zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

tech132    0
29 minut temu, Celownik07 napisał:

Kiedyś byly prowadzone tzw Zbiory Dokumentow (ZD) w sadzie rejonowym właściwym dla polozonej dzialki, z tego zbioru trzeba wylaczyc dzialke i stworzyc dla niej ksiege wieczysta. Teraz to pewnie robia z automatu przy przepisywaniu/sprzedazy notariusze ale jak dzialka jest z dawien dawna jednego wlasciciela to jeszcze nikt tego nie robil. Nie minie i bedzie trzeba to kiedys zrobic. 

I co mam teraz zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Jeśli chodzi o korektę wniosku to tylko raz można dokonać. Drugim razem można jedynie uzupełnić załączniki. Tak moja osoba prowadząca mówiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
11 godzin temu, tech132 napisał:

I co mam teraz zrobić ?

podejdz do notariusza powiedz co i jak.. moze cos podpowie na szybko. Zbieranie dokumentów z urzedów to jest max 2dni robocze pytanie ile potrwa wydzielanie ksiegi wieczystej - to juz niech ci notariusz powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Nie zdziwił bym się, jak by księgę wieczystą mu założyli po pół roku ... Ja tyle czekałem po odłączeniu działki z jednej księgi wieczystej do innej nowej na tylko jedną działkę pod dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Może nie uwierzysz ale takie kwiatki występują często, zależy od dobrej woli referenta sądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Takich rzeczy to się pilnuje. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Czy do wniosku PB2, PB5 w Starostwie chcieli od Was mapkę na działkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Tak. Piotrków Tryb. Na mapce zaznaczasz budynek do wymiany pokrycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
38 minut temu, Celownik07 napisał:

Chcieli  zasadnicza

Przecież mówiłeś, że nie będziesz zgłaszał bo nie wymagają 🤪 

Długo od podpisania umowy czekaliście na weksel? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Ok dzieki. W zgłoszeniu PB-2 co wpisywaliście w pkt4 Rodzaj, zakres i sposób wykonywania?

Pisaliście że we własnym zakresie prace czy system zlecony?(mam na myśli zdjęcie eternitu) Wymagają takiej informacji kto demontował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

Nie wymagaja. Napisz na okretke tak zeby nie bylo jednoznacznie ze ty to zrobisz sam ale tez nie ze specjalistyczna firma. Cos na zasadzie eternit zostanie zdemontowany ,zlany woda, zlozony na palecie i owiniety szczelnie folia

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
Dnia 29.03.2024 o 19:17, pedro2 napisał:

Przecież mówiłeś, że nie będziesz zgłaszał bo nie wymagają 🤪 

Długo od podpisania umowy czekaliście na weksel? 

Wiate zglaszalem to przy okazji i to zrobilem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0
Napisano (edytowany)
Dnia 28.03.2024 o 15:24, agrarmrc napisał:

Nie zdziwił bym się, jak by księgę wieczystą mu założyli po pół roku ... Ja tyle czekałem po odłączeniu działki z jednej księgi wieczystej do innej nowej na tylko jedną działkę pod dom.

 

Byłem w sądzie i na założenie księgi czeka się do roku,ale dali mi zaświadczenie że złożyłem wniosek o założenie księgi i to w agencji wystarczy.

Edytowano przez tech132
Źle wpisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
impres-me    3
Dnia 21.03.2024 o 16:48, miwigos napisał:

Jak wchodzicie we wniosek żeby zrobić poprawki ?

Wczoraj wieczorem nie dało się zalogować na stronę dziś nigdzie nie widać mojego wysłanego wniosku .  Ktoś ma podobnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Dzisiaj sprawdzałem i mam oczekujący na podpisanie umowy, smsa ani maila nie dostałem, kolega któremu wypełniałem wniosek dostał maila z linkiem i ma już wszystko ok. Jeśli dobrze myślę to trzeba poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafal3939 napisał:

Dzisiaj sprawdzałem i mam oczekujący na podpisanie umowy, smsa ani maila nie dostałem, kolega któremu wypełniałem wniosek dostał maila z linkiem i ma już wszystko ok. Jeśli dobrze myślę to trzeba poczekać?

powinna się pojawić w ciągu kilku dni

wie ktoś co oznacza status ,,wyjaśnienia,, ?od 2 dni taki jest i nic nie przyszło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Ja od półtora miesiąca mam uzupełnienia. My mamy 7 dni na odpowiedź a agencja nie ma żadnego terminu 😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z 2 punktami, 2 raz nie chcą przejść.

Działka na której są budynki jest zapisana na 4 osoby w najbliższej rodzinie w ramach spadku. odrzucają oni postanowienie sądu, to co mam im wysłać? akt notarialny?

2 sprawa. oddałem dokument o planowanym odbiorze eternitu do gminy na lipiec 2024, bez podawania dokładnego dnia. natomiast we wniosku trzeba wybrać konkretny dzień lipca, każą mi to uściślić, ale jak mam to zrobić skoro do gminy podałem ogólnikowo ,,lipiec,, bez dokładnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

"Dopłaty do wymiany dachu: jest szansa, że rolnicy nie stracą pieniędzy

Ministerstwo rolnictwa wydłuża okres wymiany dachu z azbestem w pierwszym i drugim naborze. Jest więc szansa, że rolnicy, którzy wystąpili o dopłaty do dachu nie stracą pieniędzy."

 

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/doplaty-bezposrednie/doplaty-do-wymiany-dachu-jest-szansa-ze-rolnicy-nie-straca-pieniedzy-2507315

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabian1    1

Witam jest ktoś ze świętokrzyskiego kto składał o wymianę dachu i dostał już poprawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Ja 15 grudnia składałem około południa  i na razie nic . Cisza . cały czas wisi tylko że zarejestrowany . Już się nawet nie łudzę że przyznają coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

To jednak zrezygnowałeś ostatecznie ? Żeby się tak dało że tobie przyznali , a ty możesz tą pulę rozdysponować jak chcesz i ewentualnie odstąpić komu chcesz , to by było dobrze , choć pewnie zaraz by się pojawiły oferty ,, sprzedam( odstąpię) pule na zmianę azbestu za niewielką opłatą '' 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj