masz 23

https://www.tymula.com.pl/index.php?p32,sprezarka-601-23-933

średnica tłoka jest taka sama

generalnie 1:1 z obrotami silnika, bo one były montowane głównie w silnikach ciągników i starach, a tam maks 2800-3000 obr, z tym że ta górna wartość krótkotrwale

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

oo dzięki śliczne. Bo znowu wpadłem na głupi pomysł, tym razem to założenie instalacji pneumatyczej do renówki i szukam taniej sprężarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

Wczoraj zaobserwowalem ze w perkinsie juz nie tyle co poci a juz prawie wycieka paliwo z pompki zasilającej,no i teraz pytanie, polmo czy jakieś byle co aby bylo?jakies konkretne podpowiedzi? Kiedys patrzylem to za 90zl szlo kupic polmo,teraz juz 140,ale chyba trzeba zakupić.

@Aktywnyrolnik7245 opowiadaj czy juz robiłeś wysiew próbny nowym nabytkiem? Na jaką szerokość mozesz nim siac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko Polmo 

Gdzie w nocy miałem robić próbe 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877
9 godzin temu, Grzechooo napisał:

oo dzięki śliczne. Bo znowu wpadłem na głupi pomysł, tym razem to założenie instalacji pneumatyczej do renówki i szukam taniej sprężarki.

A nie lepiej przerobić przyczepy? Ja mam w drugą strone. Fendt ma hamulce pneumatyczne a nie ma hydraulicznych i musze przerabiać przyczepe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
9 godzin temu, Grzechooo napisał:

oo dzięki śliczne. Bo znowu wpadłem na głupi pomysł, tym razem to założenie instalacji pneumatyczej do renówki i szukam taniej sprężarki.

Co za renówkę masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558
12 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Tylko Polmo 

Gdzie w nocy miałem robić próbe 🤔

No niby racja,a jakie masz łopatki?na 12m max czy 15 i wiecej tez posiejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239
51 minut temu, Belaruss820 napisał:

Wczoraj zaobserwowalem ze w perkinsie juz nie tyle co poci a juz prawie wycieka paliwo z pompki zasilającej,no i teraz pytanie, polmo czy jakieś byle co aby bylo?jakies konkretne podpowiedzi? Kiedys patrzylem to za 90zl szlo kupic polmo,teraz juz 140,ale chyba trzeba zakupić.

@Aktywnyrolnik7245 opowiadaj czy juz robiłeś wysiew próbny nowym nabytkiem? Na jaką szerokość mozesz nim siac?

za 70zł kupisz pompkę elektryczną, po co kombinować, albo dobry orginał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

12m a będę siał na 10

15 minut temu, Belaruss820 napisał:

No niby racja,a jakie masz łopatki?na 12m max czy 15 i wiecej tez posiejesz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239
Przed chwilą, Aktywnyrolnik7245 napisał:

12m a będę siał na 10

 

i będą dalej paski na polu

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Krzysztof81 napisał:

A nie lepiej przerobić przyczepy? Ja mam w drugą strone. Fendt ma hamulce pneumatyczne a nie ma hydraulicznych i musze przerabiać przyczepe.

Pewnie ze lepiej i jedną przyczepę mam zrobiona na hydrauliczno pneumatyczne hamulce, ale jest ciut inny problem. Widzisz, kupiłem rok temu ciągnik sprowadzony z Francji, pojechałem na pierwszy przegląd i pajac co go robił wpisał brak instalacji pneumatycznej i w dowodzie w miejscu gdzie jest dmc przyczepy z hamulcem są kreseczki. Pisalem juz o tym kiedys. I teraz jakby mnie niebiescy zatrzymali z przyczepą to może być problem. A jak wiadomo mandaty nie są tanie teraz.

witejus napisał:

Co za renówkę masz?

133.54

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877

Ja teraz bede przerabiał przyczepe na pneumatyczno-hydrauliczne. Musze kupić zawory, przewody i siłowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, jahooo napisał:

i będą dalej paski na polu

Według tabeli można go ustawić na 10 m przez odpowiednią wysokość i pochylenie na tuz. @andrzej78 chyba dobrze myślę czytając instrukcje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Krzysztof81 napisał:

Ja teraz bede przerabiał przyczepe na pneumatyczno-hydrauliczne. Musze kupić zawory, przewody i siłowniki.

z pneumatycznej na hydrauliczno-pneumatyczną lepiej jak odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
1 godzinę temu, Grzechooo napisał:

Pewnie ze lepiej i jedną przyczepę mam zrobiona na hydrauliczno pneumatyczne hamulce, ale jest ciut inny problem. Widzisz, kupiłem rok temu ciągnik sprowadzony z Francji, pojechałem na pierwszy przegląd i pajac co go robił wpisał brak instalacji pneumatycznej i w dowodzie w miejscu gdzie jest dmc przyczepy z hamulcem są kreseczki. Pisalem juz o tym kiedys. I teraz jakby mnie niebiescy zatrzymali z przyczepą to może być problem. A jak wiadomo mandaty nie są tanie teraz.

133.54

nie miał prawa wpisać kresek, wpisał pewnie dlatego że we francuskich dowodach nie ma żadnych danych. tak samo jak auta robisz 1 przegląd zza granicy a nie maja haka masę przyczepki masz w każdym wpisaną

 

mam traktor który nie ma ani pneumatyki ani hamulca hydraulicznego na przyczepę a masy są w dowodzie wpisane

Edytowano przez rafal3939
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
rafal3939 napisał:

nie miał prawa wpisać kresek, wpisał pewnie dlatego że we francuskich dowodach nie ma żadnych danych. tak samo jak auta robisz 1 przegląd zza granicy a nie maja haka masę przyczepki masz w każdym wpisaną   mam traktor który nie ma ani pneumatyki ani hamulca hydraulicznego na przyczepę a masy są w dowodzie wpisane

No co ja mogę na to poradzić? zostaje mi tylko założyć instalacje i od nowa zrobić przegląd. Facet wpisał brak instalacji pneumatycznej a w WK wykreskowali. Kuzyn ma identyczną i ma normalnie przyczepy wpisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Co diagnosta to inna interpretacja przepisów, jest straszny bałagan w tym temacie. Jeden uzna tak, drugi siak, trzeci jeszcze inaczej i tak naprawdę każdy z nich będzie miał rację. Tylko korzyści dla właściciela sprzętu już są różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Powinien wpisać dane z katalogu jak nie było nic w dowodzie francuskim. Najlepiej jechać do innej stacji i zapytać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9239

WK w zamojskim starostwie to patologia, wszyscy inni przepisują dane z katalogu, a oni robią jakies własne interpretacje, u nich wykładnia prawa zatrzymała się na C-330

To, że ciągnik nie ma instalacji pneumatycznej, nie oznacza, że nie ma instalacji do hamowania przyczep, i tyle w temacie, jak producent przewiduje przyczepy o masie 15 000 kg, to tak ma być, a nie ich dziwne "interpretacje"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas to chyba co tłumacz napisze to wklejają w dowód 

Ja w ciągniku 75 koni zero hamulców na przyczepy i w dowodzie 15 ton hamowanej 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Właśnie też pisałem że nie mam żadnej instalacji do hamowania a masy wpisane, tak samo jak auto nie ma haka a masy są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj