zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

biznesmen95    48

O kolega pisze że dostał zaliczke czyli płacą. Jak wypłacą zaliczki to może ruszą z płatnościami końcowymi czy po zrobieniu dachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
danielhaker napisał:

Do kiedy najdalej mógłbym przesunąć wymianę dachu? W umowie wpisałem do końca roku, ale z jednym budynkiem się nie wyrobię

pytałem w agencji to powiedzieli że przed upływem terminu trzeba zrobić aneks do umowy i można przedłużyć najdalej do roku od dnia podpisania umowy. Ja zamierzam tak zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
Dnia 9.08.2023 o 13:47, MAgdaLEna1234 napisał:

A czy z  ktoś  z mazowieckiego, po wykonaniu dachu, montował sobie tabliczkę informacyjną? 

Jeśli tak to na jakiej podstawie ? Czy takie polecenie z OR Warszawa otrzymaliście czy to Wasza inwencja ? A może uzależnione jest to od kwoty wsparcia ? 

Ponoć jest w umowie taki zapis, tylko kto ją czyta. Tak samo jak weksel inblanko. Też ktos pisał tutaj że może kto inny go podpisac na podstawie upoważnienia albo ja źle przeczytałem. W oddziale Elizówka nie ma takiej opcji , nawet muszą być oboje małżonków. 

19 godzin temu, biznesmen95 napisał:

O kolega pisze że dostał zaliczke czyli płacą. Jak wypłacą zaliczki to może ruszą z płatnościami końcowymi czy po zrobieniu dachu.

Zaliczki 🤔 mi nic nie przyszło, wszystko za swoje. Jeszcze musze ta j**ana tabliczke przykrecic i wyslac zdjęcie żeby zakończyć to. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.08.2023 o 13:47, MAgdaLEna1234 napisał:

A czy z  ktoś  z mazowieckiego, po wykonaniu dachu, montował sobie tabliczkę informacyjną? 

Jeśli tak to na jakiej podstawie ? Czy takie polecenie z OR Warszawa otrzymaliście czy to Wasza inwencja ? A może uzależnione jest to od kwoty wsparcia ? 

Dzwoniła do mnie pani prowadząca  żeby dołączyć fotę z plakatem budynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel86lhr    34

Tyle ile HDS udźwignie przy odbiorze lub traktor jeśli będziesz Ty ładował. Więc więcej jak tonę bym nie ładował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2023 o 13:00, zmechanizowany napisał:

Dzwoniła do mnie pani prowadząca  żeby dołączyć fotę z plakatem budynku

Czyli poinformowali Cię później ? 

W mojej umowie nie ma wzmanki o tabliczce... 

Nie chcieli ode mnie takiego zdjęcia, nikt o konieczności montażu nie informował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MAgdaLEna1234 napisał:

Czyli poinformowali Cię później ? 

W mojej umowie nie ma wzmanki o tabliczce... 

Nie chcieli ode mnie takiego zdjęcia, nikt o konieczności montażu nie informował...

Tak ,fotę trzeba dołączyć do wniosku o wypłatę

1 godzinę temu, pawel86lhr napisał:

Wybieram sie we Wtorek do Lublina podpisać weksel dopytam się gościa o co tu chodzi z tabliczką.

Link do plakatu jest gdzieś tutaj jakieś 3 tyg. wstecz to wałkowaliśmy

Dnia 10.08.2023 o 16:49, Damianek20 napisał:

Ponoć jest w umowie taki zapis, tylko kto ją czyta. Tak samo jak weksel inblanko. Też ktos pisał tutaj że może kto inny go podpisac na podstawie upoważnienia albo ja źle przeczytałem. W oddziale Elizówka nie ma takiej opcji , nawet muszą być oboje małżonków. 

Zaliczki 🤔 mi nic nie przyszło, wszystko za swoje. Jeszcze musze ta j**ana tabliczke przykrecic i wyslac zdjęcie żeby zakończyć to. 

Robisz dach .podpisujesz weksel .drukujesz plakat .format A3  laminujesz  przykręcaasz na ścianę .robisz foty dachu i  plakatu na budynku . wypełniasz wniosek o płatność i wysyłasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Juz to zrobiłem wszystko i licze że wypłacą mi całość nie w jakichś ratach inaczej wziąć 18300 w gotowce niz na raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAMorales    0

Ktoś z was uporał się już z odbiorem odpadów przez gminę? Ja dostałem takie wezwanie do uzupełnienia, jest tam do wyboru demontaż lub tylko odbiór, nie ma nic  mowy z jakiego źródła ta dotacja, urzędnik nie wie czy można to łączyć z KPO czy nie🤪

IMG20230817104050.jpg

IMG20230817104056.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

stawka 40zł/m2 oszacowana była tak nisko m.in z powodu uniknięcia powójnego finansowania do odbioru i utylizacji odpadów. innymi słowy odbiór odpadów przez gminę nie dubluje dotacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej Gminie z odbiorem tzw.KPO w tym roku nie będzie może w następnym ale kto to wie Jak ktoś nie zgłaszał do KPO to na jesień ma gmina odbierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAMorales    0
59 minut temu, geo2 napisał:

stawka 40zł/m2 oszacowana była tak nisko m.in z powodu uniknięcia powójnego finansowania do odbioru i utylizacji odpadów. innymi słowy odbiór odpadów przez gminę nie dubluje dotacji.

We wniosku do KPO nie było nic o utylizacji tylko wymianie, więc finansowanie samej utylizacji nie powinno dublować, ale ściągnięcie już tak? Za głupi na to jestem. W WFOŚiGW są dwa programy dla gmin, wynika z nich że jeden jest pod KPO a drugi nie. Ale oczywiście urzędnik w gminie nie ma o tym pojęcia 😅🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Panowie a jaki koszt robocizny podają wam firmy dekarskie za taką wymianę? 

Zdjęcie eternitu i starych desek, pobicie łat i założenie blachodachówki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
20 godzin temu, HORTUS napisał:

Panowie a jaki koszt robocizny podają wam firmy dekarskie za taką wymianę? 

Zdjęcie eternitu i starych desek, pobicie łat i założenie blachodachówki..

placilem 20 zl za metr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Gdzie taka firma co za  20zl robi. Mi 15 zawołali za zdjęcie samego eternitu. Robimy obecnie rodzinnie plus szwagier dowodzący i nie wiem ile on zażąda ale jakby on z naszą pomocą zawołał 20 to bym się cieszył. A jeszcze pytanie w którym miejscu w umowie jest wzmianka o wekslach i kiedy je podpisać? Końcem sierpnia muszę napisać wniosek o płatność i się pytam. Sprawdzałem to mam możliwość złożenia wniosku o płatność i wszystko się ładuje dlatego pytam o ten cały weksel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
23 minuty temu, migacz napisał:

Gdzie taka firma co za  20zl robi. Mi 15 zawołali za zdjęcie samego eternitu. Robimy obecnie rodzinnie plus szwagier dowodzący i nie wiem ile on zażąda ale jakby on z naszą pomocą zawołał 20 to bym się cieszył. A jeszcze pytanie w którym miejscu w umowie jest wzmianka o wekslach i kiedy je podpisać? Końcem sierpnia muszę napisać wniosek o płatność i się pytam. Sprawdzałem to mam możliwość złożenia wniosku o płatność i wszystko się ładuje dlatego pytam o ten cały weksel.

 mi wyszlo 5500 zl  za 310 m2, ternit, laty, wyrownianie, blacha, obrobki, niecale 2 dni roboty. jednego dnia 5 osob, drugiego 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj