Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Karl123    5
2 godziny temu, Rafi1979 napisał:

Nie wiem jak z ogólnej mogą oszukać ? Jakieś przykłady. A jest napisane że zbiornik z wodą . Czyli musieliby opróżnić ten zbiornik z wodą po zważeniu pustego samochodu ?  

Mało prawdziwe, po zwężeniu pustego jade za autem, po załadunku jade za autem i bym nie zauważył że coś mu się leje mi na szybę 😆 może są łatwo wierni że handlarz sam jedzie na wagę czy siada z nimi i potem domysły może wodę spuścili może powietrza dobili 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1909

Człowieku,  ludzie wpłacają zaliczki w ciemno na ciągniki zza granicy wystawione za 30% ceny . To czego wymagasz ? 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karl123    5

Dlatego napisałem że mało prawdopodobne bo wyjątki się trafiaja. Ogolna podejrzana ale WBC zaocznie często bez znanej wagi żywej i " Dobrze wyszedł dużo lepiej jak na żywa " 🤣🤣

3 godziny temu, Rafi1979 napisał:

Nie wiem jak z ogólnej mogą oszukać ? Jakieś przykłady. A jest napisane że zbiornik z wodą . Czyli musieliby opróżnić ten zbiornik z wodą po zważeniu pustego samochodu ?  

Mało prawdziwe, po zwężeniu pustego jade za autem, po załadunku jade za autem i bym nie zauważył że coś mu się leje mi na szybę 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stonka15ak    34

Pany woda to h..j. mi kierowca mówił że nawet montują butlę na propan butan i nikt nie widzi ulatniającego się gazu .

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

21 wiek, a gdzieś w centrum Europy jest kraj w którym się kupuję bydło które za kilka godzin będzie ubite na wagę żywą i określa się wybój i klasę na oko 🤣

brawo wasze rządy, związki rolnicze i ministrowie rolnictwa 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
47 minut temu, Karl123 napisał:

Mało prawdziwe, po zwężeniu pustego jade za autem, po załadunku jade za autem i bym nie zauważył że coś mu się leje mi na szybę 😆 może są łatwo wierni że handlarz sam jedzie na wagę czy siada z nimi i potem domysły może wodę spuścili może powietrza dobili 😅

Przy takich warunkach pogodowych jak obecnie na pewno zauważysz jak zleci tona wody na odcinku dwóch, pięciu kilometrów. Lekka mgiełka na i tak mokrej drodze nie wzbudzi u ciebie żadnych podejrzeń.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

w poniedziałek czy we wtorek

jałówka bardziej mleczna niż mięsna, ale za to duża, waga brutto ok 550kg, cena 10,00 netto czyli gdzieś brutto wyszło lekko ponad 5000

pow. oleski, pośrednik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@AdamRo,weź się pochwal ile znaczących ubojni kupuję od Ciebie bydło w wadze żywej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19797
35 minut temu, stonka15ak napisał:

Pany woda to h..j. mi kierowca mówił że nawet montują butlę na propan butan i nikt nie widzi ulatniającego się gazu .

To już abstrakcja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9977
42 minuty temu, stonka15ak napisał:

Pany woda to h..j. mi kierowca mówił że nawet montują butlę na propan butan i nikt nie widzi ulatniającego się gazu .

Kg gazu to nie całe dwa litry. Niech będzie to 6 zł. Ile kilogramów by musieli wozić żeby to miało sens ? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
27 minut temu, HF86 napisał:

@AdamRo,weź się pochwal ile znaczących ubojni kupuję od Ciebie bydło w wadze żywej.

Mało która jest skłonna kupować kota w worku 😁. W zasadzie tylko handlarze mają wielkie serca i wspomagają finansowo rolników.

Znam kilka ubojni które kupują od rolników na żywo ale praktycznie żadnej która bierze od pośredników na żywo.

Edytowano przez AdamRo
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1886

Pewnie gdyby nie kasa za dostarczona ilość sztuk to te wybicia to mogłyby wykończyć tych handlarzy jak rolników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karl123    5

A rolnik tego kota w worku ubojni jednak sprzedaje hehe

Źle napisałem sprzedaje, oddaje i czeka na wynik w jakiej branży tak jest że jak się coś lepiej czy gorzej sprawdzi to tak place? Nie spotkałem zawsze z gor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
49 minut temu, wojak1986 napisał:

Pewnie gdyby nie kasa za dostarczona ilość sztuk to te wybicia to mogłyby wykończyć tych handlarzy jak rolników 

Nie wiem, nie znam się. Ale , od kilku lat widzę to mniej więcej tak , Przykładowo ostatni miesiąc. Handlarz płaci rolnikowi za byka hf srednio 10,5 netto , zakład płaci handlarzowi 19,5 netto, taki byk wybiją się średnio na 51%. Zakład sprzedaje ćwierci po 19. Wszystkim wydaje się że zarobili.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe napisał:

Tak z ciekawości ile u Ciebie tir wysłodków?

Na razie się rozglądam. Zależy mi by znaleźć w miarę niedrogo ale czy się uda to nie wiem. Zależało by mi na cenie max 100zl/t z transportem. Oferty 160-180zl/t nie zachęcają. Widziałem oferty po 4k za 25t z transportem ale wolałbym mieć 50t w tej cenie... Po za tym chciałbym kupić jedną wywrotkę korzonków buraczanych. Podobno kilkadziesiąt tysięcy ton buraków jedzie ze Szwecji docelowo do Chełmży z powodu awarii Cukrowni. Może będą tanie wysłodki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek2615    4
10 godzin temu, Damianek20 napisał:

Ja woziłem w październiku to psują się masakrycznie przelicznik koszmarny jakość co roku gorsza . KGS Werbkowice 

Mój kuzyn też brał z cukrowni Werbkowice i są git w środku zwierzchu zsypałem mu solą i nie było takiej pomarańczowej pleśni tylko lekko zczarniało około 5 centymetrów w poprzednich latach jak odbiór wysłodka był planowany to się więcej psuło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1886
23 minuty temu, AdamRo napisał:

Nie wiem, nie znam się. Ale , od kilku lat widzę to mniej więcej tak , Przykładowo ostatni miesiąc. Handlarz płaci rolnikowi za byka hf srednio 10,5 netto , zakład płaci handlarzowi 19,5 netto, taki byk wybiją się średnio na 51%. Zakład sprzedaje ćwierci po 19. Wszystkim wydaje się że zarobili.

Te oficjalne cenniki i wyceny to można sobie wsadzić. Raz oddałem wbc to moje na tej stronie były chyba tylko z Polski reszta gdzieś Łotwa Litwa wybicia takie żal patrzeć. Wniosek taki że transport i utrzymanie floty kosztuję więc handlarz jest potrzebny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77
21 minut temu, WojtekBuawski napisał:

 Podobno kilkadziesiąt tysięcy ton buraków jedzie ze Szwecji docelowo do Chełmży z powodu awarii Cukrowni. Może będą tanie wysłodki

Nie kilkadziesiąt a 250 tysiecy ton one już są przerabiane w Chełmży a nam poprzesuwali termin odbioru o 2 tygodnie. Także wysłodek w opór tylko czy z ceną zejdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć. Ja nie jestem plantatorem a o burakach i cukrowni nie mam bladego pojęcia. Jedynie tyle co mi kumpel napomknął o tym bo tak to sam bym nie widział. On też czeka na odbiór. Kopane miesiąc temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Chlopaki wiecie moze jak licza DJP do zwrotu akcyzy? Czy patrza ile jest sztuk na koniec miesiaca i licza DJP czy licza jakos dniami? Przyklad sprzedaje 3 jalowki 20grudnia i czy one cokolwiek podbjija DJP za ten miesiac czy bedzie tak sie liczylo jakby wogole juz w grudniu ich nie mial bo patrza co zostaje na koniec kazdego miesiąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

Jak myślicie do kiedy potrwa sezon buraczany? Styczeń czy też bliżej lutego będzie jeszcze możliwość zakupu wysłodek?

Wszystko będzie ok z DJP. Agencja ci wyliczy co do dnia 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
10 godzin temu, wojak1986 napisał:

Te oficjalne cenniki i wyceny to można sobie wsadzić. Raz oddałem wbc to moje na tej stronie były chyba tylko z Polski reszta gdzieś Łotwa Litwa wybicia takie żal patrzeć. Wniosek taki że transport i utrzymanie floty kosztuję więc handlarz jest potrzebny...

Ależ oczywiście że potrzebny. W zamian za 20-30 groszy na kilogramie ubojnia nie musi martwić się o tabor, o pracowników dodatkowych, o koszty ich utrzymania, o użeranie się z hodowcami.  Handlarz da sobie że wszystkim radę 😀 I najważniejsze, zapłaci rolnikowi więcej niż zakłady 😀

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj