asaledr

Dopłaty za susze

Polecane posty

M-R    8
49 minut temu, Janusz napisał:

Tak jak piszą,że w ciągu 24 godzin?

W ciągu około 15 min. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
8 minut temu, Desperado napisał:

 No ale masz powyżej 1%.

Czyli będzie brana ogólna produkcja? I jak mi naliczyli 3500 zł strat to wypłacą 3500 czy 5000 bo teraz to już trudno się połapać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

A na co te faktury? Sprzedaż czegokolwiek? Bo zboże to leży czeka na 2k 🤗


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
3 minuty temu, dejmian90 napisał:

Czyli będzie brana ogólna produkcja? I jak mi naliczyli 3500 zł strat to wypłacą 3500 czy 5000 bo teraz to już trudno się połapać. 

5000 , ale to przy tej liczbie wniosków mało prawdopodobne, może być współczynnik korygujący i być 1000- 2000, kto to wie..

13 minut temu, hubertuss napisał:

Tych też a przy okazji tych co sprzedają na rynku. a wielu się wkur za szukanie faktur i przelewów. Oraz za zmianę reguł w trakcie gry. Kolejny strzał w kolano dla pisowskiej ekipy.

Nie no zachowujesz się jak TV Info, nie powiedzą nic żeby nie włożyć w środek Tuska, a ty PiS.

Edytowano przez Desperado
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asaledr    10

Jeśli chce składać przez epuap to jak mam zrobić ten uwierzytelniony podpis członka rodziny? Wydrukować, podpisze małżonka i zeskanować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
11 minut temu, asaledr napisał:

Jeśli chce składać przez epuap to jak mam zrobić ten uwierzytelniony podpis członka rodziny? Wydrukować, podpisze małżonka i zeskanować?

 Babka niech podpisze.   :P  Ludzie wy macie mózgi czy kisiel zamiast mózgu, no ileż można pisać na forum i pisze na wniosku - uwierzytelniający podpis członka rodziny składającego wniosek o pomoc.  Małżonka składa czy ty? no myślcie choć trochę!!!!!!   Ale mi podniósł ciśnienie    :o

Edytowano przez Desperado
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

na razie mielia brak.. weglowego z gminy tez nie dali bo i tak trzeba jechac i podpisac -podpisany i zeskanowany dokument,ba nawet dalem parafke potwierdzam za zgodnosc z oryginalem.

4 godziny temu, Pafnucy napisał:

Jedź tam gdzie mało ludzi. Mniej obciachu zrobisz..

Za robotę się weź a nie głupoty we łbie 

nan biale brzegi wieprza to bym idealnie pasowal ???  na poczatku lipca na pomorzu zachodnim to byly pustki mimo wzglednej pogody, nawet w 2020 bylo ze 2 razy wiecej ludzi.. 

od rana zapewne wiecej zrobilem niz ty-teraz przerwa na obiad i kawe. przyczepa kukurydzy wdmuchana do magazynu, bactrim  sloma wypryskany ,teraz rseszta opryskow.

4 godziny temu, Pitraszek napisał:

Ja uwielbiam greckie wyspy. Jedzenie świetne ludzie mili i po angielsku się dogada z każdym. Bułgaria, Turcja Egipt się chowają. W Portugalii nie byłem. Hiszpańska Majorka też super

 

4 godziny temu, Celownik07 napisał:

jedz tam gdzie napisalem to zmienisz zdanie o innych kierunkach

lotnisko na miejscu ale jakos nigdzie mi sie nie chce latac, zreszta i autokarem mozna do grecji ,chorwacji,bulgarii czy wloch jechac-kolega z pgr-u ma teraz biuro podrozy. w tym roku juz 2 razy za granica i raz nam morzem z nim bylem a jeszcze w grudniu jade . nadrabiamy z zona 25  lat zaleglosci , dzieci odchowane,krowy sprzedane 😂

ja tylko polskie morze- dosc przy robocie sie wygrzeje zebym sie smarzyl na 37 stopniach i lazil po kamieniach-to moge 90 metrow od domu robic  😂. ale mysle teraz zmienic miejscowke, nawet mielno czy miedzyzdroje sie przejedza.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, jacus napisał:

od rana zapewne wiecej zrobilem niz ty-teraz przerwa na obiad i kawe. przyczepa kukurydzy wdmuchana do magazynu, bactrim  sloma wypryskany ,teraz rseszta opryskow.

Nie sądzę.

Wisłę masz to co będziesz po Wieprzach jeździł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
4 godziny temu, jacus napisał:

 

jak myslicie chorwacja czy polskie morze ?? . kasy braknie na pewno ale z weglowego doloze.

Chorwacja, Jak już tam pojedziesz, to nie spiesz się z powrotem.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asaledr    10

A wiadomo kiedy mają ruszyć wypłaty tego? Czy to na bieżąco każdemu będą wysyłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

14 minut temu, jacus napisał:

 

 

Nie chcący zacytowałem .

Usunąć się nie da

3 minuty temu, asaledr napisał:

A wiadomo kiedy mają ruszyć wypłaty tego? Czy to na bieżąco każdemu będą wysyłać?

Za rok kasa 

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
4 minuty temu, asaledr napisał:

A wiadomo kiedy mają ruszyć wypłaty tego? Czy to na bieżąco każdemu będą wysyłać?

Każdemu na bieżąco, żeby nikt nie stracił płynności finansowej w Biedronce.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
46 minut temu, Desperado napisał:

Nie no zachowujesz się jak TV Info, nie powiedzą nic żeby nie włożyć w środek Tuska, a ty PiS.

Bo mam racje. Przecież wystarczyło powiedzieć, ze potrzebna jest polisa. Ci co dzierżawią ziemię na gębę nie ubezpieczają tego co ktoś tam posieje. Tu chodzi o wykończenie drobnych gospodarstw i wpychanie ludzi w rachunkowość by zbierali na wszystko faktury. I to robi pro wiejski pis. Elektorat pisowski w postaci drobnych gospodarstw pieje z zachwytu, że dają i przy okazji sobie pętlę na szyję zakłada. Weź teraz takich co mają kilka kilkanaście ha i na rynku handlarzom sprzedają czy nawet z domu za gotówkę. Guzik dostaną. I żeby nie było ja udowodnię, że była sprzedaż bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140

Wytłumaczy mi ktoś o co chodziło w tym Agrobiznesie, bo nie oglądałem. Jaka polisa, jakie faktury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

https://agrofoto.pl/artykul/pomoc-kleskowa-dla-rodzin-rolnikow-wiecej-czasu-na-zlozenie-wnioskow/

11 minut temu, hubertuss napisał:

Bo mam racje. Przecież wystarczyło powiedzieć, ze potrzebna jest polisa. Ci co dzierżawią ziemię na gębę nie ubezpieczają tego co ktoś tam posieje. Tu chodzi o wykończenie drobnych gospodarstw i wpychanie ludzi w rachunkowość by zbierali na wszystko faktury. I to robi pro wiejski pis. Elektorat pisowski w postaci drobnych gospodarstw pieje z zachwytu, że dają i przy okazji sobie pętlę na szyję zakłada. Weź teraz takich co mają kilka kilkanaście ha i na rynku handlarzom sprzedają czy nawet z domu za gotówkę. Guzik dostaną. I żeby nie było ja udowodnię, że była sprzedaż bez problemu.

O czym gadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
18 minut temu, Desperado napisał:

Wytłumaczy mi ktoś o co chodziło w tym Agrobiznesie, bo nie oglądałem. Jaka polisa, jakie faktury?

Dostaną  ,,ROLNICY AKTYWNI'' musi być faktura że coś sprzedałeś  od stycznia do września. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Też to widziałem a agrosciema. Ale konkretów brak a część osób już złożyła i ludzie dalej składają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@Pafnucy no jak o czym gadam o tym rozporządzeniu przedłużającym termin w którym będzie  dodane, że masz udowodnić sprzedaż płodów od jesieni 2021. Wielu rolników sprzedających za gotówkę nie udowodni. W agrobiznesie o tym dodatku specjalnym mówili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to faktycznie ciekawie .

Zaraz aktu chrztu i zgody księdza zechcą 

Chętnych za dużo

Ale przynajmniej miastowe nie dostaną

Może to i dobrze robią 

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5038
2 minuty temu, Pafnucy napisał:

Zaraz aktu chrztu i zgody księdza zechcą 

To by mnie najmniej zdziwiło 😜 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
8 minut temu, Pafnucy napisał:

A to faktycznie ciekawie .

Zaraz aktu chrztu i zgody księdza zechcą 

Chętnych za dużo

Ale przynajmniej miastowe nie dostaną

Może to i dobrze robią 

Jak się cieszę że w końcu się zgadamy w poglądach na tło sprawy. Wiem o takich że składali a mieszkają w mieście i ziemia w dzierżawie.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ten protokół przyznali 10,5% strat . O co chodzi z tym agrobiznesem bo nie oglądałem ? Będą chcieli jeszcze faktury jakieś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
21 minut temu, hubertuss napisał:

@Pafnucy no jak o czym gadam o tym rozporządzeniu przedłużającym termin w którym będzie  dodane, że masz udowodnić sprzedaż płodów od jesieni 2021. Wielu rolników sprzedających za gotówkę nie udowodni. W agrobiznesie o tym dodatku specjalnym mówili.

trzeba szybko składać przed wejściem rozporządzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
23 minuty temu, hubertuss napisał:

@Pafnucy no jak o czym gadam o tym rozporządzeniu przedłużającym termin w którym będzie  dodane, że masz udowodnić sprzedaż płodów od jesieni 2021. Wielu rolników sprzedających za gotówkę nie udowodni. W agrobiznesie o tym dodatku specjalnym mówili.

Ale co to za rolnik co sprzedaje za gotówkę dzisiaj, no chyba że ma parę kur i jaja sprzedaje, żaden rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj