odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Lolek74    389
17 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

No każdy ma swoje... Ja przykładowo wyjdę na ekoschematach lepiej jak dotychczas..... Kombinatorom to gieee zostanie bo jak ktoś nie wie gdzie ma pole to nawet z podstawowymi będzie miał problem. 

Żeby wyrównać stratę za dotychczasowe zazielenianie trzeba do każdego hektara gruntów ornych zdobyć średnio 3,7pkt. z ekoschematów. Ekoschematy zastępują nam dotychczasowe programy rolnośrodowiskowe, z których można było wyciągnąć ładne pieniądze np. pakiet rolnictwo zrównoważone stawka za 2022r 530zł. do każdego hektara gruntów ornych w gospodarstwie, a nie tak jak w ekoschematach ,że tylko do powierzchni na której wykonywana jest dana praktyka. Także wysokość dopłat może co niektórych rozczarować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    909
36 minut temu, Celownik07 napisał:

bedzie dostepny po 15 marca na stronie arimr. teraz nie ma bo rozporzadzenie nie zatwierdzone. jak juz wywiozles i chcesz na oswiadczenie to bedziesz mial xdni od czasu zlozenia wniosku. (bylo 14 ale podalem x bo moze sie zmienic po drodze)

Nie, jeszcze nie wywiozłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Cofam poprzednie pytanie. Doczytałem w rozporządzeniu, że plan nawozowy należy wykonać do 25 dnia od konca kampanii przymowania wniosków. Dzwoniłem do OSCHR i są zawaleni zleceniami i wydłużyli termin realizacji do 2 miesięcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

do 25 dnia od końca kampanii przyjmowania wniosków, znaczy max 25 dni po 15 maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
1 godzinę temu, Lukrolny napisał:

Witam. Robicie teraz badania gleby? Czas oczekiwania w laboratorium w tej chwili wynosi około 1,5 miesiąca. Nie wiem czy jak dostanę wyniki koniec kwietnia, zrobię plan nawożenia w maju czy Agencja to uwzględni w tej kampanii czy lepiej zrobić badania jesienią na następne lata.

Jak robiłem we wrześniu to takie badania się nadadzą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2
56 minut temu, Roxer napisał:

do 25 dnia od końca kampanii przyjmowania wniosków, znaczy max 25 dni po 15 maja?

Tak zgadza sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315

badań gleby  ani planu nawozowego nikomu pokazywać nie trzeba ileś tam dni po wniosku , masz mieć  zrobione dostaniesz rozkaz dostarczyć odpalisz mobilna agencje i wyślesz zdjęcie , albo skan z podpisem profilem zaufanym

oświadczenia że zdjeć się nie udało wykonać trzeba w odpowiednim terminie dostarczyć po zlożeniu wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baanzi    0

Czy wie ktoś jak w ekoschemacie: zróżnicowanie struktury upraw, będzie klasyfikowane te 4% ugoru?  Czy będzie się wliczało do tych co najmniej 20% z dodatnim bilansem materia organicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
4 godziny temu, alfa napisał:

Już lepiej nie pragnij upadku uni bo przyjdzie czas że zapłaczesz za nią jak by ci jakiś kacap dosiadł żonkę i dzieci  przy tobie . Tyle bylo zmian i wszyscy przeżyli to i dziś się da radę.  A jak nie to zrezygnuj całkiem z dopłat i nie będziesz przemyślał i problemu nie będziesz miał 

Czyli szansa upadku jest? Piszesz o kacapach Brukselskich czy Moskiewskich jedni i drudzy jednakowi jednak ci z Brukseli głupsi  ci z Moskwy bardziej prymitywni -ciężki wybór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Chyba jednak opłacają się te dopłaty bo zaraz jak zboże 500 stówek będzie to śmiech.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy jest ktoś w stanie opisać od a do z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

ja dzisiaj byłem w ODR e to kazali poczekać bo niema nawet wniosku i tak naprawdę to nic jeszcze nie jest pewne jak to będzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
3 godziny temu, Lolek74 napisał:

Żeby wyrównać stratę za dotychczasowe zazielenianie trzeba do każdego hektara gruntów ornych zdobyć średnio 3,7pkt. z ekoschematów. Ekoschematy zastępują nam dotychczasowe programy rolnośrodowiskowe, z których można było wyciągnąć ładne pieniądze np. pakiet rolnictwo zrównoważone stawka za 2022r 530zł. do każdego hektara gruntów ornych w gospodarstwie, a nie tak jak w ekoschematach ,że tylko do powierzchni na której wykonywana jest dana praktyka. Także wysokość dopłat może co niektórych rozczarować.

Przecież ekoschemat  ,, zróżnicowana struktura upraw ''  to nic innego jak dawne rolnictwo zrównoważone , tylko trochę więcej wymagań teraz będzie , ale tak jak w rolnictwo zrównoważonym miałeś płatność do wszystkich gruntów ornych , tak i w ekoschemacie  zróżnicowana struktura upraw też przecież będziesz miał do każdego ha gruntów ornych , wiec trochę mijasz się z prawdą 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315

nie wiem czy przypadkiem nie trzeba samych miododajnych posiać , żeby było jesienią na bułki z zaliczek

jak było ziarno droższe to się zarzekali że nie będą wogóle wniosków składać

ziarno tanieje  i zaczynają przed 15 marca doope zawracać z wnioskami

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

A jakby tak zaorać wcześniej na zimę i rozsiać np gorczycę to by zaliczyło się do okrywy bo od października do grudnia nie raz potrafi ładnie urosnąć a na wiosnę tylko cyk agregacik lub talerzoweczka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
1 godzinę temu, paprykarz123456789 napisał:

Czy jest ktoś w stanie opisać od a do z

Od 'a' do 'z' już opisałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28
16 minut temu, pablo6234 napisał:

A jakby tak zaorać wcześniej na zimę i rozsiać np gorczycę to by zaliczyło się do okrywy bo od października do grudnia nie raz potrafi ładnie urosnąć a na wiosnę tylko cyk agregacik lub talerzoweczka 

Mam program rolnosrodowiskowy i pod koniec września przygotowuje pole na zimę i sieje gorczyce na poplon a na wiosnę agregat i nie ma śladu po gorczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Też o tym myślę żeby tak tą okrywę zrobić , choć ja i tak mam dużo zboża na zimę siane a na wiosnę tylko kukurydza i kilka hektarów jarego bo muszę coś z obornikiem zrobić po zimie a w ekoschematy nie mam zamiaru wchodzic

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Po rzepaku talerzowanie i siew pszenicy przejdzie jako uprawa bezorkowa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
4 minuty temu, Tigon napisał:

Po rzepaku talerzowanie i siew pszenicy przejdzie jako uprawa bezorkowa? 

no jak sama nazwa wskazuje "NIE ORASZ" więc dlaczego by nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2068

czy obszary z roślinami miododajnymi mogą być wieloletnie czy co roku trzeba zakładać na innej działce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Mogą być wieloletnie, płodozmian ich nie obowiązuje. Na ugorze nie kwalifikują się do ekoschematu. A na GO to za mała ta stawka w porównaniu do żyta chociaż choć przy tak spadających cenach płodów jeszcze trochę to może być najlepszy biznes.:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paszkamax    16
34 minuty temu, Palmusny napisał:

no jak sama nazwa wskazuje "NIE ORASZ" więc dlaczego by nie ?

tylko niektóre talerzówki robią robotę lepiej od niektórych pługów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

plan nawożenia z wapnowaniem: z jakiego okresu musi być faktura za wapno? Tego wapna z faktury musi być tyle ile w planie nawożenia? czy może być mniej? bo wole dać mniej a częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj