Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    7243
51 minut temu, radekz200 napisał:

no ta lepszy sprzedasz a sobie trzcinę zostawisz 

To co Ty trzcinę oferujesz po 250? Myślisz, że za byle barachło ktoś Ci zapłaci dobre pieniądze... 

Jak już komus wciśniesz to tylko raz. Ode mnie bierze jeden gość i towar pierwsza liga idzie... I wraca. To najważniejsze. A mam z dwóch lat także jest co dać swoim 🤭


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Wczoraj pojechało 7 szt 

Belg 750 kg cena 13 zł 

Cztery jałowówki i dwa byki wszytko kolor mm całkiem dobrej budowy po 11,80 wagi od 530 do 650 kg 

Ceny i wagi brutto, a zabierał stały lokalny odbiorca, północne Mazowsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
Dnia 6.09.2023 o 14:18, Karol8885 napisał:

Wklejasz cenę z giełdy USA- co to ma wspólnego z Europa a szczególnie Polska i popytem w UE, gdzie USA ma tylko jakiś znikomy procent możliwości eksportu.


i masz tam cenę wołowiny 4 USD za KG co daje 3,73 Euro /kg 

A w Polsce byk O za 4,20 E/ kg

Powinieneś się cieszyć, ze EU nie pozwala na importowanie wołowiny z USA bo jest ona spokojnie 15-20% tańsza niż Europejska. Zastanów się wiec co ty w ogóle wklejasz
 
Gdyby rozumieć to tak jak Ty to rozumiesz. 

Jest to Index wiec nie ma to zadnego przełożenia na realne ceny, szczególnie w Europie. 

W przyszłym tygodniu nie ma Zydow, i nie będzie ich co najmniej miesiąc. 
 

Coś cię w tyłek użądliło? Ty powinieneś się cieszyć Panie Handlarz że jeszcze po stodołach pochowane są te tłuste renifery po kilka sztuk, bo jak zostaną osoby które potrafią liczyć koszty i szanują swoja pracę to szybko się okaże że nie ma kogo robić w balona i albo będzie cena albo nie będzie towaru wcale

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2031
12 godzin temu, wojak1986 napisał:

Z tym kupowaniem tej paszy to jak z nadzieją że obecna ekipa walczy z inflacją. W przyszłym roku suszy nie będzie inflacji też. Wydatków coraz więcej obsada za duża do ilości hektarów i susza jest co roku...

Brak paszy to mentalność uboga hodowców lub pseudo hodowców. 

Siano pozostawione zwinięte na łąkach, deszcz leje ile się da, później tną siekierami, słoma nie nakryta zalewa ja w stercie bo szkoda na folię czy coś na okrycie. 

Bawią się w hodowców a nie da nawozu na żyto żeby zrobić sianokiszonkę a później na qq. A po drodze sprzedać obornik jeszcze 🤣

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7243

Konsumpcjonizm. Taka moda teraz. Nikt nie myśli o przyszłości tylko aby dziś. 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199
22 godziny temu, Damianek20 napisał:

Brak paszy to mentalność uboga hodowców lub pseudo hodowców. 

Siano pozostawione zwinięte na łąkach, deszcz leje ile się da, później tną siekierami, słoma nie nakryta zalewa ja w stercie bo szkoda na folię czy coś na okrycie. 

Bawią się w hodowców a nie da nawozu na żyto żeby zrobić sianokiszonkę a później na qq. A po drodze sprzedać obornik jeszcze 🤣

Ty to pewnie ten bamber co ma 100ha trzyma 100 sztuk. Tu każdy ma 30 ha wszystkiego i trzyma 130 sztuk i czasem jak nawalisz nawozu obornika wapna trawy przesiejesz  a słomę trzyma w wiecie nie pod folia jak ty i nie popada to d*pa blada . Nie oceniaj jak nie znasz sytuacji rolników.  I nie mierz ich swoją miara 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
Dnia 7.09.2023 o 08:47, pedro2 napisał:

Halo, Panie Tomaszu, pan się obudzi! 

Rzeczne siano 100-120 w cenie słomy. 

Dobre sianko 180

Kupione 300 bel po prasie John Deer 541F 130x120 po 80 zł z łąk mieszanych .. co roku tyle kupuje .. w tamtym roku 62 zł bela była .. stały dostawca .. Fakt niezaprzeczalny to to że z mazowieckiego przyjeżdżali do niego tirami i brali po 80 zł bela plus kasa za transport tirem .. ja jakbym miał za siano płacić 180 zł to bym chyba zlikwidował wszystkie rogacze ..

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7243

No właśnie w tym rzecz. Ty byś zlikwidował, ja też, a inny przyjdzie i zapłaci.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

podstaw ekonomi, to w rolnictwie ciężko się doszukać 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7243

Nie wszystko takie proste, opasy dziś likwidujesz, za pół roku wstawiasz. Przy krowach nie ma wyjścia, nie ma papu to trzeba kupić 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stonka15ak    34

Już jakąś aferę wykryli te h.. z avivy w Dzierzbach z leżakami ,przecież oni mają ubuj ostateczny .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to są afery mające na celu obrzydzenie spożywania mięsa. 

dzisiaj nikogo nie szokuje pokazywanie trupów z wojny, czy wypadków, ale kopnięty piesek, czy chora krówka, to już siooook i tak drastycznego że tylko po 22 pokazywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2031
23 godziny temu, Dzikusss napisał:

Ty to pewnie ten bamber co ma 100ha trzyma 100 sztuk. Tu każdy ma 30 ha wszystkiego i trzyma 130 sztuk i czasem jak nawalisz nawozu obornika wapna trawy przesiejesz  a słomę trzyma w wiecie nie pod folia jak ty i nie popada to d*pa blada . Nie oceniaj jak nie znasz sytuacji rolników.  I nie mierz ich swoją miara 🙂

Sarkazm jest niepotrzebny,słomę robię w bele bo nie ma komu wozić kostek i składam na dworze. Ale jak zwijam to zwijam tyle żeby zabrać nawet jak mam wozić do rama i tak samo odkrywam folia nie stać mnie na stratę żeby wywalać zgniata słone na gnój. Siano idzie do stodoły. Na łąki nie daje nic nawozu bo mam łąk pod dostatkiem więc czysta ekologia. Jak siałem żyto to z 70 arów miałem okolo 20 bel i qq jeszcze urosła 2,5 m ale trzeba było dać obornika i nawozu . Nie hoduje więcej niż mogę wykarmić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2031

No jasne że nie tylko strata dla hodowcy bo słomę po to się zbiera żeby ścielić a rogacze wymieszali ja z g.... i szczochem a zbierać i zalana wywozić na obornik to bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1907
22 godziny temu, Damianek20 napisał:

Sarkazm jest niepotrzebny,słomę robię w bele bo nie ma komu wozić kostek i składam na dworze. Ale jak zwijam to zwijam tyle żeby zabrać nawet jak mam wozić do rama i tak samo odkrywam folia nie stać mnie na stratę żeby wywalać zgniata słone na gnój. Siano idzie do stodoły. Na łąki nie daje nic nawozu bo mam łąk pod dostatkiem więc czysta ekologia. Jak siałem żyto to z 70 arów miałem okolo 20 bel i qq jeszcze urosła 2,5 m ale trzeba było dać obornika i nawozu . Nie hoduje więcej niż mogę wykarmić .

Jak masz mini hodowle to możesz takie głupoty pisać 

Swoją drogą. Co to za teoria , że słomy prasujesz tyle ile zdążysz powozić ? Jakie to ma znaczenie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2031
26 minut temu, Cybulek17 napisał:

Jak masz mini hodowle to możesz takie głupoty pisać 

Swoją drogą. Co to za teoria , że słomy prasujesz tyle ile zdążysz powozić ? Jakie to ma znaczenie ? 

Jak ktoś umie liczyć to czy ma 20 sztuk czy 60 jak na sąsiedniej wsi to zwijają i zabierają na bieżąco nie zostawiają żeby leżało do następnego zbioru trawy. 

Mam mało pola więc nie biorę od nikogo słomy i dlatego nie stać mnie na stratę . Gość co mi zwija ma niewiele więcej bydła niż ja a zwija ok 300-400 bel i mało jemu, no ale jak pod chmurką nie nakryte to nic nie zrobi 😂

Takie ma.znaczenie że jest lipna pogoda a ja pracuję 12/24 i zwijam tyle ile zdążę zabrać żeby mi na polu nie zalało. Ojciec już nie pcha się do tego bo nie daje radę więc muszę sam sobie to rozplanować co kiedy i jak 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1907

Czyli teoretycznie jak masz 10ha suchej słomy na pokosie to zwijasz i zwozisz 5ha bo więcej nie zdążysz a jak w te pozostałe pokosy napada to jest git ? Bo u nas jak jest pogoda to się prasuje ile wlezie a po deszczu ewentualnie zbiera belki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale 8 bieda z tą słomą 🤭

3 letnią pryzmę teraz ściele i uj z tym że trochę zgnilo, i tak próchnica trafi na moje pole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2031
1 godzinę temu, Cybulek17 napisał:

Czyli teoretycznie jak masz 10ha suchej słomy na pokosie to zwijasz i zwozisz 5ha bo więcej nie zdążysz a jak w te pozostałe pokosy napada to jest git ? Bo u nas jak jest pogoda to się prasuje ile wlezie a po deszczu ewentualnie zbiera belki

💪 brawo Ty, w pokosie wyschnie a w beli już nie a później wozić gnój to nie tędy droga. Mówimy oczywiście o deszczu a nie o mżawce. 

Zgadza się ale mając 10 h nie mam samego zboża bo mam qq rzepak i burak jeszcze więc nie tędy droga u mnie. Jak macie dużo ha to możecie sobie na taką stratę pozwolić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2101
11 minut temu, Damianek20 napisał:

💪 brawo Ty, w pokosie wyschnie a w beli już nie a później wozić gnój to nie tędy droga. Mówimy oczywiście o deszczu a nie o mżawce. 

Zgadza się ale mając 10 h nie mam samego zboża bo mam qq rzepak i burak jeszcze więc nie tędy droga u mnie. Jak macie dużo ha to możecie sobie na taką stratę pozwolić 

Nawet jak sipma sprasujesz to nie ma szans że na polu ci deszcz to przeleje a lepsze prasy to nie ma co porównywać…..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1907

Sprasowana słoma dobrze zbita owinięta siatką nie ciągnie wody , trochę słoneczka i jest do wożenia

A jak zmoknie na pokosie to już wchodzi grzyb i robi się próchno 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj