asaledr

Dopłaty za susze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
majkel207    21
9 godzin temu, mati0907 napisał:

Fajnie, pierwszy raz w tym roku składałem wniosek obszarowy, straty mam 20% a jeszcze nic nie sprzedałem bo trzymam i liczę na lepszą cenę. To skąd ja mam wziąć tą fakturę. Piszą te ustawy na kolanie bez żadnych konsultacji społecznych i potem wychodzą takie cyrki. A faktury na zakup nawozów, wapna, paliwa i środków ochrony roślin nie mogą być ? Po tym też widać że jestem aktywnym rolnikiem. Ci co tylko o dopłaty składają nie mają takich faktur. Czy tam nie może ktoś zacząć myśleć ? Narobili ludziom smaka na kasę a teraz nie dadzą, przegra ten PIS wybory 🙂

Takich rolników jest dużo, mój tata ma tylko jabłka na przemysł, późne odmiany które sprzedaje z reguły w listopadzie bo cena wtedy jest najwyższa i ma faktury ale z października i listopada 2021, co za kompletnym deb**** trzeba być żeby oceniać czy rolnik jest aktywny zawodowo  na podstawie sprzedaży od 1-9.22 r. zresztą rolnik ryczałtowy nie ma obowiązku zbierać faktur

Edytowano przez majkel207
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    759

Grześ nie ma się co śmiać tylko odpowiedzieć bo kalkulację dostałem a protokołu z wyliczeniem nie. A według mojego myślenia to dwie różne rzeczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1547

Wy serio nie macie żadnych faktur sprzedażowych ? nawet jak nie jesteście na vacie ? przecież w dzisiejszych czasach to podstawa...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9014

Dobrze myślisz to dwa różnedokumenty, a buźkę wstawiłem bo liczyłem że po tylu stronach co tu ludzie wypisali to już to wiadome jest. Bez obrazy🙋‍♂️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21
4 minuty temu, XTRO napisał:

Wy serio nie macie żadnych faktur sprzedażowych ? nawet jak nie jesteście na vacie ? przecież w dzisiejszych czasach to podstawa...

Jako rolnik  nie rozumiesz, że są ludzie którzy sprzedają całą swoją roczną produkcje w ciągu tygodnia albo miesiąca? I mogą mieć pecha że nie trafią w okres jaki sobie wymyślili rządzący

 

Edytowano przez majkel207
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1547

podany jest okres od 1.stycznia 2021 do bodajże 1.września 2022. Twierdzisz, że żaden rolnik w tym czasie nic nie sprzedawał ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, XTRO napisał:

Wy serio nie macie żadnych faktur sprzedażowych ? nawet jak nie jesteście na vacie ? przecież w dzisiejszych czasach to podstawa...

No jak widać chyba nic nie produkują 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9014
3 minuty temu, XTRO napisał:

podany jest okres od 1.stycznia 2021 do bodajże 1.września 2022. Twierdzisz, że żaden rolnik w tym czasie nic nie sprzedawał ? 

Dopłatowcy raczej nie...zaraz zaczną latać po innych rolnikach żeby im rachunek z wcześniejszą datą wypisać bo dzierżawy zabiorą 🙆‍♂️

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21
2 minuty temu, XTRO napisał:

podany jest okres od 1.stycznia 2021 do bodajże 1.września 2022. Twierdzisz, że żaden rolnik w tym czasie nic nie sprzedawał ? 

mój błąd, myślałem że chodzi o okres 1 stycznie 2022- 1 września 2022 więc to sensowny okres, ale inna kwestia że rolnik ryczałtowy nie ma obowiązku zbierać faktur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960
5 minut temu, XTRO napisał:

Wy serio nie macie żadnych faktur sprzedażowych ? nawet jak nie jesteście na vacie ? przecież w dzisiejszych czasach to podstawa...

Jakby co to mogę komuś pożyczyć kilka faktur bo ja nie składał he he:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak widać ma I zbierać będzie. 

już w nawozach zaczęli uczyć. 

I tak powolutku uszczelniać będą system handlu bez podatku I śladu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniszek1    31
10 minut temu, XTRO napisał:

Wy serio nie macie żadnych faktur sprzedażowych ? nawet jak nie jesteście na vacie ? przecież w dzisiejszych czasach to podstawa...

A ty tak serio? Nie oceniaj innych według siebie.
Już ktoś Ci pisał że ryczałtowiec nie ma obowiązku zbierać faktur. Inna kwestia. A co jeżeli ktoś wszystko sprzedaje na olx czy po sąsiadach i ma mała gospodarkę?
Serio włącz myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to to już może te czasy gdzie trzeba odzielic rolników, od.posiadacza działki rolnej o wątpliwej produkcji. 

to że masz samochód, nie świadczy że pracujesz w transporcie, to że masz ziemię, nie świadczy że jesteś rolnikiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniszek1    31
2 minuty temu, HF86 napisał:

to to już może te czasy gdzie trzeba odzielic rolników, od.posiadacza działki rolnej o wątpliwej produkcji. 

to że masz samochód, nie świadczy że pracujesz w transporcie, to że masz ziemię, nie świadczy że jesteś rolnikiem. 

spoko oddzielmy tak.

limit 500 hektarów. Jak masz mniej nie jesteś rolnikiem pasi?
Na jakiej zasadzie rozdzielisz i zdecydujesz kto jest rolnikiem a kto rolnikiem wątpliwej produkcji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hektary bez znaczenia. liczy się udokumentowana produkcja. 

a nie dwa hektary szuwaru 50 km od miejsca zamieszkania i widnieje jako rolnik w systemie 🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9014
15 minut temu, aniszek1 napisał:

A ty tak serio? Nie oceniaj innych według siebie.
Już ktoś Ci pisał że ryczałtowiec nie ma obowiązku zbierać faktur. Inna kwestia. A co jeżeli ktoś wszystko sprzedaje na olx czy po sąsiadach i ma mała gospodarkę?
Serio włącz myślenie.

Oczywiście że nie ma obowiązku, bo i po co. 

Kolejne podziały w śród rolników już robią...I dogryzanie się zaczyna bo,, Ty masz faktury ze sprzedaży  a ja nie mam"  on dostanie coś , ja nie🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniszek1    31
2 minuty temu, HF86 napisał:

hektary bez znaczenia. liczy się udokumentowana produkcja. 

a nie dwa hektary szuwaru 50 km od miejsca zamieszkania i widnieje jako rolnik w systemie 🤦‍♂️

jaka udokumentowana produkcja? ryczałtowiec nie musi zbierać faktur i co jak każesz mu udowadniać?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, HF86 napisał:

hektary bez znaczenia. liczy się udokumentowana produkcja. 

a nie dwa hektary szuwaru 50 km od miejsca zamieszkania i widnieje jako rolnik w systemie 🤦‍♂️

Może i jakiś sens w tym jest ale ja w zeszłym roku sprzedałem towar za gotówkę za prawie 200tys a kwity mam na 26tys i co teraz? Jestem rolnikiem czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, aniszek1 napisał:

jaka udokumentowana produkcja? ryczałtowiec nie musi zbierać faktur i co jak każesz mu udowadniać?

Faktury należy przez 5 lat trzymać. Nie ważne że nie ryczalt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8540
19 minut temu, HF86 napisał:

to to już może te czasy gdzie trzeba odzielic rolników, od.posiadacza działki rolnej o wątpliwej produkcji. 

to że masz samochód, nie świadczy że pracujesz w transporcie, to że masz ziemię, nie świadczy że jesteś rolnikiem. 

Ty a jak mam 12 ha i sprzedaję 150 ton kuku to jestem rolnikiem czy działkowcem?😡

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4654
3 minuty temu, aniszek1 napisał:

jaka udokumentowana produkcja? ryczałtowiec nie musi zbierać faktur i co jak każesz mu udowadniać?

To nie dostanie suszy. Pisałem tyle razy pis ma plan wykończenia drobnych rolników a ci tego nie rozumieją i się z pisu cieszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    759

Witejus to jak sprzedałeś tyle qq z tych hektarow to ci suszowe nie przysługuje bo suszy nie bylo😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniszek1    31
1 minutę temu, Pafnucy napisał:

Faktury należy przez 5 lat trzymać. Nie ważne że nie ryczalt

słyszysz siebie co mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj