asaledr

Dopłaty za susze

Polecane posty

Gość   
Gość
Przed chwilą, Rolnik1973 napisał:

Parę telefony i saletra byłaby po 1500😁😁😁

A daj spokój. Niech zostanie drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Wniosek o szacowanie szkód wypełniałem sam. Mam tylko krowy mięsne mamki. W aplikacji suszowej nie było krów ani mamek tylko mleko krowie ( co dla mnie było niedorzeczne skoro nie produkuje mleka) więc nie zaznaczyłem w ogóle zwierząt. Dzwonili z agencji że prawdopodobnie będzie decyzja odmowna bo są zwierzęta a na protokole nie ma. Idzie się jakoś od tego odwołać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jako wyłudzanie podciągną 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
7 minut temu, mati0907 napisał:

Wniosek o szacowanie szkód wypełniałem sam. Mam tylko krowy mięsne mamki. W aplikacji suszowej nie było krów ani mamek tylko mleko krowie ( co dla mnie było niedorzeczne skoro nie produkuje mleka) więc nie zaznaczyłem w ogóle zwierząt. Dzwonili z agencji że prawdopodobnie będzie decyzja odmowna bo są zwierzęta a na protokole nie ma. Idzie się jakoś od tego odwołać ?

Też mam mamki i zaznaczyłem mleko krowie, w końcu jakieś tam mleko dają😆 Wypełniałem pod  koniec września, nikt nic nie wiedział i nie było kogo zapytać jak to ugryźć. Wniosek o szacowanie można wysłać tylko raz, a odwołać się nie ma gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5355
4 godziny temu, Pafnucy napisał:

dokładnie tak. zapracujesz? masz. chory, wtedy jakaś pomoc.

dzieki tym socjalom naród na sznurku trzymają. bo gorsze jak zabiorą, niż jak mało.

Mądrego bto czasami warto posłuchać 💪👍


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5355
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Parę telefony i saletra byłaby po 1500😁😁😁

O ni ch*ja mój drogi, jutro ja wydzwaniam po wszystkich instytucjach że nie zgadzam się na umowę kupno sprzedaży bo to dyskredytuje vprawdziwych pracujących  rolników  i będę dzwonił pisał aż minister usunie te socjale na amen a jak to nie poskutkuje to do samego Tuska zadzwonię

Miarka się przebrała Rysiek 💪

 

  • Like 1
  • Haha 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1664
Przed chwilą, marulekk napisał:

O ni ch*ja mój drogi, jutro ja wydzwaniam po wszystkich instytucjach że nie zgadzam się na umowę kupno sprzedaży bo to dyskredytuje vprawdziwych pracujących  rolników  i będę dzwonił pisał aż minister usunie te socjale na amen a jak to nie poskutkuje to do samego Tuska zadzwonię

Miarka się przebrała Rysiek 💪

 

Ciekawe na ile tysięcy trzeba mieć umowy kupna.sprzedazy

Trzymam kciuki za pomyślne załatwienie sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
1 minutę temu, VonVegans napisał:

Chłop się zesrał jajecznicą🤣🤣🤣🤣

Dobre dobre 😁

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5355
2 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

Rysiek załatwił wam suszowe 1000/2000 max. 🤣🤣🤣

Karma wraca


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5355
5 minut temu, malaczarna napisał:

Ciekawe na ile tysięcy trzeba mieć umowy kupna.sprzedazy

Trzymam kciuki za pomyślne załatwienie 

Nie wiem, pisz na 10000 zł, nie dziaduj 😅😝

  • Haha 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Myślę że i do tego się przyspiesza😁produkcję oszacują w protokole na 100tys a faktury poprzynoszan na 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1664
12 minut temu, marulekk napisał:

Nie wiem, pisz na 10000 zł, nie dziaduj 😅😝

Człowieku stąpam twardo po ziemi. Tyle to byłoby za zioło ale to nielegalne więc cicho

12 minut temu, marulekk napisał:

Nie wiem, pisz na 10000 zł, nie dziaduj 😅😝

Człowieku stąpam twardo po ziemi. Tyle to byłoby za zioło ale to nielegalne więc cicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5355
5 minut temu, malaczarna napisał:

Człowieku stąpam twardo po ziemi. Tyle to byłoby za zioło ale to nielegalne więc cicho

Człowieku stąpam twardo po ziemi. Tyle to byłoby za zioło ale to nielegalne więc cicho

Że co że chcesz powiedzieć że 10k za rok czy półtora to aż och ehh nie realne 

Przy tej inflacji to grosze 😂😂

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7227
19 minut temu, malaczarna napisał:

Ciekawe na ile tysięcy trzeba mieć umowy kupna.sprzedazy

Trzymam kciuki za pomyślne załatwienie sprawy

Podobno im więcej tym lepiej 😉 w nagrodę za gospodarność otrzymasz w gratisie talon z urzędu skarbowego na zakup kasy fiskalnej 🙋 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
4 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Umowa kupno sprzedaż tak jak na samochód

A doczytałeś że musi być umowa potwierdzona przelewem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
2 godziny temu, mati0907 napisał:

Wniosek o szacowanie szkód wypełniałem sam. Mam tylko krowy mięsne mamki. W aplikacji suszowej nie było krów ani mamek tylko mleko krowie ( co dla mnie było niedorzeczne skoro nie produkuje mleka) więc nie zaznaczyłem w ogóle zwierząt. Dzwonili z agencji że prawdopodobnie będzie decyzja odmowna bo są zwierzęta a na protokole nie ma. Idzie się jakoś od tego odwołać ?

Ale były cielęta, jałówki, byki bo to "produkują" mamki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1664
6 godzin temu, marulekk napisał:

Że co że chcesz powiedzieć że 10k za rok czy półtora to aż och ehh nie realne 

Przy tej inflacji to grosze 😂😂

Nie wiem gdzie jest moja kasa. Ja mam faktury na bydło  ale jakbym sprzedawała cielaki to bym tych faktur nie miała jak po sąsiadach na umowę kupna i kasa w raczke.  No który jak sąsiad kupuje bawi się w przelewy bankowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj