zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

mysza103    2476
7 minut temu, miwigos napisał:

70 robota

Co w tej robocie jest uwzględnione ? bo drogo jak uj , chyba nie tylko położenie blachy . dwa razy drożej niż sama blacha , a jeszcze wykończeniówka typu podbitki orynnowanie , to masakra , blacha 20 tys (zwrot) robota ok 40 tys , i wykończenia z 15 , razem ok 70-80 tys ?, trochę chyba zawyżyłeś tą cenę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek    8

Blacha z filcem 43 robocizna z obróbką i rynnami oraz zdjęcie starego eternitu 40 + zakup blachy na obróbki i orynnowania razem wychodzi+- 100 zł za m2 dachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2476

Miwigos napisał że robota 70 zł , to na pewno nie wliczył obróbki wykończeniowej , bo położenie blachy 1 m2 , a obróbka 1m to dwie różne rzeczy , i u niego to z blachami na obróbkę i rynnami , to pewnie grubo ponad 150 tys wyjdzie , dletego spytałem , co mu w tej cenie robocizny 70 zł m2 zrobią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Loguje się na epuap i w którym miejscu trzeba rozliczyć to zadanie. bo nie mogę znaleźć. ma na to wpływ podpisanie weksla ze coś się zmieni na platformie? Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAMorales    1

Wniosek o płatność składa się tylko na stronie eWOP czy muszę jeszcze coś zrobić na ePUE? Na eWOP wniosek widnieje jako wysłany, natomiast na ePUE nie ma po nim śladu ostatnia jest umowa, minęło 2miesiace i nie ma żadnego odzewu, jutro dzwonię do ARiMR ale chciałem wcześniej was  zapytać bo może coś źle zrobiłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5397

Gminy zgłaszają już eternit wymieniony z środków KPO do utylizacji


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc napisał:

Loguje się na epuap i w którym miejscu trzeba rozliczyć to zadanie. bo nie mogę znaleźć. ma na to wpływ podpisanie weksla ze coś się zmieni na platformie? Dziękuję

wniosek o płatność złożony?


Misiaczek napisał:

Blacha z filcem 43 robocizna z obróbką i rynnami oraz zdjęcie starego eternitu 40 + zakup blachy na obróbki i orynnowania razem wychodzi+- 100 zł za m2 dachu

To nie jest wcale drogo,a jak wyjdą jakieś niespodzianki przy demontażu,wymiana kilku łat ,moz jakąś krokiem,to zrobią w cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukispuki    1
2 godziny temu, JAMorales napisał:

Wniosek o płatność składa się tylko na stronie eWOP czy muszę jeszcze coś zrobić na ePUE? Na eWOP wniosek widnieje jako wysłany, natomiast na ePUE nie ma po nim śladu ostatnia jest umowa, minęło 2miesiace i nie ma żadnego odzewu, jutro dzwonię do ARiMR ale chciałem wcześniej was  zapytać bo może coś źle zrobiłem 

U mnie taka sama sytuacja już prawie 4 miesiące. Na ewop wniosek wysłany i nic się nie zmienia od samego początku. Może rzeczywiście trzeba przedzwonić zapytać czy wszystko dobrze 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek    8

To nie jest wcale drogo,a jak wyjdą jakieś niespodzianki przy demontażu,wymiana kilku łat ,moz jakąś krokiem,to zrobią w cenie?

Kwestia umowy ja miałem wszystko wliczone w cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAMorales    1
5 minut temu, Ukispuki napisał:

U mnie taka sama sytuacja już prawie 4 miesiące. Na ewop wniosek wysłany i nic się nie zmienia od samego początku. Może rzeczywiście trzeba przedzwonić zapytać czy wszystko dobrze 🤔

W umowie mam zapis że rozpatrzenie do 2 miesięcy a tu 2.5 i cisza a termin mija mi końcem lutego dlatego będę dzwonił.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2476
1 minutę temu, JAMorales napisał:

W umowie mam zapis że rozpatrzenie do 2 miesięcy a tu 2.5 i cisza a termin mija mi końcem lutego dlatego będę dzwonił.

 

Termin czego ci mija ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAMorales    1
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, mysza103 napisał:

Termin czego ci mija ?

Termin zakończenia inwestycji, miałem 12 miesięcy od podpisania umowy, jak chyba większość 

Edytowano przez JAMorales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2476

Jak wysłałeś wniosek o płatność to raczej inwestycje zakończyłeś , masz przecież datę wysłania wniosku o płatność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7325

Rynny można zakładać jeśli wcześniej nie było? 

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2476

Wszystko możesz zakładać , a i tak tylko zwrócą 40zł  za m2 eternitu  ile się zdjęło , ale jak ktoś nie ma za dużo funduszy , a będzie robił we własnym zakresie roboczym , to można położyć tylko blachę i kalennice , a potem w pózniejszym czasie według funduszy i potrzeby dołożyć orynnowanie czy podbitki 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6791
12 minut temu, pedro2 napisał:

Rynny można zakładać jeśli wcześniej nie było? 

 

toż widziałeś u mnie że można 😛 nawet świetliki i kominy wentylacyjne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2277
17 minut temu, pedro2 napisał:

Rynny można zakładać jeśli wcześniej nie było? 

 

Nie wierzę że padło takie pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAMorales    1
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Jak wysłałeś wniosek o płatność to raczej inwestycje zakończyłeś , masz przecież datę wysłania wniosku o płatność 

Tak wiem, ale nie jestem w100% pewien czy ten wniosek do nich trafił, tak jak wyżej pisałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3547
Napisano (edytowany)
37 minut temu, mysza103 napisał:

Wszystko możesz zakładać , a i tak tylko zwrócą 40zł  za m2 eternitu  ile się zdjęło , ale jak ktoś nie ma za dużo funduszy , a będzie robił we własnym zakresie roboczym , to można położyć tylko blachę i kalennice , a potem w pózniejszym czasie według funduszy i potrzeby dołożyć orynnowanie czy podbitki 

Do czego podbitki , garaż to nie dom

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
Dnia 13.01.2024 o 17:04, NevPro napisał:

Mowa o programie: Inwestycje w gospodarstwie w zakresie OZE i poprawy efektywności energetycznej z WPR 2023-2027. Dotacje w trzech obszarach:

- obszar A - budowa biogazowni rolniczych,
- obszar B - zakup instalacji fotowoltaicznych z magazynem energii, pompy ciepła, kolektorów słonecznych,
- obszar C - inwestycje służące poprawie efektywności energetycznej zabudowań gospodarskich (m .in. docieplenie budynku, zakup okien i drzwi, kotłów na biomasę, energooszczędnego oświetlenia).

Dofinansowanie w formie refundacji 65% poniesionych kosztów. Maksymalna wysokość pomocy dla obszaru A to 1,5 mln zł, a dla obszarów B i C po 200 tys. zł.

Nabór wniosków: od 25 stycznia do 23 lutego 2024 r.

Było dziś szkolenie  o tym programie online z ARiMR. Ktoś uczestniczył? Macie jakiś link do nagrania, bo na stronie ARiMR nie ma nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2476
14 minut temu, miwigos napisał:

Do czego podbitki , garaż to nie dom

Ja jak robiłem dach na stodole z konstrukcji metalowej to od strony podwórka podbitki porobiłem,  a od drugiej strony tylko rynny bez podbitki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7325
1 godzinę temu, tommy66692 napisał:

Nie wierzę że padło takie pytanie

Nie wierzysz to do kościoła pod ołtarz. Krzyżem na betonie polezysz to zmadrzejesz 🤣

1 godzinę temu, radekz200 napisał:

toż widziałeś u mnie że można 😛 nawet świetliki i kominy wentylacyjne 

A ja tam wiem co było, czego nie... Śrubek Ci nie liczę 

Piszą ludzie, że o dwie rury wentylacyjne się czepiają to wolę zapytać.

Kupiłeś ostatnio tą blachę? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj