Arturo1610

wał packera sposób na oklejanie ziemia. patenty ulepszenia. może jakiś pomysł?

Polecane posty

Arturo1610    13
Witam. Mam w zestawie siewnym wał packera i często się oblepia ziemia przez co w końcu przestaje się kręcić a jak wiadomo żeby go wyczyścić trzeba się trochę pobawić i poświęcić dużo czasu. I tutaj wpadłem na pomysł że skoro wały gumowe oraz gumowo plastikowe nie mają już takich problemów z oklejaniem. I teraz wpadłem na pomysł że może by taki wał packera pomalować czymś do czego ziemia nie będzie się tak lepić. Może jakaś gumą w płynie albo jakimś plastikiem w płynie, sprayu. Co o tym myślicie? Gdyby pokryć go warstwa czego do czego się tak nie będzie lepić to może skrobaki by dawały radę TP czyścić. Może ktoś ma jakiś inny pomysł na ten wał. proszę o pomoc 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

Tak się składa że ziemia jest zawsze przed siewem uprawiana agregatem biernym i przesuszona i to nic nie daje. Potrafi się zalepić nawet na 6 klasie więc daruj sobie takie teksty.

Desperado napisał:

No jak żal napędu i jedzie się na raz w mokrą ziemię, to są takie skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Mam w bronie aktywnej Amazone Packera uprawiałem podczas deszczu czy śniegu nawet gliniaste kawałki po orce bez doprawiania i oklejał się tylko gdzie skrobaki nie zbierały, ale nigdy się nie zatrzymał,wątpię że te sposoby przyniosą jakiś super efekt rozważył bym zmianę wału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

U mnie się mega oklejal jak miałem zjechane skrobaki. Wziąłem je wyrównaniem wszystkie szlifierka i jak ręką odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Nic nie wymieniaj, paker to bardzo dobry wał. Masz w nim wogóle skrobaki? Jeśli tak to może masz zbyt cienkie mocowania i sie odchylają zamiast przylegać i czyścić - słyszałem o takich sytuacjach, wtedy ubije na nim ziemie i staje. Uprawiałem w takim deszczu i błocie że traktor nie mógł  się uciągnąć a nic mi nie zapychało i wał sie kręcił. Jedyne kiedy wał mi stawał gdy już skrobaki się starły, ale teraz mam kupione napawane węglikiem za prawie 4 tyś zł i jest spokój , drogo ale zrobiłem 400 hektarów i są prawie jak nowe a fabryczne wystarczały mi na jakieś 200 hektarów obie strony a też swoje kosztowały.

 

Tak w temacie miał ktoś może zestaw z wałem trapezowym pierścieniowym z horscha, w sensie czy sie nie zalepia bo skrobaki w nim są takie wąskie i jakos mnie to nie przekonuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

jak zestaw kosztuje prawie 200 no to coś składa sie na te cene, poza tym za oryginalne dawałem ponad tysiaka te wytrzymają minimum 5 razy tyle wiec ostatecznie wyjdą dużo taniej.  A czy są lepsze wały to nie wiem bo wszystkich nie użytkowałem ale z tych które miałem paker najlepszy. Na ciężkie ziemie, na zeschnięte i na mokre, wystarczą dobre skrobaki i nie ma żadnego problemu z zapychaniem i pole przygotowane jest tak jak powinno bo to najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Artur napisał że uprawia agregatem biernym przed siewem, przesusza i dalej to samo więc coś jednak wymaga zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

na Ciezkiej ziemi jest jako tako bo się zalepi ale się kręci w miarę. najgorzej jest na lekkiej ziemi tak 5-6 klasa. jak już jest oblepiony to się pcha a nie kręci. A nawet jak go myłem przed to i tak na lekkiej ziemi przy lekkim oklejeniu ziemia jest zbyt luźna na To żeby się kręcił i się przed nim pcha. skrobaki mam i już je regulowałem nie raz a i tak nic to nie daje. tak jakby lekka ziemia ma za mały opór żeby się kręcił. myślę że może ziemia zbyt mocno trzyma się metalu i skrobak nie może tego wyczyścić dlatego pomyślałem żeby go czymś pomalować, czymś czego ziemia nie będzie się tak trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

na lekkiej on się nie okleja. robisz z lekkiej ziemi zbyt duży pył i przestaje się kręcić wał. dlatego skrobak nie pomaga. mam mozaiki więc wiem co mówię. gdzie na górce wał 6m potrafi zdusić ciągnik 120KM w 6cyl. i trzeba z barana brać wydmę którą pcha przed sobą. za mała średnica wału, można też szukać z dłuższymi zębami. skrobaki nic do tego nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
Arturo1610 napisał:

na Ciezkiej ziemi jest jako tako bo się zalepi ale się kręci w miarę. najgorzej jest na lekkiej ziemi tak 5-6 klasa. jak już jest oblepiony to się pcha a nie kręci. A nawet jak go myłem przed to i tak na lekkiej ziemi przy lekkim oklejeniu ziemia jest zbyt luźna na To żeby się kręcił i się przed nim pcha. skrobaki mam i już je regulowałem nie raz a i tak nic to nie daje. tak jakby lekka ziemia ma za mały opór żeby się kręcił. myślę że może ziemia zbyt mocno trzyma się metalu i skrobak nie może tego wyczyścić dlatego pomyślałem żeby go czymś pomalować, czymś czego ziemia nie będzie się tak trzymać.

a jakiej marki ten agregat? masz skrobaki wogole zalozone? może ten wal jest skrzywiony lub źle wyważony mam kongskilde i nie ma problemu wiekszego


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136
3 godziny temu, Arturo1610 napisał:

Tak się składa że ziemia jest zawsze przed siewem uprawiana agregatem biernym i przesuszona i to nic nie daje. Potrafi się zalepić nawet na 6 klasie więc daruj sobie takie teksty.

 

Nie pieprz mi głupot że coś się zalepia,  mam cięższą ziemię też, nawet glinę i jeszcze nie było żeby ten wał stanął, mokra sucha ziemia, pył że świata widać nie było, przedni potrafił się zalepić, stanąć w pyle, ale nie packer, zęby i ciężar agregatu nie pozwolą mu stanąć, źle ustawione skrobaki i tyle, jak się może zalepić jak skrobaki na bieżąco zeskrobują wszystko. Chłopie tam przerwa musi być na milimetry, byle jeno nie tarł metal o metal.

35 minut temu, olkosio napisał:

na lekkiej on się nie okleja. robisz z lekkiej ziemi zbyt duży pył i przestaje się kręcić wał. dlatego skrobak nie pomaga. mam mozaiki więc wiem co mówię. gdzie na górce wał 6m potrafi zdusić ciągnik 120KM w 6cyl. i trzeba z barana brać wydmę którą pcha przed sobą. za mała średnica wału, można też szukać z dłuższymi zębami. skrobaki nic do tego nie mają.

Jeżeli się oblepia to widać że pewnie ustawił na kilka centymetrów od wału i oblepione zęby automatycznie skrócił że staje wał.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

skrobaki są tak blisko jak to tylko możliwe bez obcierania. Może się faktycznie podczas pracy odginają bo się zalepia. agregat unia s400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
12 godzin temu, jaco512 napisał:

Artur napisał że uprawia agregatem biernym przed siewem, przesusza i dalej to samo więc coś jednak wymaga zmiany.

A może śruba za mocno wykręcona i dociska zbyt mocno wał i ciągnę kupę ziemi? Bo najczęstszy problem przy pakerze małej średnicy. 
 

11 godzin temu, Arturo1610 napisał:

skrobaki są tak blisko jak to tylko możliwe bez obcierania. Może się faktycznie podczas pracy odginają bo się zalepia. agregat unia s400

To ten nabudowany????

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZCBooster    3

Zgaduję, że wał jest małej średnicy. Mam pottingera z packerem ale małej średnicy bo ciągnik nie duży i jak kupowałem obawiałem się o wagę i też mam takie problemy szczególnie w pulchnej ziemi. Nalepiona jest cienka warstwa ziemi i ręką nie idzie wału przekręcić czasami ale jak na polu jest twardo to idzie bez problemu ale jak miękko to się ziemia pcha przed wałem i się nie chce kręcić. idealnie by było zagęścić ziemię przed agregatem np. wałem daszkowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

jeśli to jest siewnik nabudowany na agregat to duży ciężar plus mała średnica wału i za mocno go ciśnie w ziemię na lekkiej ziemi. jednak na hydropaku w czasie pracy masa siewnika jedzie na własnych kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj