Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

tomaszmab    131
5 godzin temu, Tomek0406 napisał:

Ja nigdy nie sprzedaje wcześniej niż 23-24 miesiące i to przeważnie coś w O albo R klasie. Żywie głównie odpadami z warzyw śruta z pszenżyta, owsa i trochę swojego kuku( wysuszonego na klepisku i zmielonego) do tego słoma i siano do oporu. Jakichś mega przyrostów nie osiągam ale jestem zadowolony. Średnia z ostatniej sprzedaży to 685 kg brutto oczywiście zdarzają się też mniejsze sztuki.

Jak suszysz kukurydze na klepisku ? Ja myślałem coś takiego zrobić ale somsiad mówił żebym nie próbował bo się zmarnuje .. kiedyś o tym słyszałem że ktoś tak robił ale za mało informacji na ten temat jest . Jakbyś mógł napisać jak to robisz to chętnie przeczytam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376

Czym Ty go karmiles że taki ,,mały,, urosł😂

12 minut temu, gortad napisał:

Simental M 990kg 12.5 netto podkarpackie

😁

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gortad    51
MariuszDe napisał:

Czym Ty go karmiles że taki ,,mały,, urosł😂 12 minut temu, gortad napisał: Simental M 990kg 12.5 netto podkarpackie 😁 cały sezon na pastwisku ostatnie 2 miesiące siano i sanokiszonka + troszkę śruty


PRIMUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
7 godzin temu, tomaszmab napisał:

Jak suszysz kukurydze na klepisku ? Ja myślałem coś takiego zrobić ale somsiad mówił żebym nie próbował bo się zmarnuje .. kiedyś o tym słyszałem że ktoś tak robił ale za mało informacji na ten temat jest . Jakbyś mógł napisać jak to robisz to chętnie przeczytam 

Ja to widzę że na tym forum to nie ma się w ogóle co wypowiadać. Cokolwiek nie napiszesz spotyka się z krytyką. Jest tu 10 błaznów którzy zawsze we wszystkim mają rację, pozjadali wszystkie rozumy i zawsze podejmują najlepsze decyzję... Żenada... Nie chwalę się, nie żale się, nie szukam poklasku i atencji. Po prostu odpowiedziałem na pytanie. Po jaki UJ mam kogoś kłamać ?? Nie zabieram głosu jeśli nie mam nic ciekawego do powiedzenia, ale jeśli ktoś mnie pyta grzecznie odpowiadam. Nie wierzysz nie musisz mam to głęboko w nosie. Ci którzy mnie znają wiedzą że mało jest tak honorowych i uczciwych ludzi jak ja. No ale jak dodajesz dziennie po parę nic nie wnoszących komentarzy żeby zyskać atencję albo się dowartościować to wszędzie widzisz spisek. Mentalność chłopków...

@tomaszmab Ja od 5 lat normalnie rozsypuje na betonie na wysokość 10-15 cm. Nie zasypuje każdego centymetra betonu tylko zostawiam sobie miejsce żebym mógł przerzucić co 2-3 dni. Oczywiście musi być przewiew i trzeba co ten drugi dzień wsadzić łapę 😄 czy się nie grzeje, ale przy wilgotności poniżej 28 % nic się nigdy nie działo. Oczywiście za to też mnie zaraz spotka hejt ale widzę że ciebie też nie oszczędzają 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gortad    51
wojak1986 napisał:

2 minuty temu, gortad napisał: 27 miesięcy   2 lata czy więcej?


PRIMUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Mój znajomy też zawsze zostawia sobie trochę kuku i rozsypuje i nigdy nie mówił żeby coś się zmarnowało raz sam dwa worki wziolem i było git 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robkos75    14

Znajomy sprzedał tygodniu 4 krowy jedna trochę słabsza a 3 ponad 600 kg  cena za te trzy  po 6,20  średnie krowy , wyszło za  wszystkie 12 tys. Ubojnie teraz płacą za krowy ile chcą i jeszcze czekał ponad tydzień na odbiór bo dużo jest krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
14 godzin temu, Tomek0406 napisał:

Ja to widzę że na tym forum to nie ma się w ogóle co wypowiadać. Cokolwiek nie napiszesz spotyka się z krytyką. Jest tu 10 błaznów którzy zawsze we wszystkim mają rację, pozjadali wszystkie rozumy i zawsze podejmują najlepsze decyzję... Żenada... Nie chwalę się, nie żale się, nie szukam poklasku i atencji. Po prostu odpowiedziałem na pytanie. Po jaki UJ mam kogoś kłamać ?? Nie zabieram głosu jeśli nie mam nic ciekawego do powiedzenia, ale jeśli ktoś mnie pyta grzecznie odpowiadam. Nie wierzysz nie musisz mam to głęboko w nosie. Ci którzy mnie znają wiedzą że mało jest tak honorowych i uczciwych ludzi jak ja. No ale jak dodajesz dziennie po parę nic nie wnoszących komentarzy żeby zyskać atencję albo się dowartościować to wszędzie widzisz spisek. Mentalność chłopków...

@tomaszmab Ja od 5 lat normalnie rozsypuje na betonie na wysokość 10-15 cm. Nie zasypuje każdego centymetra betonu tylko zostawiam sobie miejsce żebym mógł przerzucić co 2-3 dni. Oczywiście musi być przewiew i trzeba co ten drugi dzień wsadzić łapę 😄 czy się nie grzeje, ale przy wilgotności poniżej 28 % nic się nigdy nie działo. Oczywiście za to też mnie zaraz spotka hejt ale widzę że ciebie też nie oszczędzają 

No właśnie zawsze chciałem z kimś pogadać kto robił coś takiego .. czyli rozsypując kukurydze o wilgotności do 28% można na 100m2 wysuszyć nawet 15 m3 kukurydzy czyli jakieś 11-12 ton ziarna .. ile ton suszysz tak co roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Nie wierz w takie bajki ze ją  wysuszysz. Ona tylko przeleży i nie zgnije bo bedzie miala przewiew ale wilgotnosc spadnie nieznacznie , napewno zworkowac sie tego nie da .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
Dnia 16.12.2023 o 07:51, kubamako66 napisał:

a brałeś z sypu czy z silosu lub placu bo tydzień temu woziłem to z sypu bo na palcu było to leżały już z 4 dni bo zaczynały kisnąc i takie najgorsze by były u mnie jak na razie tylko z wierchu z 10 cm się psuje część a resztę mam przykryte folia opony ziemia 

Wszystko biorę z pod zsypu ale w tym roku bardzo kiepsko mi się zakisily 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
1 godzinę temu, Robkos75 napisał:

Znajomy sprzedał tygodniu 4 krowy jedna trochę słabsza a 3 ponad 600 kg  cena za te trzy  po 6,20  średnie krowy , wyszło za  wszystkie 12 tys. Ubojnie teraz płacą za krowy ile chcą i jeszcze czekał ponad tydzień na odbiór bo dużo jest krów.

3tys za krowę?musiały być jakieś,,habety,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robkos75    14
1 godzinę temu, MariuszDe napisał:

3tys za krowę?musiały być jakieś,,habety,,

Mówił mi że mają krów do oporu i  cena idzie do  dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
19 minut temu, Robkos75 napisał:

Mówił mi że mają krów do oporu i  cena idzie do  dołu.

No niby rzeczywiście cena krów leci narazie w dół ale 3tys za średnią krowę? Wszystko możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proxima84    22
32 minuty temu, Robkos75 napisał:

Mówił mi że mają krów do oporu i  cena idzie do  dołu.

Susza jak i likwidacje stad zrobiły swoje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stonka15ak    34
2 godziny temu, MariuszDe napisał:

No niby rzeczywiście cena krów leci narazie w dół ale 3tys za średnią krowę? Wszystko możliwe...

Panie krowa która nie produkuje mleka to odpad ,i takie coś nie ma ceny rynek jest przesycony tym towarem ,wiadomo że to zostaje w Polsce dla konsumentów mc donalbs i burgerowni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
3 minuty temu, stonka15ak napisał:

Panie krowa która nie produkuje mleka to odpad ,i takie coś nie ma ceny rynek jest przesycony tym towarem ,wiadomo że to zostaje w Polsce dla konsumentów mc donalbs i burgerowni.

Odpad to się utylizuje albo zjadają zwierzęta. Zbija to cenę bydła mięsnego gdzie są walory kulinarne. W Polsce norki zjadają odpady z ubojni a Polacy stare krowy....

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stonka15ak    34

No właśnie mam na myśli przez ten odpad od mleczarzy to dostaje ten co trzyma ładny towar mięsny najlepszy .

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1808
1 godzinę temu, wojak1986 napisał:

a Polacy stare krowy....

myślisz że z najniższą krajową można poszaleć z zakupem dobrej jakości mięsa wołowego a tym bardziej jego regularnym spożyciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    489

Ta krowy utylizować hfy utylizować i wy myślicie, że ktoś jeszcze by hodował bydło mleczne dla samego mleka. Wszyscy by się przebranżowili na opasy i tyle z tego waszego myślenia życzeniowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
15 minut temu, AdamRo napisał:

Też uważam że byk hf powinien kosztować 7 zł maksymalnie 😀

Też tak uważam. Poproszę jeszcze saletrę po 900 zł i paliwo po 4 zł brutto :D

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
6 godzin temu, tomaszmab napisał:

No właśnie zawsze chciałem z kimś pogadać kto robił coś takiego .. czyli rozsypując kukurydze o wilgotności do 28% można na 100m2 wysuszyć nawet 15 m3 kukurydzy czyli jakieś 11-12 ton ziarna .. ile ton suszysz tak co roku ?

Ja rozkładam to co się nie zmieści do pełnego transportu. Przeważnie to jakieś 2-6 tony i zostawiam to tylko dlatego że koszta transportu przewyższają opłacalność sprzedaży.

Dokładnie tak jak pisze @malorolny121 nie wysuszysz jej,  wilgotność spadnie maksymalnie o 5% ale spokojnie ja przetrzymasz i w między czasie ześrutujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj