Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek0406    122

@AdamRo jakie prognozy na jałówki R i O po nowym roku? Przytrzymać do lutego czy już się z nimi pożegnać? Z paszą nie za ciekawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
6 godzin temu, Tomek0406 napisał:

@AdamRo jakie prognozy na jałówki R i O po nowym roku? Przytrzymać do lutego czy już się z nimi pożegnać? Z paszą nie za ciekawie...

Jaką jałówki osiągają wagę w wieku 20 mscy ? Mam jałówki 50/50 LM xHh i chcę zostawić sobie na opas bo za pół darmo nie chcę sprzedawać odsadkow .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
56 minut temu, tomaszmab napisał:

Jaką jałówki osiągają wagę w wieku 20 mscy ? Mam jałówki 50/50 LM xHh i chcę zostawić sobie na opas bo za pół darmo nie chcę sprzedawać odsadkow .. 

 

600 👍

Screenshot_2023-12-15-17-30-33-568_com.miui.videoplayer.jpg

IMG_20231215_124102.jpg

Screenshot_2023-12-13-13-54-29-864_com.miui.videoplayer.jpg

Po niedzieli jadą, urodzone maj czerwiec 22 większość 

Edytowano przez kewin123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1663
1 godzinę temu, kewin123 napisał:

 

600 👍

Screenshot_2023-12-15-17-30-33-568_com.miui.videoplayer.jpg

IMG_20231215_124102.jpg

Screenshot_2023-12-13-13-54-29-864_com.miui.videoplayer.jpg

Po niedzieli jadą, urodzone maj czerwiec 22 większość 

swoje czy zakup? czarne piękne czemu na opas poszły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
14 minut temu, AdamRo napisał:

W jakiej cenie jadą ?

A ile byś dał?

1 minutę temu, malaczarna napisał:

swoje czy zakup? czarne piękne czemu na opas poszły?

 

Wszystko zakupowe angusy czarne Czechy limuzaczki Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
9 minut temu, AdamRo napisał:

12,5 netto max. Rozczarowany ?

🤭, a skąd,śmiac mi się tylko chce

Edytowano przez kewin123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
Dnia 14.12.2023 o 21:45, Pawelek2615 napisał:

Mój kuzyn też brał z cukrowni Werbkowice i są git w środku zwierzchu zsypałem mu solą i nie było takiej pomarańczowej pleśni tylko lekko zczarniało około 5 centymetrów w poprzednich latach jak odbiór wysłodka był planowany to się więcej psuło 

U mnie pleśń się trafia w środku takie grudki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek2615    4
23 minuty temu, Damianek20 napisał:

U mnie pleśń się trafia w środku takie grudki 

Pomagam mu przy obrządkach i nie widziałem żadnej takiej grudkowej pleśni 

Edytowano przez Pawelek2615

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
5 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Półdarmo to ile to ? 

3200zl nie ma chętnych za wagę 230-260 kg

@kewin123

Czym je żywiłeś ?

Tu moja przykładowa sztuka

IMG_20231213_093239.jpg

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    558
9 godzin temu, Damianek20 napisał:

U mnie pleśń się trafia w środku takie grudki 

a brałeś z sypu czy z silosu lub placu bo tydzień temu woziłem to z sypu bo na palcu było to leżały już z 4 dni bo zaczynały kisnąc i takie najgorsze by były u mnie jak na razie tylko z wierchu z 10 cm się psuje część a resztę mam przykryte folia opony ziemia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek2615    4
18 minut temu, kubamako66 napisał:

a brałeś z sypu czy z silosu lub placu bo tydzień temu woziłem to z sypu bo na palcu było to leżały już z 4 dni bo zaczynały kisnąc i takie najgorsze by były u mnie jak na razie tylko z wierchu z 10 cm się psuje część a resztę mam przykryte folia opony ziemia 

Brane prosto z sypu nie było wtedy kolejek i robił po 3-4 kursy dziennie po skończeniu wożenia wszystkich wyrównane udeptane i sypane solą pastewną po wierzchu i nie ma dużo zepsutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
10 godzin temu, tomaszmab napisał:

3200zl nie ma chętnych za wagę 230-260 kg

Jaka lokalizacja ?


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
17 godzin temu, tomaszmab napisał:

Jaką jałówki osiągają wagę w wieku 20 mscy ? Mam jałówki 50/50 LM xHh i chcę zostawić sobie na opas bo za pół darmo nie chcę sprzedawać odsadkow .. 

Ja nigdy nie sprzedaje wcześniej niż 23-24 miesiące i to przeważnie coś w O albo R klasie. Żywie głównie odpadami z warzyw śruta z pszenżyta, owsa i trochę swojego kuku( wysuszonego na klepisku i zmielonego) do tego słoma i siano do oporu. Jakichś mega przyrostów nie osiągam ale jestem zadowolony. Średnia z ostatniej sprzedaży to 685 kg brutto oczywiście zdarzają się też mniejsze sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zmień chociaż na 7 ke z przodu, przecież to af 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj