Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
WitekRolnik    3136
2 godziny temu, paprykarz123456789 napisał:

Macie jakieś sposoby zeby zdobyć wiedze na temat hodowli bydla

Powiem Ci tak, żebyś naprawdę chciał zgłębić temat hodowli i poszerzyć swoją wiedzę, to byś takich dennych pytań nie zadawał, a w szczególności w dzisiejszych czasach, gdzie dostęp do wszelakiej wiedzy jest ogromny tylko trzeba tego chcieć.

2 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Jeden. Doswiadczenie.

Dokładnie, żadne książki, szkoły czy internet nie nauczą człowieka lepiej jak samo życie, tylko niestety takie lekcje czasem sporo kosztują.

37 minut temu, paprykarz123456789 napisał:

Wątpię bo my i tak dajemy kubelk kukurydzy na głowę a potem siano albo kiszonkę i jak ja mogę wnioski wyciagnac

Zacznijmy od tego, że kubełek to Ty możesz se zjeść w jakimś kebabie czy kfc :D A poza tym to pewne rzeczy trzeba najpierw w głowie odpowiednio poukładać, czy chcesz hodować by tylko chodzić do obory dla zabicia czasu, czy też hodować aby mieć z tego zysk.

Edytowano przez WitekRolnik
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904

Uwaga , będzie krótka,  ale jakże treściwa historia.  

Kolega mówi do mnie,  byki sprzedałem.  Dwie ubojnie wyceniały,  przyjechał handlarz i dał 60gr więcej,  na okarmienie dużo bo 8% , no ale waga ogólna to nie oszukał.  

- Zakręciłeś zawory od gnojówki przed załadunkiem ? 

- nieee , ale spuścił na podwórku gnojówke zanim pojechaliśmy na wagę 

...yyy ??? 

  • Haha 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7372

Npk teraz tanieje to i spuścił 😉

Jak teraz płacą jałówki ?

Ciekawe co by powiedział handlarz jak by musiał tarować jeszcze raz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
22 minuty temu, Cybulek17 napisał:

Uwaga , będzie krótka,  ale jakże treściwa historia.  

Kolega mówi do mnie,  byki sprzedałem.  Dwie ubojnie wyceniały,  przyjechał handlarz i dał 60gr więcej,  na okarmienie dużo bo 8% , no ale waga ogólna to nie oszukał.  

- Zakręciłeś zawory od gnojówki przed załadunkiem ? 

- nieee , ale spuścił na podwórku gnojówke zanim pojechaliśmy na wagę 

...yyy ??? 

Dał więcej, rolnik szczęśliwy. Może lepiej go nie uświadamiać bo taki to już tylko ulice zamiatać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904

Chłopie,  on mnie teraz nawraca bo oddajemy do jednej z tych ubojni i tłumaczy,  że mnie jebią na cenie . Pomijając,  że im wyceniał pracownik a do nas jeździ właściciel na wyceny

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
3 minuty temu, Cybulek17 napisał:

Pomijając,  że im wyceniał pracownik a do nas jeździ właściciel na wyceny

Pracownicy wspomnianej ubojni wyceniają delikatnie mówiąc chu......owo

29 minut temu, Karol6130 napisał:

 😉

Jak teraz płacą jałówki ?

Jutro wyśle Ci zdjęcia z ceną. 

Do południa mają być ładowane na Tarnów 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
1 godzinę temu, Cybulek17 napisał:

Chłopie,  on mnie teraz nawraca bo oddajemy do jednej z tych ubojni i tłumaczy,  że mnie jebią na cenie . Pomijając,  że im wyceniał pracownik a do nas jeździ właściciel na wyceny

Tylko nie do każdego jeździ szef żeby towar wycenić. To ilość decyduje a nie zdolności negocjacyjne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904

No oczywiście,  on powinien być tego świadomy. 

2 godziny temu, soltys48 napisał:

Pracownicy wspomnianej ubojni wyceniają delikatnie mówiąc chu......owo

Zgadza się,  ostatnio blisko złotówka różnicy 

Ta druga ubojnia to też dobrze Ci znana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
9 godzin temu, wojak1986 napisał:

To ilość decyduje a nie zdolności negocjacyjne 

Ilość to jedno,ważna jest jeszcze lokalizacja i jakość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HISZPAN    21
Dnia 17.03.2023 o 18:16, Cybulek17 napisał:

A kto by tam ich  o zdanie pytał 

Albo coś przeskrobałeś albo złodziejowi oddajesz.  8 % to na krowach

U nas też 8% to każdy bierze.

 

3 godziny temu, soltys48 napisał:

Ilość to jedno,ważna jest jeszcze lokalizacja i jakość 

dokładnie tak. lokalizacja ma bardzo duże znaczenie. przy ilości to się zmienia bo po większą ilość to i z daleka podjadą, ale jak masz 1 lub 2 sztuki to jesteś skazany na łaskę tych co w ogóle chcą do ciebie przyjechać. 

co więcej na innym przykładzie mogę to opisać, sprzedawaliśmy kiedyś ogierki roczniaki na rzeź. W Polsce były trzy rzeźnie, wszystkie na południu Polski + eksport do włoch. Także u nas wchodziło w grę tylko sprzedaż do kogoś kto je od nas odbierze. Ci sami handlarze odbierali od nas i od koleżanki 130 km dalej w zagłębiu koniarzy i na takiej rocznej sztuce ona dostawała od razu około 500 zł więcej. Tylko ze względu na lokalizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gipsio2    4
1 godzinę temu, Banan3512 napisał:

Jak cena za odsadki? Mam do sprzedania mieszance blonde x hereford .

Gdzie te odsadki bo potrzebuje ja jestem Dolny Śląsk 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48
14 godzin temu, Banan3512 napisał:

Jak cena za odsadki? Mam do sprzedania mieszance blonde x hereford .

17 zł / 1 kg  ?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276
Dnia 21.03.2023 o 07:36, Banan3512 napisał:

Jak cena za odsadki? Mam do sprzedania mieszance blonde x hereford .

Wrzuć jakieś fotki to wycenimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986 napisał:

Tylko nie do każdego jeździ szef żeby towar wycenić. To ilość decyduje a nie zdolności negocjacyjne

Kulwicki miał przyjechać w środę, "na 100% będę dziś po południu" ... Nie dojechal bo podobno pełny samochód mieli ze spędu. Przyjechał pracownik w piątek bez żadnego powiadomienia. Kazdego byka chciał inaczej wyceniać a z szefem było uzgodnione, że po 12zł hf jak będą ładne. ojciec "jak nie dasz 12 to jedź w chuj" i się w końcu ugięła menda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
16 minut temu, WojtekBuawski napisał:

Kulwicki miał przyjechać w środę, "na 100% będę dziś po południu" ... Nie dojechal bo podobno pełny samochód mieli ze spędu. Przyjechał pracownik w piątek bez żadnego powiadomienia. Kazdego byka chciał inaczej wyceniać a z szefem było uzgodnione, że po 12zł hf jak będą ładne. ojciec "jak nie dasz 12 to jedź w ch*j" i się w końcu ugięła menda

Jesteś gdzieś z okolic Sierpc Płock? Kto od Ciebie odbiera bydło, ja jestem z drugiej strony Wisły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

byki hfy z łańcucha lokalny handlarz proponował 11,20 netto i wie że mam wagę, ale ta cena to słaba z tego co porównuje tu na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HISZPAN    21
12 godzin temu, soltys48 napisał:

@HISZPAN hf poszedł?

W poniedziałek mają odebrać. Ten co w sobotę oglądał. Jak był to mówił po 11 zł netto. Ja że to za mało i niech stoi. W poniedziałek dzwonił że po 11,70 zł netto, da ale dopiero w poniedziałek następny odbiór. Także zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

wczoraj sprzedane 6 sztuk średnia 820 brutto cena 12.85netto, jeden z nich może U reszta R klasowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj